Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, który lubi rozwiązywać problemy techniczne, umiesz myśleć nieszablonowo i potrafisz szybko przyswajać wiedzę? Weź udział w naszym konkursie, a indeks Wydziału Mechatroniki będzie Twój!
Uprzejmie informuję, że na Wydziale Mechatroniki, Politechniki Warszawskiej (ul. Św. A. Boboli 8) 7 lutego 2023, o godz. 14:15 w sali 14 (Centrum Seminaryjne) odbędzie się seminarium z zakresu inżynierii biomedycznej, na którym Pan mgr inż. Jerzy Orkiszewski, absolwent naszego Wydziału (obecnie prowadzący działalność w USA) przedstawi referat na temat podstaw interakcji światła z tkanką oraz kierunków rozwoju urządzeń laserowych w medycynie.
Koordynatorem seminarium jest Pan Profesor Tadeusz Pałko. Serdecznie zapraszam osoby zainteresowane wymienioną tematyką do udziału w tym wydarzeniu.
Gerard Cybulski
Orientuj się, czyli harmonogram najbliższych Targów Pracy:
09.03.2023 Targi Pracy IT PW
14-15.03.2023 Inżynierskie Targi Pracy
17.03.2023 Targi Pracy IT Online
27.03.2023 XXX Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
28-30.03.2023 Targi Pracy branży Life Science/Spotkaj Swojego Pracodawcę
31.03-01.04.2023 Warszawskie Dni Informatyki
Grupa docelowa: Studenci i absolwenci kierunków ścisłych, technicznych, inżynierskich, matematycznych, finansowych, bankowych, informatycznych.
Kiedy: 16.02.2023 (czwartek) / 15:00-16:00 / webinarium w języku angielskim
Rejestracja jest otwarta do 15.02.2023 r. do godziny 12:00.
Rejestracja na wydarzenie jest możliwa po zalogowaniu się na platformie Centrum Kariery.
Biuro Karier PW oraz Devbridge zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi w Devbridge/Cognizant Softvision: "Jak poprowadzić z sukcesem projekt w firmie konsultingowej IT?" Celem tego wydarzenia jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznego doświadczenia w prowadzeniu projektów IT. Spotkanie w języku angielskim.
Grupa docelowa: studenci wszystkich wydziałów
Dzień i godzina: 24 lutego, 12:00 - 16:00
Miejsce wydarzenia: Warszawa (zarejestrowani studenci otrzymają drogą mailową więcej informacji o miejscu wydarzenia na dzień przed Dniem Drzwi Otwartych)
Rejestracja trwa do 23.02.2023, do godziny 10:00
Rejestracja na wydarzenie jest możliwa po zalogowaniu się na platformie Centrum Kariery.
Jeśli Twoja praca obroniona w roku 2022 dotyczyła Automatyki, Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki Technicznej lub Telekomunikacji to jesteś w idealnym miejscu! Współpracująca z Politechniką firma TRUMPF Huettinger ogłasza konkurs, w którym można zgłaszać prace dyplomowe z dyscyplin: Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne lub Informatyka Techniczna i Telekomunikacja, które zostały napisane w języku polskim lub angielskim oraz obronione w 2022 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca b.r. na adres: konkurs@trumpf.com.
Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci naszego Kolegi Franciszka Białokoza - absolwenta Wydziału Elektroniki PW, pracownika Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej PW, związanego z Wydziałem Mechatroniki od początków jego istnienia, specjalistę z zakresu inżynierii biomedycznej, konstruktora urządzeń biomedycznych m.in. reografów impedancyjnych. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja, Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy z Instytutu oraz całego Wydziału Mechatroniki
Pogrzeb odbędzie się 27.01.2023 w Kościele św. Hieronima w Starej Miłosnej, ul. Rumiankowa 2/4 (Warszawa-Wesoła) o godz. 12.
Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Organizatorzy czekają również na zgłoszenia wynikające ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni. Nabór trwa do 25 stycznia 2023 roku.
Trwa nabór do III edycji LeaderSHEp in Tech Academy - programu mentoringowo-szkoleniowego realizowanego przez Perspektywy Women in Tech ze wsparciem Motorola Solutions Foundation. Zgłoszenia do 19 lutego 2023. Program mentoringowo-szkoleniowy LeaderSHEp in Tech Academy skierowany jest w większości do absolwentek innych, eksperckich programów Perspektyw, ale nie tylko. Więcej na: leadership.perspektywy.pl
W najbliższą niedzielę 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy 29.01.2023 r. do Gmachu Głównego PW, gdzie na małych i dużych czekać będzie moc atrakcji. W godz. 13.00-18.00 Dużą Aulę wypełnią nasze koła naukowe, które odkryją fascynujący świat nauki. Dla najmłodszych przygotowaliśmy również warsztaty taneczne oraz liczne konkursy. O godz. 14.00 w Małej Auli rozpocznie się licytacja atrakcji. Kawa z Rektorem PW czy sesja zdjęciowa w Gmachu Głównym to tylko niektóre propozycje. A o godz. 16.15 mocny akcent muzyczny – koncert Orkiestry Rozrywkowej PW „The Engineers Band”. Już teraz zapraszamy do zasilania politechnicznej e-Skarbonki. Szczegóły na: www.pw.edu.pl/WOSP
Dwie nagrody i cztery wyróżnienia otrzymali absolwenci naszego Wydziału w Konkursie im. prof. Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki. Tematyka konkursu, organizowanego przez Polski Komitet Optoelektroniki, obejmuje w szczególności zagadnienia badania zjawisk podstawowych, materiałów, elementów, układów i systemów, technologii optoelektronicznych, a także konstrukcji przyrządów oraz metrologicznej aparatury optoelektronicznej.
Najbliższa sesja programu ATHENS odbędzie się w dniach 11-18.03.2023 r. Rejestracja studentów rozpocznie się 19 stycznia i potrwa do 31 stycznia. Oferta kursów na sesję Marzec 2023 zostanie opublikowana w dniu rozpoczęcia naboru. Po zapoznaniu się z wymaganiami kursów, które są dostępne na stronie http://athensnetwork.eu/ należy wybrać do 6 tematów (sugerowane minimum to 3 przedmioty), a następnie...
Zapraszamy na kurs dotyczący potencjalnego zastosowania UAV i modelowania fotogrametrycznego w projektach ochrony dziedzictwa. Kurs dla studentów będzie dostępny od 15 stycznia do końca marca 2023 r. Obejmie około 2,5 godziny kursu wideo + jedno webinarium Zoom (data i godzina do ustalenia). Organizatorem jest European Jewish Cemeteries Initiative we współpracy z Dron.ua. Szczegółowe informacje w załączniku.
Do 31 stycznia 2023 r. studenci, doktoranci i naukowcy mogą zgłaszać swoje pomysły do Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Czekamy na zespołowe propozycje, jak wykorzystując dane z różnych źródeł pomóc przedsiębiorstwom ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Więcej
Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN SONATA 16 pt. „[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”
Studiowanie Mechatroniki to nie tylko zdobywanie wiedzy. To przede wszystkim nabywanie umiejętności wykorzystywania jej w praktyce. A stąd już tylko krok do rozpoczęcia twórczej działalności w zakresie projektowania.
Realizuj badania i rób doktorat na naszej Uczelni! Rejestracja kandydatów i internetowe składanie dokumentów trwa od 12 grudnia 2022 roku (godz. 00.00) do 8 stycznia 2023 roku (godz. 23.59). Zapisy odbywają się za pośrednictwem systemu IRK irk.pw.edu.pl.
"Iwona Guzik i Michał Wiaderek ponad 17 lat temu założyli agencję Stars Impresariat, która jest obecnie największą tego typu w Polsce, posiadającą bazę liczącą ponad 300 tys. osób i tysiące produkcji na swoim koncie. Poszukując sposobów na szersze wykorzystanie potencjału swojej agencji, Iwona i Michał w 2018 r. wpadli na pomysł, aby odtwórców z bazy "eksportować" na cały świat poprzez stworzenie bazy modeli 3D. W tym czasie nawiązali znajomość z profesorem Robertem Sitnikiem, specjalistą w obrazowaniu 3D/4D..." Co było dalej? Przeczytacie tutaj.
Już dziś zapisz się na letni staż dla studentów studiów inżynierskich w Carnegie Mellon University. Termin zgłoszeń upływa 15-go stycznia.
Wejdź do gry i... współpracuj ze światowej sławy ekspertami w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji; uzyskaj dostęp do wielu zaawansowanych laboratoriów i centrów robotyki; buduj umiejętności zawodowe poprzez warsztaty techniczne i rozmowy; weź udział w konkursach zaprojektowanych na zamówienie przez liderów branży oraz otrzymuj finansowanie i wsparcie.