Instytutu Mikromechaniki i Fotoniki
e-mail: slawomir.paskoSPAMFILTER@pw.edu.pl
telefon: 22 234 8442
pokój: 20
Tematyka badawcza, którą realizuję w ramach różnych prowadzonych prac obejmuje głównie aspekty związane z przetwarzaniem i analizą danych w zastosowaniach medycznych i weterynaryjnych. Nie ograniczam się przy tym do jednego typu danych. W badaniach bazuję zarówno na danych pozyskanych za pomocą systemów optycznych, np. chmurach punktów, jak i na danych radiologicznych, np. obrazach z tomografii komputerowej przechowywanych zwykle w formacie DICOM. Często wykraczam poza te ramy i uczestniczę w projektach informatycznych, w których nie analizuje się danych medycznych a np. obrazy pozyskane z drona.
W ciągu ostatnich pięciu lat, tj. od roku 2013, kiedy to po dłuższej przerwie wróciłem do prac naukowo-badawczych opublikowałem 15 artykułów w recenzowanych czasopismach naukowych o zasięgu międzynarodowym, w tym 6 w czasopismach z listy JCR oraz 37 w materiałach pokonferencyjnych.
Do roku 2013 zajmowałem się głównie tworzeniem oprogramowania. Teraz też chętnie to robię, jednak ze względu na prace naukowe i dydaktykę nie mogę już temu poświęcić tyle czasu ile dawniej. Poniżej zamieszczam listę kilku wybranych prac, które wykonałem i które zostały wdrożone:
Uczestniczyłem w międzynarodowym projekcie - TLEMsafe - Improving safety and predictability of complex musculo-skeletal surgery using a patient-specific navigation system, FP7-ICT-2009-4, numer kontraktu: 247860, byłem kierownikiem zespołu ze strony Politechniki Warszawskiej (2010-2015).
Dla holenderskiej firmy VisionDynamics Optronics napisałem oprogramowanie przetwarzającego dane z deflektometru oraz odpowiednie biblioteki dla systemu LabView.
Ze względu na moje dotychczasowe doświadczenia zarówno w obszarze nauki jak i wdrożeń jestem otwarty na dość szeroką tematykę. Preferuję tematy w obszarze obrazowania medycznego, jednak nie mam nic przeciwko, by w ramach prac tworzyć rozwiązania oparte o silniki gier, czy systemy dla przemysłu.
Tematykę pracy często ustalam w trakcie rozmowy ze studentem, dzięki temu osoba ta ma możliwość realizacji tematu, który w pełni lub w jakiejś części jest zbieżny z jej zainteresowaniami.
Lubię pełne efektów specjalnych filmy akcji oraz dobrą muzykę. W wolnym czasie chętnie czytam zarówno o nowościach, jakie w technice i nauce pojawiają się na świecie jak i o nowych rozwiązaniach, które pojawiają się w informatyce.