Kolejne trzy bazy dostępne dla studentów

Kolejne trzy bazy dostępne dla studentów

Uprzejmie informujemy, że poszerzyliśmy kolekcję dostępnych zasobów elektronicznych o kolejne trzy bazy: STATISTAJoVE oraz Total Materia.

Zapraszamy do korzystania.

Studenci PW mają dostęp do kolejnych zasobów elektronicznych. Trzy najnowsze bazy to:

STATISTA

Jedna z największych na świecie platform zawierających dane statystyczne dotyczące ponad 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł. Baza dostarcza statystyki i dane rynkowe, prognozy, dokumentację, raporty i infografiki na temat ekonomii, dóbr konsumpcyjnych, handlu, Internetu, rynku reklamy i mediów, sportu i rekreacji, technologii i telekomunikacji, transportu i logistyki. Baza zawiera profile firm, raporty krajowe i branżowe, prognozy ekonomiczne i rynkowe, opisy badań opinii publicznej i trendów demograficznych.

JoVE

Recenzowany naukowo periodyk w formie wideo z zakresu biologii, chemii, medycyny, biotechnologii, psychologii oraz dziedzin pokrewnych, indeksowany w PubMed i Web of Science.Politechnika Warszawska ma dostęp do dwóch kolekcji tematycznych: chemistry & environment oraz engineering and physics.

Total Materia

Jest to najbardziej wszechstronna baza materiałowa szwajcarskiej firmy Key to Metals AG, która posiada informacje na temat własności metali i tworzyw sztucznych. W sumie zawiera dane dla ponad 450.000 materiałów, normy z 67 krajów oraz dane od producentów, z katalogów, z literatury naukowej itd.Baza przydatna dla wszystkich specjalistów, którzy pracują z liniowymi i nieliniowymi właściwościami materiałów, potrzebującymi szybko znaleźć zamienniki, a także dodatkowych informacji takich jak korozyjność, starzenie, informacje dotyczące spawania, tarcia itd.