Seta Zbigniew

dr inż.
Zbigniew Seta, dr inż.
Instytut Automatyki i Robotyki
Zbigniew.setaSPAMFILTER@pw.edu.pl
346
48 791-981-451

Realizowana przeze mnie tematyka badań obejmowała następujące zagadnienia:

  • § opracowywanie nowych rozwiązań dla podwozi zrobotyzowanych pojazdów mobilnych załogowych oraz bezzałogowych celem zwiększenia ich mobilności w terenie zdeterminowanym oraz niezdeterminowanym;
  • § opracowywanie rozwiązań mechatronicznych dla pojazdów samochodowych ułatwiających jazdę przez osoby z pewnym stopniem niepełnosprawności ruchowej;
  • opracowywanie rozwiązań mechatronicznych skierowanych do wykorzystania w procesach przemysłowych kontrolowanych przez sterowniki cyfrowe PLC.

Jestem autorem szeregu zgłoszeń patentowych z dziedziny mechatroniki, powiązanej z pojazdami mobilnymi, z czego 4 zamieniły się na polskie patenty (np. „Robot mobilny o kołach jezdnych pneumatycznych – Nr 216239” czy „Zawór zwrotny sterowany czynnikiem roboczym – Nr 229981 ), oraz jestem również autorem zgłoszenia wzoru użytkowego, którego rozwiązanie techniczne optymalizuje oczyszczanie powietrza, zasysanego z otoczenia do silnika napędowego pojazdu wojskowego o dużej d.p.c., który porusza się w silnie zanieczyszczonym terenie, np. środowisku piaszczystym.  

Preferuję ustalanie tematu pracy dyplomowej wspólnie ze studentem, co pozwala na zdefiniowanie zagadnień, które są interesujące dla obu stron. Takie podejście pozwala również na pełne wykorzystanie zdobytej już wiedzy przez dyplomanta, wyzwalając w nim kreatywność i chęć zajęcia się zagadnieniem, nad którym chciałby pracować w ramach realizacji swojej pracy dyplomowej. Jestem przy tym otwarty na nową tematykę, której pojawianie się jest nieuniknione w obliczu postępu nauki oraz techniki.

Przy inicjatywie z mojej strony proponuję moim dyplomantom zagadnienia związane z problematyką, mieszczącą się w zakresie nowatorskich rozwiązań dla podwozi zrobotyzowanych pojazdów mobilnych załogowych oraz bezzałogowych w celu poprawy ich zdolności terenowych, dalej, proponuję zagadnienia związane z problematyką rozwiązań mechatronicznych dla kierowców niepełnosprawnych oraz zagadnienia związane z wykorzystaniem szeroko rozumianych mikroprocesorowych urządzeń sterujących w sterowaniu procesami przemysłowymi, jak również i urządzeniami powszechnego użytku, np. sterowanie funkcjami „nowoczesnego domu”, tzw. Internet rzeczy, itp.

Poza pozycjami z dziedziny nauki i techniki zaczytuję się w bestselerach literatury światowej, a moimi ulubionymi autorami są m.in.: Stephen King, Lee Child, Orphan Pamuk, Jo Nesbo i Olga Tokarczuk.