Nagrody i wyróżnienia w Konkursie im. prof. Adama Smolińskiego dla studentów Mechatroniki

Dwie nagrody i cztery wyróżnienia otrzymali absolwenci naszego Wydziału w Konkursie im. prof. Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki. Tematyka konkursu, organizowanego przez Polski Komitet Optoelektroniki, obejmuje w szczególności zagadnienia badania zjawisk podstawowych, materiałów, elementów, układów i systemów, technologii optoelektronicznych, a także konstrukcji przyrządów oraz metrologicznej aparatury optoelektronicznej.

Nagrodę II stopnia otrzymał mgr inż. Piotr Arcab za pracę obronioną na Wydziale Mechatroniki pt. „Usuwanie szumu w układzie bezsoczewkowego mikroskopu holograficznego z wirującą matówką” (promotor: dr hab. inż. Maciej Trusiak). Na podstawie eksperymentalnych analiz autor zbudował optymalny układ do redukcji szumów przy użyciu wirującej matówki.

Nagrodę III stopnia zdobył inny absolwent naszego Wydziału – mgr inż. Tomasz Jankowski, za pracę pt. „Optical characterization of liquid crystal lenses with tuneable focal length based on variable transmission electrode” (promotor: dr inż. Anna Pakuła). Jej tematem była charakterystyka wybranych właściwości optycznych nowej konstrukcji soczewek ciekłokrystalicznych.

W gronie wyróżnionych znalazło się aż czworo absolwentów Wydziału Mechatroniki:

• mgr inż. Wojciech Lipke za pracę pt. „Numerical analysis of the effect of reduced temporal coherence in quantitative phase microscopy and tomography” (promotor: dr hab. inż. Maciej Trusiak);
  • mgr inż. Wiktor Krajnik za pracę pt. „Development of an algorithm for reconstruction of 3D human body surface with silhouette images with the usage of human body parts segmentation” (promotor: prof. dr hab. inż. Robert Sitnik);
  • mgr inż. Emilia Wdowiak za pracę pt. „Projekt, wykonanie oraz badania multimodalnego obiektu kalibracyjnego” (promotor: dr inż. Arkadiusz Kuś);
  • mgr inż. Martyna Mazur  za pracę pt. „Analiza metod segmentacji objętościowej do przetwarzania obrazów tomograficznych komórek biologicznych” (promotor: dr inż. Wojciech Krauze).

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie Polskiego Komitetu Optoelektroniki.