Main page » News »

Mechatronics in the World’s TOP 2% Scientists 2022 ranking

The World’s TOP 2% Scientists 2022 ranking, prepared by the Stanford University in cooperation with Elsevier Publishing House, includes 59 representatives of Warsaw University of Technology. Three among them are nominated for their entire scientific work: Tomasz Kozacki, Prof.Tit., PhD, BEng, Małgorzata Kujawińska, Prof.Tit., PhD, BEng and Krzysztof Patorski, Prof.Tit., PhD, BEng. Another four of our colleagues have been recognised for their work last year: Tomasz Kozacki, Prof.Tit., PhD, BEng, Małgorzata Kujawińska, Prof.Tit., PhD, BEng, Krzysztof Patorski, Prof.Tit., PhD, BEng and Maciej Trusiak, PhD, BEng. Congratulations!

TOP 2% Scientists 2022 składa się z dwóch odrębnych list. Pierwsza ocenia dorobek naukowy z kariery badawczej (wykorzystując dane od 1960 roku), w drugiej brane są pod uwagę jedynie publikacje i cytowania z ostatniego roku kalendarzowego. Na liście dotyczącej kariery naukowej znalazło się 1066 badaczy z Polski – to reprezentanci 174 instytucji naukowych (uczelni i instytutów badawczych). Politechnika Warszawska może się tu pochwalić 53 przedstawicielami. W zestawieniu za poprzedni rok mamy natomiast 1142 Polaków ze 175 instytucji i 36 osób z PW.

Ranking jest opracowywany w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

Pełne zestawienie jest dostępne na stronie wydawnictwa Elsevier.