Wylicytuj Pojazd Flinstonów i pomóż Ukrainie

Jak to jest choć przez chwilę poczuć się niczym bohaterowie kultowej kreskówki? Teraz można to sprawdzić! Wystarczy wygrać licytację, zorganizowaną przez płocką filię Politechniki Warszawskiej i Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku.

Studenci budownictwa z Filii w Płocku wzięli udział w warsztatach recyklingowych przygotowanych przez PGO. W tym czasie pomogli zbudować pojazd, jakim w popularnej bajce jeździł Fred Flinstone.

Nietypowe auto powstało ze śmieci, a konkretnie – z wyselekcjonowanych odpadów wielkogabarytowych. Dzięki oryginalnemu pomysłowi zyskały one drugie życie. Budowa zajęła 5 dni. W prace zaangażowało się 18 osób: 15 studentów PW i 3 pracowników PGO.

Wyjątkowy pojazd trafił na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Aukcja trwa do 11 kwietnia.

Więcej informacji na stronie.