Networkingowe spotkanie SGH i PW

Klubu Przedsiębiorców Szkoły Głównej Handlowej – inicjatywy dla absolwentów i sympatyków SGH rozwijających, lub chcących rozwijać własny biznes, zaprasza członków Politechniki Warszawskiej na spotkanie, mające na celu integrację obu środowisk, by wspólnie porozmawiać o biznesie i komercjalizacji wyników badań. Spotkanie odbędzie się w środę, 27 marca, o godzinie 19:00 w Sali Kolumnowej SGH. To kolejne spotkanie z serii networkingowych, dedykowanych przedsiębiorcom związanych z SGH, ale tym razem szczególnie ukierunkowane na obecności przedstawicieli Politechniki Warszawskiej.

Kluczowym punktem będzie możliwość prezentacji pomysłów biznesowych oraz pomysłów studentów i absolwentów SGH, którzy szukają ekspertów do zespołu! Link do zgłoszenia - https://forms.office.com/e/YR89Egds89

Oba środowiska mają wiele do zaoferowania sobie nawzajem. Badania trendów technologicznych w startupach wskazują, że jednym z głównych wyzwań dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych jest brak kompetencji biznesowych wśród naukowców i specjalistów technologicznych. Z drugiej strony, biznesy wywodzące się z SGH często nie są tak zaawansowane technologicznie, jak te z Politechniki Warszawskiej.

To już drugie takie spotkanie – pierwsze okazało się wielkim sukcesem. Tym razem, dzięki współpracy z ComeNetworkWithUs – start-upem absolwenta SGH, Michała Domańskiego, networkingowe wysiłki zostaną wsparte przez algorytm AI, który na podstawie zainteresowań, potrzeb i umiejętności pomoże w znalezieniu potencjalnych partnerów biznesowych.

Warto nie przegapić tej okazji do rozwijania swoich biznesowych horyzontów oraz budowania mostów między dwoma światami – naukowym i biznesowym.

W planie spotkania:

1.      Otwarcie spotkania – słowo od koordynatora klubu [5 min]

2.      Bartosz Majewski (Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH) – Oferta SGH wsparcia dla przedsiębiorców [10 min]

3.      Agnieszka Skala-Gosk (Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej) – Jak PW wspiera rozwój projektów biznesowych studentów [10 min]

4.      Adrian Migoń (Youth Business Poland) – Dlaczego warto networkować i budować firmy w oparciu o zespoły ze świata biznesu i świata technologii? [20-30 min]

5.      Michał Domański (ComeNetworkWithUs)– Jak sztuczna inteligencja wspiera networking i nawiązywanie kontaktów biznesowych [10 min]

6.      Magdalena Bohusz-Boguszewska – Rozwijam start-up w ramach uczelni – co dalej? Jak komercjalizować wyniki badań naukowych [20 min]

7.      Sesja elewator pitchy uczestników spotkania – krótkie prezentacje, w ramach których przedsiębiorcy z PW i SGH opowiedzą o swoich pomysłach biznesowych i potrzebach nt. rozwoju zespołu [3-4 minuty per przedsiębiorca]

8.      Poczęstunek i networking [60 min]

Prelegenci:

Najfajniejsi przedsiębiorcy SGH i PW – zapraszam do zgłoszeń przez formularz!: https://forms.office.com/e/YR89Egds89

Adrian Migoń - Można go nazwać “ojcem” wielu znaczących projektów biznesowych, z których skorzystało już ponad 600 firm. Jest przedsiębiorcą społecznym i ekspertem z zakresu przedsiębiorczości i mentoringu. Od 2008 roku wspiera początkujących przedsiębiorców w rozwoju ich firm poprzez działalność Fundacji Inkubator Technologiczny (FIT) i program Mentoringowy Youth Business Poland (YBP). Prowadzi warsztaty i wykłady na temat przedsiębiorczości i rozwoju firmy. Jest też doradcą, mentorem i członkiem jury wielu inicjatyw skierowanych dla początkujących przedsiębiorców i startupów.

Magdalena Bohusz-Boguszewska - Dyrektor departamentu komercjalizacji w Sieci Badawczej Łukasiewicz. Od 2004 roku związana z administracją rządową, gdzie odpowiadała za nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa oraz zapewnienie wsparcia finansowego i pomocy państwa. W latach 2014-2020 pełniła funkcje kierownicze w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., między innymi odpowiedzialna za przygotowanie i wdrożenie nowej strategii firmy, nadzór nad spółkami portfelowymi Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzanie projektem Otwartej Sieci Innowacji. W latach 2020-2021 Dyrektor Biura Organizacyjnego i Dyrektor Biura Oddziałowego Polskiej Agencji Kosmicznej. Od 2021 doradca do spraw zarządzania korporacyjnego w tym corporate governance dla podmiotów takich jak Centrum Łukasiewicza, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Krajowy Zasób Nieruchomości. W swojej karierze zawodowej zasiadała w licznych radach nadzorczych (w tym Creotech Instruments S.A., Piap Space Sp. z o.o., Grupa Lotos S.A., Cegielski Poznań S.A., Stocznia Gdańsk S.A.).

Michał Domański - Twórca inicjatywy Introwertycznego Networkera z misją popularyzacji i edukacji w zakresie networkingu. Obsesyjnie skupiony na relacjach i budowaniu długotrwałych partnerstw strategicznych. Zawodowo, łącznik biznesowy w obszarze nowych technologii oraz konsultant strategiczny. Pomagający technicznym przedsiębiorcom zdobywać nowe rynki oraz optymalizować swoją działalność

Foto: Image by Freepik