Aktualności

Przyjmowanie dokumentów potwierdzających chęć podjęcia studiów

Kandydaci zakwalifikowani na studia I stopnia na Wydział Mechatroniki PW w roku akad. 2024/2025

Przyjmowanie dokumentów potwierdzających chęć podjęcia studiów odbywać się będzie w dniach:

19.07. 2024 do 24.07.2024 w godz. 9:00 -15:00

Wydział Mechatroniki PW ul. św. A. Boboli 8 Warszawa Pok. 119 ( I piętro)

( UWAGA – warunkiem przyjęcia na studia jest dostarczenie dokumentów)

Informacja dla kandydatów na studia II stopnia rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej będzie przeprowadzał rekrutację na studia II stopnia (studia magisterskie stacjonarne) w roku akademickim 2024/2025 na następujących kierunkach studiów: automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa, mechatronika, inżynieria biomedyczna. Na wszystkich kierunkach studia będą realizowane wg systemu tutorskiego - bez specjalności.

Ranking Perspektyw 2024

To już czwarty rok z rzędu, kiedy nasz Wydział zajmuje miejsce na podium w rankingu Perspektyw. Również i w tym roku nasza Automatyka i Robotyka okazała się najlepsza wśród uczelni wyższych a Inżynieria Biomedyczna zajęła zaszczytne II miejsce. Wierzymy, że w przyszłym roku będzie podobnie!

Falling Walls Lab

Falling Walls Lab to światowej klasy konkurs polegający na przedstawianiu na czas przełomowych pomysłów na start-upy, który gromadzi zróżnicowaną i interdyscyplinarną społeczność studentów i początkujących profesjonalistów, zapewniając im platformę do prezentacji innowacyjnych idei. Zadaniem uczestników jest przedstawienie wyników swoich badań naukowych, czy pomysłów na biznes w zaledwie trzy minuty. Laureaci wrocławskiej edycji wystąpią w międzynarodowym finale, odbywającym się w Berlinie. Termin: 14 września 2024, godz. 13:00. Miejsce: Uniwersytet Wrocławski, Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1, Wrocław. Deadline: 13 sierpnia 2024. Szczegóły

Nagroda Jamesa Dysona

Zostały już tylko 3 tygodnie do zamknięcia zgłoszeń! Trwa nabór do międzynarodowego konkursu organizowanego przez Fundację Jamesa Dysona. Jeśli studiujesz kierunek inżynieryjny lub pokrewny i myślisz, że Twój projekt może zmienić świat, to Konkurs Nagroda Jamesa Dysona jest dla Ciebie! Zgłoś się do Konkursu Nagroda Jamesa Dysona i zmień swoim wynalazkiem świat na lepsze! Zadanie jest proste: „Zaprojektuj coś, co rozwiąże problem”. Zgłoszenia można przesyłać do 17 lipca 2024 r. W tym roku zwycięzcy etapu krajowego otrzymają nagrodę w wysokości 25 200 zł, a laureaci międzynarodowi nawet 151 400 zł. Szczegóły. Czekamy na Ciebie!

Docenione nanocząsteczki

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. inż. Agnieszka Jastrzębska znalazła się na łamach artykułu opublikowanego przez czasopismo Forbes Women. Nanotechnolog, profesor na Wydziale Mechatroniki została doceniona za swoją pracę na temat możliwości wykorzystania nanocząsteczek do produkcji materiałów o właściwościach bioaktywnych. "Nanocząstki, które odkryłam, charakteryzują się wysoką skutecznością biobójczą i działają efektywnie jako powłoki samo sterylizujące w miejscach szczególnie narażonych na rozprzestrzenianie się drobnoustrojów chorobotwórczych. To nasza główna przewaga konkurencyjna." - mówi prezeska ADJ Nanotechnology. 

21 czerwca 2024 – spotkanie z teamem rajdowym Toyota Gazoo Racing

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych PW oraz Toyota Gazoo Racing zapraszają na spotkanie 21 czerwca 2024 przed Gmachem Głównym PW, podczas którego będzie można zobaczyć samochód rajdowy GR Yaris Rally1 Hybrid oraz cywilną Toyotę Yaris GR. Przewidziane jest spotkanie z inżynierami TGR, rozmowa oraz prelekcja na temat pracy w teamie rajdowym.

Doktorat na Politechnice Warszawskiej? Spełnij swoje marzenie!

Nasi doktoranci podbijają Polskę i świat! Wygrali międzynarodowy konkurs o Nagrodę Jamesa Dysona, regularnie znajdują się wśród wybitnych młodych naukowców z naszego kraju, otrzymują granty, stypendia i nagrody. Rekrutacja do naszej Szkoły Doktorskiej odbywa się w formie konkursu, w ramach poszczególnych dyscyplin naukowych. Zapisy na semestr zimowy roku akademickiego 2024/2025 są prowadzone w 15 dyscyplinach. Na kandydatów czeka 115 miejsc w tym 5 na inżynierii biomedycznej. Rejestracja na semestr zimowy roku akademickiego 2024/2025 trwa do 26 lipca. Więcej

Nowi prodziekani

Wydziału Mechatroniki na lata 2024-2028

Dyrektor górniczy I stopnia

Z dumą informujemy, że Kierownik Zakładu Sensorów i Systemów Pomiarowych z Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej naszego Wydziału prof. dr hab. inż. Mateusz Turkowski otrzymał wczoraj stopień: Dyrektor górniczy I stopnia. Dyplom został wręczony podczas zorganizowanego przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa IX Kongresu Polskiego Przemysłu Gazowniczego. Gratulujemy serdecznie!

Zapisy do szkoły letniej ENHANCE Blue-Green-IN Climate Change Summer School 2024 na PW

1 lipca 2024 r. rozpocznie się III edycja międzynarodowej szkoły letniej ENHANCE "Blue-Green-IN Climate Change Summer School 2024', którą organizuje Politechnika Warszawska we współpracy z Politechniką w Walencji i Politechniką w Akwizgranie. -- Szkoła letnia jest otwarta dla studentów, którzy ukończyli co najmniej drugi rok studiów licencjackich oraz studentów studiów magisterskich lub doktoranckich. Termin składania wniosków: 20 czerwca 2024 r.

Ogłoszenie Przewodniczącego Wydziałowego Kolegium Elektorów

Szanowni Członkowie Wspólnoty Wydziału Mechatroniki, spełniając wymogi proceduralne w sprawie opiniowania kandydatów na Prodziekanów Wydziału Mechatroniki serdecznie zapraszam Państwa na otwarte zebranie informacyjne z Dziekanem Elektem oraz kandydatami na funkcję Prodziekanów Wydziału Mechatroniki PW, które planowane jest na dzień 12.06.2024 r. o godz. 9:00 w sali nr 14.

Uprzejmie informuję o możliwości zgłaszania pytań do kandydatów na formularzu (do pobrania) oraz o przesłanie wersji cyfrowej na adres sekretarza WKE: anna.ostaszewska@pw.edu.pl, do godz. 12:00, 11.06.2024 r. Jednocześnie prosimy o dostarczenie podpisanego zgłoszenia na zebranie informacyjne.

Projekt kosmiczny LASPA

Minister Nauki Dariusz Wieczorek odwiedził Politechnikę Warszawską, aby spotkać się z Rektorem, studentami i doktorantami uczelni z województwa mazowieckiego. Szczególnym punktem wizyty była prezentacja projektów i osiągnięć kół naukowych. Wśród nich znalazło się również Studenckie Koło Inżynierii Fotonicznej, które zaprezentowało projekt kosmiczny LASPA, mający na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na odpowiednie jedzenie i składniki odżywcze dla astronautów oraz optymalizację przyszłych misji kosmicznych. 

Orlen Value Chain Academy

Grupa Orlen ogłosiła nabór do rocznego programu szkoleniowo-edukacyjnego prowadzonego wspólnie z Wydziałem Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW, skierowanego do kandydatów zainteresowanych praktycznym i całościowym zrozumieniem funkcjonowania łańcucha wartości koncernu multienergetycznego. Program Akademii zawiera elementy technologiczne, logistyczne, handlowe, finansowe, regulacyjne, inwestycyjne, rozwojowe oraz informatyczne. Wykładowcy z naszej Uczelni będą prowadzili zajęcia m.in. z inżynierii chemicznej, programowania liniowego, analizy danych, modelowania matematycznego, logistyki i ekonometrii. Składanie aplikacji jest możliwe do 17 lipca 2024 roku. Aplikować mogą kandydaci, którzy mają nie więcej niż 5 lat doświadczenia zawodowego. Więcej.

Stypendia m.st. Warszawy dla doktorantów

Rozpoczął się nabór do VI edycji stypendiów m.st. Warszawy dla doktorantów. Zapraszamy osoby ze statusem doktoranta z całej Polski do realizacji badania dla Warszawy! W tym roku 7 biur Urzędu m.st. Warszawy zgłosiło 13 obszarów badawczych. Realizowany w ramach stypendium projekt badawczy nie musi być zbieżny z doktoratem. Zapraszamy na spotkania konsultacyjne dla osób zainteresowanych stypendiami i rozmową z osobami merytorycznymi. Więcej

Piknik Naukowy

„Nie do wiary!” – to motyw przewodni Pikniku Naukowego, który odbędzie się 15 czerwca 2024 roku w godz. 11.00–20.00 na PGE Narodowym. Będziemy tam i my – z naszymi niesamowitymi projektami i eksperymentami. Wstęp wolny. Po raz drugi szykujemy duże stanowisko Politechniki Warszawskiej. Królować będą na nim przede wszystkim nasze koła naukowe. Jak nas znaleźć? Zapraszamy do Strefy Przyszłości na stoisko B7. Więcej

Accelerating Science

Zapraszamy w podróż po uniwersum CERN-u, czyli multimedialną wystawę „Accelerating Science” poświęconą Europejskiemu Ośrodkowi Badań Jądrowych. Wystawę organizują wspólnie Wydział Fizyki PW, Uniwersytet Warszawski, IFJ PAN oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych w ramach obchodów 70-lecia powstania CERN. Wystawę będzie można zwiedzać w dni powszednie oraz w weekendy 8-9 czerwca oraz 15-16 czerwca. Wstęp wolny. Zorganizowane grupy (do 35 osób) prosimy o rejestrację poprzez ten formularz. Więcej

Dzień Ukrainy

Politechnika Warszawska organizuje Dzień Ukrainy. To wydarzenie w ramach Enhance Task Force Ukraine - jednej z inicjatyw konsorcjum uniwersytetów europejskich ENHANCE, do którego należy nasza Uczelnia. Dzień Ukrainy jest organizowany we współpracy z Universitat Politècnica de València, przy udziale politechnik z Kijowa i Lwowa. Wydarzenie odbędzie się 06.06 w godz. 09:00 − 14:00 w formule hybrydowej - online oraz na terenie Politechniki Warszawskiej (w gmachu przy ul. Rektorskiej 4) i Universitat Politècnica de València. Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim. Więcej

Telemedycyna i eZdrowie 2024

Zapraszamy uczestników z wielu dyscyplin związanych z telemedycyną, e-zdrowiem, telezdrowiem i m-zdrowiem do udziału w konferencji, której celem jest zaprezentowanie wysoce innowacyjnych badań w zakresie telemedycyny i dziedzin pokrewnych. Wydarzenie stanowi miejsce spotkań naukowców akademickich i praktyków B+R ze wszystkich dziedzin związanych z rozwojem rozwiązań telemedycznych: medycyny, usług opieki zdrowotnej, zdrowia publicznego, inżynierii biomedycznej, informatyki, informatyki, nauk społecznych i ekonomicznych. Współorganizatorem konferencji jest Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Data: 5 września 2024 r. Więcej