Instytut Automatyki i Robotyki
e-mail: alicja.siewnickaSPAMFILTER@pw.edu.pl
telefon: 22 234 8470
pokój: 228a
Tematyka badawcza obejmuje zagadnienia modelowania i sterowania urządzeń, zwłaszcza w dziedzinie inżynierii biomedycznej. Zagadnienia dydaktyczne obejmują zwłaszcza sterowanie procesów dyskretnych.
Publikacje naukowe z dziedziny zastosowania modelowania i projektowania sterowania dla urządzeń wspomagania pracy serca jak również modelowania układu krążenia człowieka (modele matematyczne, hybrydowe i fizyczne).
Zrealizowanych kilka mniejszych projektów w ramach powyższej tematyki oraz udział w projekcie realizowanym w ramach programu wieloletniego “Polskie Sztuczne Serce” na lata 2007-2011, przedsięwzięciu: „Opracowanie technologii metrologicznych, informatycznych i teleinformatycznych dla potrzeb protez serca”, finansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Kierownictwo projektu p.t.: „Modelowanie urządzeń wspomagania pracy serca, pracujących w układzie koniuszek komory – tętnica, na potrzeby opracowania algorytmów sterowania”, finansowany na podstawie umowy projektowej nr Pol-Nor/207657/71/2013 w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014, programu Polsko-Norweska Współpraca Badawcza prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Aktualna lista publikacji i osiągnięć naukowych dostępna jest pod adresem:
http://repo.bg.pw.edu.pl/index.php/pl/r#/info/author/WUT58425/Alicja+Siewnicka
Preferowaną tematyką prac dyplomowych są zagadnienia z dziedziny:
Wcześniej konsultacja prac inżynierskich i prowadzenie prac przejściowych z zakresu:
Lubię literaturę fantasy i Sci-Fi, z muzyki głównie cięższe brzmienia, pasja to fotografia, sport to badminton i narty, ale ostatnio brakuje mi czasu. Matka dwójki dzieci.