Wszystkich, którzy po okresie intensywnej pracy zawodowej, nadal chcą być aktywni i ciekawie spędzać czas, zapraszamy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej. Zapisy na semestr letni trwają do 24 lutego 2023 roku. Więcej
Zapraszamy na publiczne wykłady, które wygłoszą prof. Barry C. Barish oraz prof. Arthur B. McDonald, laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Profesor Arthur B. McDonald z Queen’s University w Kingston w Kanadzie otrzymał Nagrodę Nobla w 2015 r. za przełomową pracę w fizyce neutrin. Prof. Barry C. Barish z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside w USA został nagrodzony w 2017 r. za kluczowy wkład w historyczne odkrycie fal grawitacyjnych. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie AstroCeNT.
Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4, sala 01.01
DATA: 22 Lutego 2023, Środa, godz. 13:00 - godz. 15:00
W terminie od 20.02.2023 (poniedziałek) do 24.02.2023 (piątek) rozpoczynają się dodatkowe zapisy na zajęcia wychowania fizycznego w semestrze 2023L. W zapisach mogą brać udział wszyscy studenci. Na zapisy bezpośrednio do grup należy zgłosić się osobiście do SWFiS PW (ul. Waryńskiego 12a) od godz. 10.00 do godz. 15.00. Plan zajęć w załączonym dokumencie.
Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, który lubi rozwiązywać problemy techniczne, umiesz myśleć nieszablonowo i potrafisz szybko przyswajać wiedzę? Weź udział w naszym konkursie, a indeks Wydziału Mechatroniki będzie Twój!
Uprzejmie informuję, że na Wydziale Mechatroniki, Politechniki Warszawskiej (ul. Św. A. Boboli 8) 7 lutego 2023, o godz. 14:15 w sali 14 (Centrum Seminaryjne) odbędzie się seminarium z zakresu inżynierii biomedycznej, na którym Pan mgr inż. Jerzy Orkiszewski, absolwent naszego Wydziału (obecnie prowadzący działalność w USA) przedstawi referat na temat podstaw interakcji światła z tkanką oraz kierunków rozwoju urządzeń laserowych w medycynie.
Koordynatorem seminarium jest Pan Profesor Tadeusz Pałko. Serdecznie zapraszam osoby zainteresowane wymienioną tematyką do udziału w tym wydarzeniu.
Gerard Cybulski
Orientuj się, czyli harmonogram najbliższych Targów Pracy:
09.03.2023 Targi Pracy IT PW
14-15.03.2023 Inżynierskie Targi Pracy
17.03.2023 Targi Pracy IT Online
27.03.2023 XXX Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
28-30.03.2023 Targi Pracy branży Life Science/Spotkaj Swojego Pracodawcę
31.03-01.04.2023 Warszawskie Dni Informatyki
Grupa docelowa: Studenci i absolwenci kierunków ścisłych, technicznych, inżynierskich, matematycznych, finansowych, bankowych, informatycznych.
Kiedy: 16.02.2023 (czwartek) / 15:00-16:00 / webinarium w języku angielskim
Rejestracja jest otwarta do 15.02.2023 r. do godziny 12:00.
Rejestracja na wydarzenie jest możliwa po zalogowaniu się na platformie Centrum Kariery.
Biuro Karier PW oraz Devbridge zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi w Devbridge/Cognizant Softvision: "Jak poprowadzić z sukcesem projekt w firmie konsultingowej IT?" Celem tego wydarzenia jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznego doświadczenia w prowadzeniu projektów IT. Spotkanie w języku angielskim.
Grupa docelowa: studenci wszystkich wydziałów
Dzień i godzina: 24 lutego, 12:00 - 16:00
Miejsce wydarzenia: Warszawa (zarejestrowani studenci otrzymają drogą mailową więcej informacji o miejscu wydarzenia na dzień przed Dniem Drzwi Otwartych)
Rejestracja trwa do 23.02.2023, do godziny 10:00
Rejestracja na wydarzenie jest możliwa po zalogowaniu się na platformie Centrum Kariery.
Jeśli Twoja praca obroniona w roku 2022 dotyczyła Automatyki, Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki Technicznej lub Telekomunikacji to jesteś w idealnym miejscu! Współpracująca z Politechniką firma TRUMPF Huettinger ogłasza konkurs, w którym można zgłaszać prace dyplomowe z dyscyplin: Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne lub Informatyka Techniczna i Telekomunikacja, które zostały napisane w języku polskim lub angielskim oraz obronione w 2022 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca b.r. na adres: konkurs@trumpf.com.
Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci naszego Kolegi Franciszka Białokoza - absolwenta Wydziału Elektroniki PW, pracownika Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej PW, związanego z Wydziałem Mechatroniki od początków jego istnienia, specjalistę z zakresu inżynierii biomedycznej, konstruktora urządzeń biomedycznych m.in. reografów impedancyjnych. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Dyrekcja, Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy z Instytutu oraz całego Wydziału Mechatroniki
Pogrzeb odbędzie się 27.01.2023 w Kościele św. Hieronima w Starej Miłosnej, ul. Rumiankowa 2/4 (Warszawa-Wesoła) o godz. 12.
Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Organizatorzy czekają również na zgłoszenia wynikające ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni. Nabór trwa do 25 stycznia 2023 roku.
Trwa nabór do III edycji LeaderSHEp in Tech Academy - programu mentoringowo-szkoleniowego realizowanego przez Perspektywy Women in Tech ze wsparciem Motorola Solutions Foundation. Zgłoszenia do 19 lutego 2023. Program mentoringowo-szkoleniowy LeaderSHEp in Tech Academy skierowany jest w większości do absolwentek innych, eksperckich programów Perspektyw, ale nie tylko. Więcej na: leadership.perspektywy.pl
W najbliższą niedzielę 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy 29.01.2023 r. do Gmachu Głównego PW, gdzie na małych i dużych czekać będzie moc atrakcji. W godz. 13.00-18.00 Dużą Aulę wypełnią nasze koła naukowe, które odkryją fascynujący świat nauki. Dla najmłodszych przygotowaliśmy również warsztaty taneczne oraz liczne konkursy. O godz. 14.00 w Małej Auli rozpocznie się licytacja atrakcji. Kawa z Rektorem PW czy sesja zdjęciowa w Gmachu Głównym to tylko niektóre propozycje. A o godz. 16.15 mocny akcent muzyczny – koncert Orkiestry Rozrywkowej PW „The Engineers Band”. Już teraz zapraszamy do zasilania politechnicznej e-Skarbonki. Szczegóły na: www.pw.edu.pl/WOSP
Dwie nagrody i cztery wyróżnienia otrzymali absolwenci naszego Wydziału w Konkursie im. prof. Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki. Tematyka konkursu, organizowanego przez Polski Komitet Optoelektroniki, obejmuje w szczególności zagadnienia badania zjawisk podstawowych, materiałów, elementów, układów i systemów, technologii optoelektronicznych, a także konstrukcji przyrządów oraz metrologicznej aparatury optoelektronicznej.
Najbliższa sesja programu ATHENS odbędzie się w dniach 11-18.03.2023 r. Rejestracja studentów rozpocznie się 19 stycznia i potrwa do 31 stycznia. Oferta kursów na sesję Marzec 2023 zostanie opublikowana w dniu rozpoczęcia naboru. Po zapoznaniu się z wymaganiami kursów, które są dostępne na stronie http://athensnetwork.eu/ należy wybrać do 6 tematów (sugerowane minimum to 3 przedmioty), a następnie...
Zapraszamy na kurs dotyczący potencjalnego zastosowania UAV i modelowania fotogrametrycznego w projektach ochrony dziedzictwa. Kurs dla studentów będzie dostępny od 15 stycznia do końca marca 2023 r. Obejmie około 2,5 godziny kursu wideo + jedno webinarium Zoom (data i godzina do ustalenia). Organizatorem jest European Jewish Cemeteries Initiative we współpracy z Dron.ua. Szczegółowe informacje w załączniku.
Do 31 stycznia 2023 r. studenci, doktoranci i naukowcy mogą zgłaszać swoje pomysły do Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Czekamy na zespołowe propozycje, jak wykorzystując dane z różnych źródeł pomóc przedsiębiorstwom ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Więcej
Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN SONATA 16 pt. „[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”
Studiowanie Mechatroniki to nie tylko zdobywanie wiedzy. To przede wszystkim nabywanie umiejętności wykorzystywania jej w praktyce. A stąd już tylko krok do rozpoczęcia twórczej działalności w zakresie projektowania.
Realizuj badania i rób doktorat na naszej Uczelni! Rejestracja kandydatów i internetowe składanie dokumentów trwa od 12 grudnia 2022 roku (godz. 00.00) do 8 stycznia 2023 roku (godz. 23.59). Zapisy odbywają się za pośrednictwem systemu IRK irk.pw.edu.pl.