Stypendium pod choinkę

Środki na stypendia pochodzą z funduszy zebranych podczas uczelnianego Kiermaszu Świątecznego.

To wyjątkowe wyróżnienie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną. W ten sposób chcemy docenić wkład tych osób w budowanie wizerunku PW.

Laureaci wyłaniani są spośród nadesłanych zgłoszeń. Wyboru dokonuje kapituła pod przewodnictwem Prorektora ds. Studenckich.

Wyróżnienie jest przyznawane od 2016 roku. Do tej pory odbyło się sześć edycji akcji, podczas których nagrodziliśmy 46 zdolnych studentów i doktorantów.

Kto może się zgłosić?

Kandydatury mogą zgłaszać władze Politechniki Warszawskiej, dziekani wydziałów oraz samodzielnie w swoim imieniu studenci oraz doktoranci.

Stypendium mogą otrzymać studenci lub doktoranci, którzy w latach 2020-2022:

• odnieśli sukcesy w zawodach i konkursach naukowych o zasięgu krajowym czy międzynarodowym,
  • odnieśli sukcesy w zawodach i konkursach artystycznych, sportowych, innych o zasięgu krajowym czy międzynarodowym,
  • uczestniczyli w projektach, inicjatywach, wydarzeniach promujących Politechnikę Warszawską,
  • aktywnie przyczyniali się do upowszechniania zagadnień naukowych wśród dzieci, młodzieży, dorosłych,
  • angażowali się w akcje społeczne oraz działalność charytatywną.

Każda z kryteriów jest punktowe (szczegóły w regulaminie). Dodatkowe punkty można otrzymać za staranność wykonania prezentacji.

Stypendium pod choinkę zostanie przyznane kandydatom z najwyższą liczbą punktów. O przyznanie Stypendium pod choinkę 2022 nie mogą ubiegać się laureaci poprzednich edycji.

Jak się zgłosić?

Kandydatury należy zgłaszać do Biura Komunikacji i Promocji w formie elektronicznej na adres: eventy@pw.edu.pl w terminie 12 października – 2 listopada 2022 roku.

Do zgłoszenia należy załączyć:

• prezentację multimedialną, przygotowaną zgodnie z wytycznymi opisanymi w regulaminie,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu bądź niewyrażeniu zgody na udostępnienie swojego wizerunku do celów marketingowych (załącznik nr 1 do regulaminu),
  • informację dotyczącą osoby zgłaszającej kandydata (dotyczy sytuacji, gdy zgłoszenia nie dokonuje kandydat, załącznik nr 2 do regulaminu).

Co jeszcze warto wiedzieć?

• Kapituła dokona wyboru laureatów na podstawie przesłanych dokumentów. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się możliwość zaproszenia kandydata na indywidualne spotkanie.
  • Kapituła określi liczbę oraz wysokość stypendiów.
  • Stypendium jest wypłacane jednorazowo.
  • Możliwe jest wręczanie laureatom nagród rzeczowych.
  • Kapituła powiadomi laureatów o werdykcie drogą e-mailową.
  • Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się w czasie wskazanym przez Kapitułę.

Regulamin i załączniki do Stypendium pod choinkę 2022 (pdf, 504,74 kB)Regulamin i załączniki do Stypendium pod choinkę 2022 - wersja edytowalna (docx, 30,18 kB)