Aktualności
Studenckie Inicjatywy Dydaktyczne
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie dla studentów i doktorantów na zgłaszanie inicjatyw dydaktycznych, które wpłyną na rozwój nowoczesnego kształcenia w Polsce. Pula nagród wynosi 7 tysięcy złotych, zgłoszenia można wysyłać do 10 listopada. Organizatorem konkursu jest Fundacja na rzecz Jakości Kształcenia, od lat podnosząca dydaktyczną poprzeczkę w szkolnictwie wyższym. Konkurs „Studenckie Inicjatywy Dydaktyczne” jest odpowiedzią na potrzeby społeczności akademickiej - studentów, doktorantów, wykładowców i władz uczelni.
Inauguracja
Dziekan i Rada Wydziału uprzejmie zapraszają na Uroczystość, która odbędzie się 1 października (wtorek) 2024 roku o godz. 14:15 w Audytorium Multimedialnym Wydziału Mechatroniki (s. 11) ul. św. Andrzeja Boboli 8 w Warszawie.
Warszawski Salon Maturzystów 2024
Co warto wiedzieć o Politechnice Warszawskiej? Jakie mamy kierunki i jak się na nie dostać? Na te i inne pytania będziemy odpowiadać 26 i 27 września podczas wydarzenia w Szkole Głównej Handlowej. Sercem Salonów Maturzystów są stoiska targowe. Tak też będzie w tym roku. My zapraszamy oczywiście do nas – na stanowisko nr 14. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Do zobaczenia!
Zapraszamy na 28. Festiwal Nauki w Warszawie
Co roku wrzesień oznacza bliskie spotkania z... nauką. Nie inaczej jest w tym roku. To okazja, żeby poznać odpowiedzi na pytania o różne otaczające nas zjawiska, zobaczyć laboratoria i urządzenia badawcze, wziąć udział w warsztatach, pokazach, wykładach. Zachęcamy do korzystania z festiwalowych atrakcji z udziałem ekspertów z Politechniki Warszawskiej i przez nich przygotowanych. Więcej
AI-Web of Science Research Assistant
Informujemy o bezpłatnym dostępie testowym do nowego narzędzia AI-Web of Science Research Assistant, w ramach krajowej licencji Web of Science. Dostęp testowy będzie aktywny od 9 do 30 września 2024 r dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.
Dołącz do Inżynierów Przyszłości
Udział w Programie polega na założeniu przez nauczyciela konta i zgłoszeniu koncepcji projektu, jaki zamierza pod jego opieką realizować uczeń. Rejestrować się i dokonywać zgłoszeń konkursowych można do 11 października 2024 r. za pomocą formularza na stronie https://inzynierowie-przyszlosci.pl. „Inżynierowie przyszłości” to ogólnopolski program oświatowy dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy pragną realizować autorskie innowacyjne projekty edukacyjne.
Planowanie systemów logistycznych
Politechnika w Akwizgranie (RWTH Aachen), partner Politechniki Warszawskiej w konsorcjum ENHANCE, zaprasza studentów na pierwszy kurs online ENHANCE zatytułowany “Planowanie systemów logistycznych I” (5 ECTS).
Prowadzony w języku angielskim kurs wprowadzi uczestników w najważniejsze zagadnienia związane z planowaniem i projektowaniem sieci logistycznych, transportu i operacji magazynowych z ilościowego punktu widzenia, przy użyciu technik modelowania matematycznego i metod optymalizacji.
Program stypendialny rządu szwajcarskiego
Program stypendialny rządu szwajcarskiego dla obywateli polskich przewiduje stypendia na pobyty badawcze (warunek: uzyskanie stopnia magistra przed 31 lipca 2025 r - dla kandydatów na ETH Zurych – 30 czerwca 2025), studia doktoranckie dla młodych (urodzonych po 31 grudnia 1989) absolwentów studiów magisterskich(warunek:uzyskanie stopnia magistra przed 31 lipca 2025 r (dla kandydatów na ETH Zurych – 30 czerwca 2025), oraz stypendia postdoc (limit wieku nie obowiązuje – uzyskanie stopnia doktora po 31 grudnia 2021 i przed 31 lipca 2025, dla ETH Zurych – 30 czerwca 2025) reprezentujących różne dziedziny.
Program ATHENS
Zapraszamy do udziału w międzynarodowym programie wymiany studentów pomiędzy czołowymi europejskimi uczelniami technicznymi. Najbliższa sesja Programu ATHENS odbędzie się w dniach 16-23 listopada 2024 r. Składa się ona z intensywnego kursu (30 godzin), programu kulturalnego European Dimension Activities (10 godzin). Za każdą sesję uzyskasz 2-3 punkty ECTS. Uczestnictwo jest bezpłatne, koszty podróży i utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie. Jak wziąć udział w Programie ATHENS?
Startuje rekrutacja do programu stypendialnego m.st. Warszawy
1 września rusza nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. Szanse mają osoby, które mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych, mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. Centrum Myśli Jana Pawła II czeka na zgłoszenia do 10 października. Stypendia przeznaczone są dla uczniów i studentów uczących się w Warszawie. Nabór wniosków dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zakończył się w lipcu. Teraz swój czas na udokumentowanie osiągnięć mają studenci. Comiesięczne wsparcie finansowe, które można uzyskać, wynosi od 500 do 1500 złotych.
Zaproszenie na spotkanie z prof. Marią Leptin, Przewodniczącą Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych
Polska Akademia Nauk oraz European Research Council zapraszają na spotkanie z prof. Marią Leptin. To wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych inicjatywach i programach ERC oraz poznać perspektywy rozwoju badań naukowych w Europie. Kiedy: 23 września (poniedziałek) 2024 r., godz. 10.00-18.00. Gdzie: Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN, ul. Księcia Trojdena 4, Warszawa. Rejestracja do 13.09.2024 r.
Telemedycyna i eZdrowie 2024
Zapraszamy uczestników z wielu dyscyplin związanych z telemedycyną, e-zdrowiem, telezdrowiem i m-zdrowiem do udziału w konferencji, której celem jest zaprezentowanie wysoce innowacyjnych badań w zakresie telemedycyny i dziedzin pokrewnych. Wydarzenie stanowi miejsce spotkań naukowców akademickich i praktyków B+R ze wszystkich dziedzin związanych z rozwojem rozwiązań telemedycznych: medycyny, usług opieki zdrowotnej, zdrowia publicznego, inżynierii biomedycznej, informatyki, informatyki, nauk społecznych i ekonomicznych. Współorganizatorem konferencji jest Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Data: 5 września 2024 r. Więcej
Kompleksowy program wspierający dostosowanie oferty dydaktycznej Politechniki Warszawskiej
Potrzeby studentów i kompetencje przyszłości – to główne motory zmian w ofercie dydaktycznej, nad którymi aktywnie pracuje Politechnika Warszawska. Projekt „OMNIS2 Otwartość. Modernizacja. Nowoczesność. Integracja. Społeczność.” pozwoli na unowocześnienie kolejnych programów studiów. Gospodarka i rynek pracy potrzebują inżynierów posiadających wiedzę, kwalifikacje i specjalistyczne umiejętności, a także kompetencje miękkie.
Rekrutacja - drugi nabór na studia I stopnia na Wydziale Mechatroniki PW
W dniach 1 - 28 sierpnia, został uruchomiony drugi nabór na studia I stopnia na Wydziale Mechatroniki PW na następujące kierunki:
- Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa
- Mechatronika
- Mechatronika (ang. Mechatronics) – studia po angielsku
- Inżynieria biomedyczna – studia na Wydziale Mechatroniki
Przyjmowanie dokumentów potwierdzających chęć podjęcia studiów
Kandydaci zakwalifikowani na studia I stopnia na Wydział Mechatroniki PW w roku akad. 2024/2025
Przyjmowanie dokumentów potwierdzających chęć podjęcia studiów odbywać się będzie w dniach:
19.07. 2024 do 24.07.2024 w godz. 9:00 -15:00
Wydział Mechatroniki PW ul. św. A. Boboli 8 Warszawa Pok. 119 ( I piętro)
( UWAGA – warunkiem przyjęcia na studia jest dostarczenie dokumentów)
Informacja dla kandydatów na studia II stopnia rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025
Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej będzie przeprowadzał rekrutację na studia II stopnia (studia magisterskie stacjonarne) w roku akademickim 2024/2025 na następujących kierunkach studiów: automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa, mechatronika, inżynieria biomedyczna. Na wszystkich kierunkach studia będą realizowane wg systemu tutorskiego - bez specjalności.
Ranking Perspektyw 2024
To już czwarty rok z rzędu, kiedy nasz Wydział zajmuje miejsce na podium w rankingu Perspektyw. Również i w tym roku nasza Automatyka i Robotyka okazała się najlepsza wśród uczelni wyższych a Inżynieria Biomedyczna zajęła zaszczytne II miejsce. Wierzymy, że w przyszłym roku będzie podobnie!
Falling Walls Lab
Falling Walls Lab to światowej klasy konkurs polegający na przedstawianiu na czas przełomowych pomysłów na start-upy, który gromadzi zróżnicowaną i interdyscyplinarną społeczność studentów i początkujących profesjonalistów, zapewniając im platformę do prezentacji innowacyjnych idei. Zadaniem uczestników jest przedstawienie wyników swoich badań naukowych, czy pomysłów na biznes w zaledwie trzy minuty. Laureaci wrocławskiej edycji wystąpią w międzynarodowym finale, odbywającym się w Berlinie. Termin: 14 września 2024, godz. 13:00. Miejsce: Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1, Wrocław. Deadline: 13 sierpnia 2024. Szczegóły
Nagroda Jamesa Dysona
Zostały już tylko 3 tygodnie do zamknięcia zgłoszeń! Trwa nabór do międzynarodowego konkursu organizowanego przez Fundację Jamesa Dysona. Jeśli studiujesz kierunek inżynieryjny lub pokrewny i myślisz, że Twój projekt może zmienić świat, to Konkurs Nagroda Jamesa Dysona jest dla Ciebie! Zgłoś się do Konkursu Nagroda Jamesa Dysona i zmień swoim wynalazkiem świat na lepsze! Zadanie jest proste: „Zaprojektuj coś, co rozwiąże problem”. Zgłoszenia można przesyłać do 17 lipca 2024 r. W tym roku zwycięzcy etapu krajowego otrzymają nagrodę w wysokości 25 200 zł, a laureaci międzynarodowi nawet 151 400 zł. Szczegóły. Czekamy na Ciebie!