Wparcie dla Ukrainy

Lista potrzeb dla walczących na Ukrainie jest krótka: żywność i ciepło. Wiem, że mamy dużo ciepła w naszych sercach, i gorąco wierzę, że damy radę przekonwertować nasze ciepło w:

• ❤ żywność dla dzieci 1-4 lat (kaszki, słoiczki, tubki etc.)
  • ❤ żywność o długim terminie przydatności (konserwy w puszkach, słoikach/dania błyskawiczne (makaron) typu knorr/kawa/herbata/cukier/ciastka/czekoladki)
  • ❤ poduszki, kołdry, śpiwory (20 sztuk), nieduże koce polarowe (do zawijania i transportowania dzieci)
  • ❤ komplety dresowe dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze)
  • ❤ powerbanki 20 000 mAh, agregat 2-3 kW (2 sztuki), baterie, latarki, latarki czołowe

Praktycznie od wybuchu wojny, działa na naszej uczelni punkt konsultacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników PW z Ukrainy, "Solidarni". Otrzymaliśmy z tego punktu gorącą prośbę. Dzisiaj jest 266. dzień wojny w Ukrainie. Ukraina walczy i wciąż potrzebuje pomocy.

Dary prosimy przynosić do pokoju 233 w GG w godzinach 8.00-16.00 do 30 listopada włącznie.

Aby przyjść w innych godzinach, proszę o telefoniczne ustalenie dogodnego terminu (wew.: 60-39).

Możemy też odebrać dary z innego gmachu PW (wew.: 60-39).

Mamy kontakt z żoną żołnierza Armii Ukraińskiej - dopóki jej mąż walczy na pierwszej linii frontu, Wiktoria wspiera dzieci oraz cywilów w obwodzie Zaporoskim. Są to zarówno miejscowi mieszkańcy, którzy nie zdecydowali się na opuszczenie swoich domów, jak i uchodźcy wewnętrzni z pobliskich regionów, gdzie wskutek rosyjskiej agresji zbrojnej życie już nie jest możliwe.

Planujemy wysłać naszą pomoc dla Ukrainy na początku grudnia.

Będziemy pilotować „ciepło naszych serc” z PW aż do momentu dostarczenia go potrzebującym.

Relacjami z Ukrainy podzielimy się pod koniec grudnia. W miarę możliwości będziemy to robić na bieżąco

Bardzo serdecznie proszę o kolejny taki zryw - tym razem bardziej "sprofilowany". Z góry bardzo dziękuję, w imieniu "Solidarnych" i swoim - w przypadku jakichkolwiek pytań, ja również zapraszam do kontaktu: 501 058 999.

Można skorzystać także z oferty Wydziału SiMR:

Wszystkich zabieganych, ale chętnych do pomocy, od piątku po południu (18 listopada) zapraszamy na SiMR.

Dołączamy do zbiórki. Lokalnie zebrane dary przekażemy do GG 29 listopada.