Trzymamy kciuki za naszego wioślarza

W tym roku podczas olimpiady w Tokyo najmocniej trzymamy kciuki za naszego studenta - Szymona Pośnika. Już 23.07.2021 o godzinie 4:40 (czasu polskiego) będziemy mogli podziwiać jego występ w eliminacjach męskich czwórek podwójnych w wioślarstwie. Wraz z nim wystąpią Dominik Czaja, Wiktor Chabel i Fabian Barański.

Warto zaznaczyć, że Szymon jest zarówno utalentowanym sportowcem (był trzeci w mistrzostwach Europy 2018, drugi w mistrzostwach świata 2019 oraz najlepszy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2019) jak i kilkukrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia sportowe.

Szymon studiuje indywidualnie. Był beneficjentem projektu "Narodowa Reprezentacja Akademicka" mającego na celu umożliwienie  studentom - sportowcom realizowanie równoległej kariery sportowej oraz nauki akademickiej. Jest absolwentem studiów I stopnia na kierunku Mechatronika, specjalność Mikrotechnologie i nanotechnologie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich tego samego kierunku i specjalności. Gratulujemy obecnych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne.