Prosimy o zapoznanie się z dokumentem.
Prosimy o zapoznanie się z dokumentem.
Szanowni Państwo
Pracownicy i Studenci Wydziału Mechatroniki PW
przez ostatnie kilka miesięcy zastępowałem Panią Dziekan, prof. dr hab. Natalię Golnik w czasie jej choroby. Po śmierci Pani Dziekan należało podjąć decyzje umożliwiające sprawne funkcjonowanie Wydziału.
200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2.
Zgodnie par. 2 ust.2 zarządzenia nr 16/2020 Rektora Politechnika Warszawskiej z dn. 11.03.2020, od dnia 23.03.2020 r. Wydział Mechatroniki przystępuje do zdalnej realizacji wykładów i zajęć wymienionych w poniższych załącznikach:
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 marca 2020 r. zmarła Nasza Pani Dziekan.
Uprzejmie informujemy, że do 31.03.2020 r. w systemie USOS będzie trwać rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+.
Zapraszamy na job shadowing do Zakładu Produkcyjnego Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o. w Radzyminie k/Warszawy.
W dniu 12.03.2020 r. mija 30-ta rocznica śmierci twórcy Wydziału Mechaniki Precyzyjnej obecnie Mechatroniki
Pomimo trudnej sytuacji CZIiTT PW wciąż pracuje nad tym, by swoje działania uczynić bardziej efektywnymi. Zależy nam na opiniach studentów i doktorantów PW dotyczących INICJATYW BIZNESOWYCH czy STARTUPÓW na naszej uczelni, by móc uwzględnić je w naszych przyszłych działaniach.
Rozpoczęcie zajęć z języka angielskiego przygotowujące do egzaminu B2: 03.03.2020
Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej zrealizował projekt: Inteligentny Monitoring Bezpieczeństwa Obiektów (IMBO), współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej I „Wykorzystanie działalności badawczo-rozwojowej w gospodarce”, Działania 1.2 „Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Całkowita wartość projektu: 2 819 105,50 PLN,
w tym wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich: 1 977 438,72 PLN.
W semestrze letnim w roku akademickim 2019/2020 będzie przeprowadzona rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia (studia magisterskie) na następujące kierunki studiów:
- automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa;
- mechatronika;
- inżynieria biomedyczna;
Na wszystkich kierunkach studia będą realizowane wg. systemu tutorskiego bez specjalności
Warsaw University of Technology Institute of Micromechanics and Photonics announces a call for Master Student position (1) within the NCN OPUS Project: “Numerically advanced phase and amplitude demodulation for optical interference microscopy and tomography” (Principal Investigator: Maciej Trusiak, PhD).
W ramach projektu OPUS: FovHolo: „System blisko ocznej projekcji holograficznej uwzględniający parametry widzenia” kierowanego przez dr hab. Tomasza Kozackiego został rozstrzygnięty konkurs na Stypendium naukowe, na stanowisko doktoranta został wybrany mgr inż. Rafał Kukołowicz.
Od roku akad. 2019/2020, w ramach projektu „Szkoła Orłów na PW”, Politechnika Warszawska prowadzi indywidualną opiekę tutorską nad laureatami olimpiad przedmiotowych i in. o zasięgu krajowym i międzynarodowym, którzy zdecydowali się podjąć studia I stopnia w PW.
„Ofiary zbrodni katyńskiej - studenci, absolwenci i wykładowcy Politechniki Warszawskiej” - to tytuł interdyscyplinarnej konferencji naukowej, która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w godz. 10.00-14.00 w Małej Auli Gmachu Głównego PW. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa czasowa oraz wernisaż fotografii.