Jeśli interesują Cię relacje międzynarodowe, rola Polski w świecie w obliczu największych wyzwań naszych czasów i chcesz kreować zmiany, ten konkurs jest dla Ciebie! Napisz i wyślij esej na temat wzmocnienia roli Polski i polskiej innowacyjności w ekosystemie Silicon Valley w Stanach Zjednoczonych. Polska ma wiele do zaoferowania światu, a polscy naukowcy i studenci wygrywają czołowe światowe konkursu. Jak przełożyć indywidualne sukcesy na sukcesy uczelni, środowisk akademickich, przedsiębiorstw, start-up'ów i Polski? Termin przesłania prac konkursowych do 2 grudnia 2024! Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Silicon Valley w czerwcu 2025 r.
Dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska reprezentowała nas w Japonii w Shizuoka University. W ramach spotkania odbyły się:
Zapraszamy 21 listopada 2024 r. do Gmachu Rektorska 4 (s. 4.01, IV piętro) w godzinach 10.00-13.15 na wydarzenie informacyjne dotyczące konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska. Co jako osoba studiująca zyskujesz dzięki ENHANCE? Jak skorzystać z możliwości, które oferuje ENHANCE pracownikom PW? Masz jeszcze inne pytania? Chcesz poznać ENHANCE?
Zarejestruj się i przyjdź na spotkanie: Więcej informacji oraz program
FACEBOOK
LINKEDIN
Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej informuje o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko doktoranta w projekcie NCN SHENG [TRUE_QPI]: „Przestrzenno-czasowe, wysokoprzepustowe ilościowe obrazowanie fazowe 2D/3D z subkomórkową dokładnością”. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Zwycięzcą został Moncy Idicula.
Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do bilateralnego polsko-chińskiego projektu NCBR INTENCITY: „Wysokoprzepustowa, wysokorozdzielcza ilościowa mikroskopia i tomografia fazowa z wykorzystaniem inżynierii koherencji oświetlenia do nieinwazyjnej analizy kolonii komórek biologicznych z subkomórkową dokładnością”.
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i studentki studiów magisterskich i doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych, biofizycznych, medycznych i pokrewnych do składania wniosków do Programu BioLAB 2024-25. Nabór wniosków trwa do 1 lutego 2025 r. Od osób bez polskiego obywatelstwa oprócz aktywnego statusu studenta w polskiej uczelni wymagamy również ukończonych studiów I stopnia w Polsce (licencjackich lub inżynieryjnych). Formularz zgłoszeniowy i wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie fulbright.edu.pl/biolab.
Tradycyjnie 15 listopada obchodzimy Dzień Politechniki Warszawskiej. Ta data to przypomnienie o wydarzeniach z 1915 roku, kiedy to zainaugurowano pierwszy na naszej Uczelni rok akademicki z polskim jako językiem wykładowym.
Po raz pierwszy konkurs Three Minute Thesis (3MT) zostanie zorganizowany na Politechnice Warszawskiej! Wydarzenie jest skierowane do doktorantów, którzy mają za zadanie opowiedzieć na scenie o prowadzonych przez siebie badaniach – a to wszystko jedynie w ciągu trzech minut i bez korzystania z dodatkowych multimediów, jak prezentacje PowerPoint itp. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 listopada 2024 r., do godziny 13:00. Więcej.
Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zaprasza do składania aplikacji do projektu NCN SHENG [TRUE_QPI]: „Przestrzenno-czasowe, wysokoprzepustowe ilościowe obrazowanie fazowe 2D/3D z subkomórkową dokładnością”. Termin – 06.11.2024! Poszukiwani są doktoranci lub studenci (3 dostępne pozycje), którzy dołączą do zespołu pod kierownictwem prof. Małgorzaty Kujawińskiej. Zgłoszenia w terminie 06.11.2024 należy przesyłać na adres mailowy malgorzata.kujawinska@pw.edu.pl. Zachęcamy do kontaktu z prof. Kujawińską w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stanowiska.
Zgodnie z tradycją 1 listopada odwiedzamy cmentarze, zapalamy znicze oraz wspominamy bliskich, którzy odeszli. Jak co roku pamiętajmy również o zmarłych pracownikach, studentach i absolwentach naszego Wydziału. Cześć ich pamięci!
Wybory do Rady Wydziału Mechatroniki PW w grupie nauczycieli akademickich niezatrudnionych na stanowisku profesora lub profesora uczelni i nieposiadających stopnia naukowego doktora habilitowanego (Bw) wygrał: dr inż. Jan Klimaszewski
Wybory do Rady Wydziału Mechatroniki PW w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi (C) wygrała: mgr Ilona Trendak
Gratulujemy!
Informuję, iż do wyborów uzupełniających na Wydziale Mechatroniki zaplanowanych na dzień 28.10.2024 roku zgłoszono następujących kandydatów:
Z poważaniem: Sekretarz WKW Okręgu nr 15
Zapraszamy naszych studentów i absolwentów do udziału w konkursie o Nagrodę ABB. Zgłoszenia są przyjmowane do 15.11.2024, szczegóły dotyczące zgłoszeń można znaleźć na stronie - link. Zwycięzca konkursu utrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł, a autorzy dwóch wyróżnionych prac po 15 tys. zł. Konkurs obejmuje obronione prace inżynierskie, magisterskie oraz doktorskie (bez wskazania kiedy).
Etap I - do dnia 24.10.2024 do godz. 14.00:
Etap II - 28.10.2025, godz. 12-15 w sali RW:
Studenci oraz pracownicy Politechniki Warszawskiej z Wydziałów Fizyki, Elektroniki i Technik Informacyjnych, Mechatroniki oraz Samochodów i Maszyn Roboczych, uczestniczyli w prestiżowej konferencji skupiającej się na tematyce modernizacji detektora ALICE, jednego z kluczowych instrumentów badawczych wykorzystywanych w CERN. W wydarzeniu wzięły udział osoby zaangażowane w rozwój projektów badawczych związanych z wielkimi eksperymentami fizycznymi. Nasi pracownicy odgrywają kluczową rolę w implementacji nowych rozwiązań technologicznych, w tym rozwoju mechaniki detektorów i tworzeniu systemów DCS. Ich udział w modernizacji detektora ALICE podkreśla znaczenie polskich naukowców w globalnych projektach badawczych klasy Big Science. Więcej
Informujemy, że ekurs Przysposobienie biblioteczne będzie dostępny dla wszystkich wydziałów w terminie 2 - 31 października br. Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Leon Politechniki Warszawskiej. Każdy uczestnik kursu musi samodzielnie zalogować się na platformie LeOn PW we wskazanych dniach i wykonać ekurs. Szkolenie trwa około godziny, składa się z materiałów informacyjnych oraz obowiązkowego testu.
W dniu 18.10.2024r. zmarła mgr Elżbieta Gruszczyńska - wieloletni pracownik Wydziału Mechatroniki, twórczyni oraz kierowniczka Biblioteki Wydziałowej. Wspaniały, życzliwy i dobry człowiek! Pozostanie na zawsze w Naszej pamięci!
Społeczność Wydziału Mechatroniki
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 24.10.2024r. o godz. 15:00 w Domu Pogrzebowym sala A na Cmentarzu Komunalnym Północnym.
Kilka dni temu mogliśmy na naszym Wydziale gościć nowy bolid zespołu WUT Racing. – Tak zaawansowany i interdyscyplinarny projekt, jakim jest budowa bolidu wyścigowego, wymaga odpowiedniej organizacji, zaplecza merytorycznego oraz umiejętności współpracy pomiędzy poszczególnymi grupami studentów – mówi prezes WUT Racing Marcin Płatek
Organizowany w październiku na Politechnice Warszawskiej cykl trzech warsztatów pn. „Przekuj swoją pasję w biznes!” ma na celu w praktyce przetestować wybrane metody inspirowania młodych ludzi. Poprzez otwarte spotkania z przedsiębiorcami i inwestorami chcemy pokazać szanse, możliwości i praktykę prowadzenia własnego biznesu w branży głębokich technologii. Nasze warsztaty mają zapewnić podstawową wiedzę, praktyczne przykłady i inspirujące wzorce (także osobowe). Warsztaty organizowane są w dniach 17, 21 i 29 października w Warszawie, w budynku przy ul. Rektorska 4, sala. 4.07, w godzinach 16-19.
Studia to nie tylko nauka – te słowa często się powtarza, ale jak wcielić je w życie? Inspiracją niech będą Targi KONIK – organizowane przez Radę Kół Naukowych PW coroczne wydarzenie, podczas którego można w jednym miejscu zobaczyć różne formy studenckiej aktywności na PW: naukowe, społeczno-organizacyjne, artystyczne, sportowe… Jakie projekty realizują studenci i jak do nich dołączyć? Przyjdź i się przekonaj! Zapraszamy 8 i 9 października w godz. 10.00–16.00 do Gmachu Głównego PW.