Stypendia DAAD na podróże grupowe do Niemiec - DEADLINE 1.05.2024

Stypendia DAAD na podróże grupowe do Niemiec - DEADLINE 1.05.2024

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Deutscher Akademischer Austauschdienst - DAAD) zaprasza do zapoznania się z ofertą stypendialną na podróże grupowe do Niemiec. Podróż taka może trwać od 10-12 dni, a udział w niej może wziąć od 10-15 studentów wraz z opiekunem akademickim. Wysokość dofinansowania wynosi 50 euro na dzień podróży dla każdego uczestnika. Najbliższy termin składania dokumentów: 1 maja 2024 r. na podróże od 1 września

Program stypendialny umożliwia grupom studenckim z każdego kierunku nawiązanie lub podtrzymanie kontaktów z niemieckimi uczelniami, wymianę wiedzy i doświadczeń podczas odwiedzin co najmniej dwóch uczelni, spotkania z niemieckimi nauczycielami akademickimi i studentami oraz zdobycie informacji o Niemczech w kontekście ekonomicznym, politycznym i kulturalnym. Część krajoznawcza nie powinna przekraczać jednej trzeciej pobytu, a odwiedzane firmy i instytucje muszą być powiązane z kierunkiem studiów uczestników podróży. 

Zachęcamy do wzięcia udziału spotkaniu informacyjnym online, które odbędzie się 27.03.2024, o godz. 18:00. Link do spotkania: TUTAJ.

Szczegóły dot. składania wniosku oraz wymaganych dokumentów: TUTAJ.