Przewodniczący Kapituły Funduszu Stypendialnego SEP Sławomir Cieślik i Przewodniczący Zarządu Funduszu Stypendiów Naukowych Wojciech Kocańda ogłaszają nabór wniosków o przyznanie stypendium naukowego dla uczniów, studentów i młodych pracowników nauki. Wnioski o stypendia należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej (w jednym pliku PDF) na adres: katarzyna.gut@sep.com.pl w terminie do 30.11.2022 r. godz. 16.00. Pełna treść ogłoszenia i Regulamin dostępne są na stronie.
W imieniu konsorcjum ENHANCE zapraszamy na wirtualne spotkanie w ramach cyklu ENHANCE Conversations. Spotkanie odbędzie sie 24 listopada 2022 r. o godz. 16. Tematem tegorocznego cyklu jest „Różnorodność, włączenie i równość płci” i ich związek z cyfryzacją i rozwojem sztucznej inteligencji (AI). Wśród zaproszonych prelegentów będzie możliwość posłuchania pracownika PW – dr. hab. inż. Jarosława Arabasa, prof. Uczelni, Dyrektora Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.
Potrzebują uwagi, opieki, a przede wszystkim kogoś, kto je pokocha. Dziewięć czekających na adopcję psów wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w naszym Gmachu Głównym. Ze zwierzakami pozowali ludzie z PW: studenci, doktoranci i pracownicy, w tym przedstawiciele władz Uczelni. Może i ty chciałbyś poznać przyjaciela do końca życia?
16 listopada 2022 r., w godzinach 9-16, na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, przy ulicy Narbutta 84 w Warszawie, odbędą się Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej.
Szczegóły wydarzenia można śledzić na: stronie internetowej, profilu Facebookowym, wydarzeniu na Facebooku
Rozszerzamy formułę Kiermaszu Świątecznego PW - w tym roku Politechniczny domek chcemy wypełnić nie tylko uwielbianymi uczelnianymi gadżetami , ale także rękodziełem wykonanym przez studentów, doktorantów i pracowników PW. To mogą być m.in.: rysunki, obrazy, fotografie, rzeźby, maskotki, biżuteria, ceramika, odzież, stroiki, elementy wydrukowane w 3D…Zgłoszenia rękodzieła przyjmujemy do 25 listopada!
Już od 7.11.2022 pracownicy PW będą mogli ponownie skorzystać z oferty bezpłatnych zajęć sportowych. Aby wziąć udział w zajęciach, należy zapisać się przez formularz zapisu. Każdy może zapisać się na dowolną liczbę zajęć. Nie musisz deklarować udziału w całym cyklu zajęć. Zajęcia są w 100% dofinansowane przez PW w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza".
W dniach 07-10.11.2022r.
Biblioteka nieczynna
Za utrudnienia przepraszamy
W sprawach pilnych kontakt w pokoju 126
„Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami.
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta Tych, co rozstali się z nami."
Hanna Łochocka „Dzień Zaduszny”
Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 18 października 2022 r. został otwarty III konkurs w ramach programu Mobility PW. Tym razem konkurs skierowany jest jedynie do doktorantów i uczestników szkół doktorskich (do 40 roku życia), którzy do tej pory nie byli beneficjentami projektu NAWA PROM PW2.
Nabór wniosków w III konkursie Mobility PW jest otwarty do 06.11.2022 r włącznie i odbywa się poprzez formularz elektroniczny - link na dole strony.
TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom drzwi do międzynarodowej kariery.
Bieżąca edycja kierowana jest do studentów i studentek ostatniego roku studiów magisterskich, planujących swoją karierę w obszarze nauki oraz dla osób już przygotowujących rozprawę doktorską na polskiej uczelni (lub w innej instytucji naukowej czy badawczej) a ponadto wyróżniających się na polu naukowym – do osób, które charakteryzuje pasja i ambicja.
W związku z limitem składania wniosków przez uczelnię w programie „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” komisja do oceny wniosków podejmie decyzję, które przedstawione do podpisów wnioski zostaną złożone do ministerstwa. Wnioski w wersji ostatecznej należy złożyć w Dziale Projektów Krajowych COP PW najpóźniej do 3 listopada br.
W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021 Politechnika Warszawska ma 47 przedstawicieli na liście obejmującej całą karierę badawczą i 38 w wykazie osiągnięć tylko za ostatni rok. Wśród tego grona znalazło się czterech naukowców z naszego Wydziału. Wśród naukowców z PW w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021* (dane za całą karierę) znalazła się prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska (Optoelectronics & Photonics). Natomiast w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021* (dane za ostatni rok) znajdziemy: prof. dr. hab. inż. Tomasza Kozackiego (Optoelectronics & Photonics), dr. hab. inż. Macieja Trusiaka (Optoelectronics & Photonics) oraz prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Patorskiego (Optoelectronics & Photonics). Gratulujemy!
Na Politechnice Warszawskiej pojawiło się wyjątkowe urządzenie oferujące nieprzeciętne możliwości — to drukarka Nanoscribe Photonic Professional GT2, która pozwala wytwarzać obiekty trójwymiarowe w bardzo dużej rozdzielczości. Urządzenie opiera swoje działanie na metodzie dwufotonowej absorpcji, w której para fotonów bierze udział w polimeryzacji pojedynczej cząstki chemicznej. Ustawiając odpowiednio parametry wiązki laserowej, badacze są w stanie utwardzać polimer tylko w ognisku wiązki. Najmniejszy możliwy do utwardzenia kształt nazywany jest wokselem (ang. voxel) i można go traktować jako odpowiednik pikseli znanych m.in. z wyświetlaczy dwuwymiarowych.
Biuro Karier PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie z absolwentami PW pod tytułem "Poznaj zawód rzecznika patentowego. Spotkanie rzeczników patentowych AOMB Polska ze studentami PW".
Uwaga: spotkanie stacjonarne
Kiedy: 27.10.2022 (czwartek), w godz. 14:30-16:00
Gdzie: kampus główny Politechniki Warszawskiej, dokładna lokalizacja zostanie wskazana wkrótce
Zapraszamy na sportowe wydarzenie dla studentów i pracowników PW, które polega na przebiegnięciu największej liczby kilometrów w ciągu sześciu tygodni (03.10 - 13.11). Każdy uczestnik zdobywa kilometry dla siebie, ale również dla swojego wydziału - na koniec wydarzenia wyłonimy wydział, którego studenci i pracownicy przebiegli łącznie najwięcej kilometrów. Istnieją również klasyfikacje indywidualne: pracownik (kobieta), pracownik (mężczyzna), student (kobieta), student (mężczyzna) oraz specjalna kategoria "Lokalna Legenda", która polega na przebiegnięciu największej liczby kółek dookoła Kampusu Centralnego.
Do tej pory w kiermaszowym domku PW w zamian za datek można było otrzymać różne uczelniane gadżety. W tym roku rozszerzamy tę formułę i poszukujemy różnego rodzaju rękodzieła wykonanego przez pracowników, studentów i doktorantów PW. Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada. Sam kiermasz odbędzie się na początku grudnia.
Rozpoczął się 27. Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Organizowany w odświeżonej formule, ale niezmiennie z myślą o wspieraniu rozwoju i osiągnieć studentów oraz młodych polskich naukowców. Hasło tegorocznej edycji to: „Dane dla środowiska”.
Środki na stypendia pochodzą z funduszy zebranych podczas uczelnianego Kiermaszu Świątecznego.
Z dumą informujemy, że studenci naszego Wydziału: Kamil Kwiatkowski i Przemysław Rył wrócili z międzynarodowych zawodów WorldSkills Competition 2022 Special Edition w Stuttgardzie z "medalem doskonałości" w konkurencji Przemysł 4.0. WorldSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych.