Konkursu Engineer 4 Science 2023 - wyniki

"Pragniemy wyrazić uznanie dla Promotorów oraz Studentów za podejmowanie ambitnych wyzwań, dążenie do doskonałości inżynierskiej oraz wspieranie utalentowanych studentów.  Widzimy, że działalność naukowo-dydaktyczna prowadzona przez Pracowników na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w istotny sposób buduje polski potencjał wdrożeniowy" - z listu gratulacyjnego dr. inż. Marcina Ziółka, Prezesa Zarządu 4 Science Institute informującego o wynikach tegorocznej edycji Konkursu Engineer 4 Science. Kto w tym roku zwyciężył? Mamy dobre wiadomości!

Gratulujemy naszym zwycięzcom!

Pierwsze miejsce zdobyła praca pt.: „Porównanie metod klasyfikacji obrazów zmian nowotworowych uzyskanych metodą ultrasonografii piersi”, której autorką jest inż. Agata Biernacka, a praca zrealizowana została pod opieką dr inż. Beaty Leśniak-Plewińskiej.

Wyróżnienie 1-go stopnia natomiast otrzymała praca pt.: „Aplikacja umożliwiająca predykcję udaru mózgu z użyciem metod uczenia maszynowego”, której autorem jest inż. Kacper Kilianek a praca została  zrealizowana pod opieką dr. hab. inż. Jakuba Żmigrodzkiego.

W procesie oceny zgłoszonych prac do Konkursu Engineer 4 Science 2023 Komisja Jurorska, w której skład wchodzili dr inż. Artur Pakosz oraz przedstawiciel firmy Intel Corporation dr inż. Wojtek Ulatowski, kierowali się następującymi kryteriami:

• aktualność problemu,
  • innowacyjność,
  • pomysł na realizację tematu,
  • wartość merytoryczna,
  • poziom wykonania części praktycznej,
  • możliwość wykorzystania w praktyce,
  • jakość edytorska.

Celami konkursu było:

• Motywowanie młodych inżynierów do podejmowania ambitnych wyzwań w zakresie dążenia do doskonałości inżynierskiej, naukowej i wdrożeniowej oraz przedsiębiorczego myślenia
  • Wyszukiwanie i promowanie najbardziej utalentowanych absolwentów uczelni wyższych
  • Wyszukiwanie najbardziej innowacyjnych prac dyplomowych w Polsce