Aktualności

Dzień Otwarty w fabryce AkzoNobel

Biuro Karier PW oraz AkzoNobel zapraszają studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w wyjątkowym wydarzeniu: Open Day w fabryce AkzoNobel dnia 25.11.2022 (piątek) w godzinach: 9:00-16:00. W programie m.in.: wycieczka po wydziałach produkcyjnych, inspirujące zajęcia z wykorzystaniem produkowanych farb, informacje o IV edycji programu Graduate Engineering Trainee (GET) oraz spotkania z obecnymi uczestnikami programu, warsztat, który przybliży codzienne wyzwania osób zarządzających produkcją, upominki.

Żołnierze Cyberprzestrzeni 2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji pod tytułem „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, która odbędzie się w trybie online w grudniu. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z prof. Sergiuszem Łuczakiem: prodziekan.studenci.mchtr@pw.edu.pl

Wparcie dla Ukrainy

Lista potrzeb dla walczących na Ukrainie jest krótka: żywność i ciepło. Wiem, że mamy dużo ciepła w naszych sercach, i gorąco wierzę, że damy radę przekonwertować nasze ciepło w:

  • ❤ żywność dla dzieci 1-4 lat (kaszki, słoiczki, tubki etc.)
  • ❤ żywność o długim terminie przydatności (konserwy w puszkach, słoikach/dania błyskawiczne (makaron) typu knorr/kawa/herbata/cukier/ciastka/czekoladki)
  • ❤ poduszki, kołdry, śpiwory (20 sztuk), nieduże koce polarowe (do zawijania i transportowania dzieci)
  • ❤ komplety dresowe dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze)
  • ❤ powerbanki 20 000 mAh, agregat 2-3 kW (2 sztuki), baterie, latarki, latarki czołowe

Prof. Małgorzata Kujawińska wyróżniona przez Towarzystwo Optica

Badaczka z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej otrzymała tytuł fellow member amerykańskiego Towarzystwa Optica. To jedna z czołowych światowych organizacji naukowych zajmujących się badaniami z dziedziny optyki i fotoniki. Prof. Małgorzatę Kujawińską doceniono za wybitny wkład w rozwój metod obrazowania poprzez wprowadzenie do nich standardów metrologicznych.

Mamy nagrodę Jamesa Dysona! Drugi rok z rzędu!

SmartHEAL, inteligentny opatrunek autorstwa absolwentów Wydziału Mechatroniki: mgr. inż. Tomasza Raczyńskiego, mgr. inż. Piotra Waltera oraz mgr. inż. Dominika Baranieckiego to rozwiązanie, które może pomóc w gojeniu się ran przewlekłych. Rozwiązanie, które zostało docenione przez samego Jamesa Dysona - brytyjskiego miliardera, a także projektanta urządzeń przemysłowych i wynalazcy, który poszukuje pomysłów rozwiązujących praktyczne problemy z życia codziennego. 

Stypendium naukowe z Funduszu Stypendialnego Stowarzyszenia Elektryków Polskich – edycja 2022

Przewodniczący Kapituły Funduszu Stypendialnego SEP Sławomir Cieślik i Przewodniczący Zarządu Funduszu Stypendiów Naukowych Wojciech Kocańda ogłaszają nabór wniosków o przyznanie stypendium naukowego dla uczniów, studentów i młodych pracowników nauki. Wnioski o stypendia należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej (w jednym pliku PDF) na adres: katarzyna.gut@sep.com.pl w terminie do 30.11.2022 r. godz. 16.00. Pełna treść ogłoszenia i Regulamin dostępne są na stronie

ENHANCE

W imieniu konsorcjum ENHANCE zapraszamy na wirtualne spotkanie w ramach cyklu ENHANCE Conversations. Spotkanie odbędzie sie 24 listopada 2022 r. o godz. 16. Tematem tegorocznego cyklu jest „Różnorodność, włączenie i równość płci” i ich związek z cyfryzacją i rozwojem sztucznej inteligencji (AI). Wśród zaproszonych prelegentów będzie możliwość posłuchania pracownika PW – dr. hab. inż. Jarosława Arabasa, prof. Uczelni, Dyrektora Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. 

Czworonogi szukają nowego domu

Potrzebują uwagi, opieki, a przede wszystkim kogoś, kto je pokocha. Dziewięć czekających na adopcję psów wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w naszym Gmachu Głównym. Ze zwierzakami pozowali ludzie z PW: studenci, doktoranci i pracownicy, w tym przedstawiciele władz Uczelni. Może i ty chciałbyś poznać przyjaciela do końca życia?

Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej

16 listopada 2022 r., w godzinach 9-16, na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, przy ulicy Narbutta 84 w Warszawie, odbędą się Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej.

Szczegóły wydarzenia można śledzić na: stronie internetowejprofilu Facebookowymwydarzeniu na Facebooku

Świąteczny kiermasz

Rozszerzamy formułę Kiermaszu Świątecznego PW - w tym roku Politechniczny domek chcemy wypełnić nie tylko uwielbianymi uczelnianymi gadżetami , ale także rękodziełem wykonanym przez studentów, doktorantów i pracowników PW. To mogą być m.in.: rysunki, obrazy, fotografie, rzeźby, maskotki, biżuteria, ceramika, odzież, stroiki, elementy wydrukowane w 3D…Zgłoszenia rękodzieła przyjmujemy do 25 listopada!

Bezpłatne zajęcia sportowe dla pracowników PW - semestr zimowy 22/23

Już od 7.11.2022 pracownicy PW będą mogli ponownie skorzystać z oferty bezpłatnych zajęć sportowych. Aby wziąć udział w zajęciach, należy zapisać się przez formularz zapisu. Każdy może zapisać się na dowolną liczbę zajęć. Nie musisz deklarować udziału w całym cyklu zajęć. Zajęcia są w 100% dofinansowane przez PW w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza".

Święto Politechniki Warszawskiej 2022

15 listopada to dla nas wyjątkowa data.

Biblioteka nieczynna

W dniach 07-10.11.2022r.

Biblioteka nieczynna

Za utrudnienia przepraszamy

W sprawach pilnych kontakt w pokoju 126

1 listopada 2022

„Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami.
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta Tych, co rozstali się z nami."

Hanna Łochocka „Dzień Zaduszny”

Otwarcie III konkursu MOBILITY PW - konkurs dla doktorantów

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 18 października 2022 r. został otwarty III konkurs w ramach programu Mobility PW. Tym razem konkurs skierowany jest jedynie do doktorantów i uczestników szkół doktorskich (do 40 roku życia), którzy do tej pory nie byli beneficjentami projektu NAWA PROM PW2.

Nabór wniosków w III konkursie Mobility PW jest otwarty do 06.11.2022 r włącznie i odbywa się poprzez formularz elektroniczny - link na dole strony.

TopMinds Edycja 2023

TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery.

Bieżąca edycja kierowana jest do studentów i studentek ostatniego roku studiów magisterskich, planujących swoją karierę w obszarze nauki oraz dla osób już przygotowujących rozprawę doktorską na polskiej uczelni (lub w innej instytucji naukowej czy badawczej) a ponadto wyróżniających się na polu naukowym – do osób, które charakteryzuje pasja i ambicja.

„Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” - limit wniosków

W związku z limitem składania wniosków przez uczelnię w programie „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” komisja do oceny wniosków podejmie decyzję, które przedstawione do podpisów wnioski zostaną złożone do ministerstwa. Wnioski w wersji ostatecznej należy złożyć w Dziale Projektów Krajowych COP PW najpóźniej do 3 listopada br.

Badacze z Wydziału Mechatroniki w gronie najczęściej cytowanych naukowców na świecie

W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021 Politechnika Warszawska ma 47 przedstawicieli na liście obejmującej całą karierę badawczą i 38 w wykazie osiągnięć tylko za ostatni rok. Wśród tego grona znalazło się czterech naukowców z naszego Wydziału. Wśród naukowców z PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021* (dane za całą karierę) znalazła się prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska (Optoelectronics & Photonics). Natomiast w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021* (dane za ostatni rok) znajdziemy: prof. dr. hab. inż. Tomasza Kozackiego (Optoelectronics & Photonics), dr. hab. inż. Macieja Trusiaka (Optoelectronics & Photonics) oraz prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Patorskiego (Optoelectronics & Photonics). Gratulujemy!

Urok detalu

Na Politechnice Warszawskiej pojawiło się wyjątkowe urządzenie oferujące nieprzeciętne możliwości — to drukarka Nanoscribe Photonic Professional GT2, która pozwala wytwarzać obiekty trójwymiarowe w bardzo dużej rozdzielczości. Urządzenie opiera swoje działanie na metodzie dwufotonowej absorpcji, w której para fotonów bierze udział w polimeryzacji pojedynczej cząstki chemicznej. Ustawiając odpowiednio parametry wiązki laserowej, badacze są w stanie utwardzać polimer tylko w ognisku wiązki. Najmniejszy możliwy do utwardzenia kształt nazywany jest wokselem (ang. voxel) i można go traktować jako odpowiednik pikseli znanych m.in. z wyświetlaczy dwuwymiarowych.

Zawód rzecznika patentowego

Biuro Karier PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie z absolwentami PW pod tytułem "Poznaj zawód rzecznika patentowego. Spotkanie rzeczników patentowych AOMB Polska ze studentami PW".

Uwaga: spotkanie stacjonarne

Kiedy: 27.10.2022 (czwartek), w godz. 14:30-16:00

Gdzie: kampus główny Politechniki Warszawskiej, dokładna lokalizacja zostanie wskazana wkrótce

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.