VIII edycja programu stażowego "Energia dla Przyszłości"

Rozpoczął się nabór do VIII edycji programu stażowego „Energia dla Przyszłości”, skierowanego do studentów i absolwentów uczelni technicznych zainteresowanych sektorem energetycznym. Do udziału zostanie zakwalifikowanych 28 uczestników, a każdy z nich otrzyma wynagrodzenie w wysokości 4500 zł miesięcznie. Termin składania aplikacji upływa 30 czerwca 2023 r. „Energia dla Przyszłości” to unikatowy, ogólnopolski program stażowy, którego celem jest budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego. Staż jest realizowany w jednej z czterech spółek energetycznych (6 miesięcy) oraz w Ministerstwie Klimatu i Środowiska (2 miesiące), co daje uczestnikom możliwość kompleksowego przygotowania się do pracy.

Zgodnie z regulaminem programu aplikacje mogą składać jedynie studenci i absolwenci wybranych wydziałów, dla Politechniki Warszawskiej są to: Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, Wydział Mechaniczny Technologiczny, Wydział Mechatroniki, Wydział Elektryczny, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii, Wydział Chemiczny, Wydział Fizyki, Wydział Inżynierii Lądowej.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/klimat/trwa-nabor-do-viii-edycji-programu-stazowego-energia-dla-przyszlosci