20. Międzynarodowa Konferencja Badań i Edukacji Globalnej - Inter-Academia 27-29 września 2023

Międzynarodowa Konferencja na temat Badań Globalnych i Edukacji, Inter-Academia jest kontynuacją serii wydarzeń organizowanych przez społeczność Inter-Academia każdej jesieni od 2002 roku. Konferencje te służą jako podwaliny międzynarodowej sieci naukowej promującej filozofię Inter-Academia oraz akademickie i społeczne interakcje pomiędzy profesorami, badaczami i studentami Uniwersytetu Shizuoka oraz Uniwersytetów Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach konferencji odbędą się specjalne sesje dla młodych naukowców i studentów, które dadzą młodym talentom szansę na zaprezentowanie swoich badań w krótkich prezentacjach ustnych i plakatach.

Miejsce
Inter-academia 2023 odbędzie się w formacie hybrydowym na Shizuoka University Hamamatsu Campus i spotkaniach Zoom.
Prelegenci sesji ustnej mogą wybrać, czy będą przemawiać na miejscu, czy online. Sesje plakatowe odbędą się tylko na miejscu. Prezenterzy plakatów są zobowiązani do uczestnictwa na miejscu.

Tematyka konferencji
W 2023 roku konferencja odbędzie się w Shizuoka University, Hamamatsu, Japonia. Głównym celem Inter-Academia 2023 jest zapewnienie dobrze ustawionego międzynarodowego forum do przeglądu, stymulowania i zrozumienia najnowszych trendów badań podstawowych i stosowanych, jak również programów edukacyjnych i szkoleń dla studentów. Mamy nadzieję, że oprócz zainteresowania wynikami najnowszych badań uczestników oraz przedstawienia lokalnych środowisk naukowych gospodarzy konferencji głównym partnerom badawczym Inter-Academii, konferencja przyczyni się do powstania nowych teoretycznych i praktycznych osiągnięć w wybranych dziedzinach badań.

Tematy konferencji
1. Materiałoznawstwo i technologia
2. Nanotechnologia i nanometrologia
3. Biotechnologia i inżynieria środowiska
4. Fizyka i technologia plazmy i wysokich energii
5. Fotonika i optyka
6. Technologia produkcji
7. Przetwarzanie sygnałów i obrazów
8. Inżynieria elektryczna i elektroniczna
9. Pomiar, identyfikacja i kontrola
10. Informatyka, sztuczna inteligencja i soft computing
11. Modelowanie i diagnostyka
12. Robotyka i inżynieria precyzyjna
13. Statystyka i analiza
14. Nauki społeczne i edukacja

Call for papers
Potencjalni autorzy są zaproszeni do złożenia abstraktu (ok. 300 słów), korzystając z formularza rejestracji abstraktu udostępnionego na stronie internetowej konferencji. Termin zgłoszenia upływa 9 czerwca 2023 r.
Po otrzymaniu powiadomienia o akceptacji, autorzy są zobowiązani do złożenia rozszerzonego abstraktu, którego termin upływa 21 lipca 2023 r. Szczegóły dotyczące prawidłowego formatowania abstraktu rozszerzonego znajdują się na stronie internetowej konferencji.

Ważne daty
Zgłoszenie abstraktu 9 czerwca 2023 r.
Powiadomienie o akceptacji 30 czerwca 2023
Termin rejestracji 21 lipca 2023 r.
Nadesłanie rozszerzonego abstraktu 21 lipca, 2023
Zgłoszenie referatu do postępowania 27 września 2023 r.
Terminy konferencji 27 - 29 września 2023 r.

Opłaty rejestracyjne
Dla uczestników na miejscu:
Uczestnicy* 30 000 JPY
Studenci* 10 000 JPY
Osoby towarzyszące** 10 000 JPY

Dla uczestników online:
Udział online jest bezpłatny. Wymagana jest jednak rejestracja.
* Opłata obejmuje: udział w konferencji, materiały konferencyjne, wycieczki i transport autobusowy z dworca Hamamatsu do miejsca konferencji w godzinach porannych.
** Opłata obejmuje: wycieczki i transport autobusowy ze stacji Hamamatsu do miejsca konferencji w godzinach porannych.
Lunche i kolacje konferencyjne są opcjonalne. Szczegóły zostaną ogłoszone na stronie internetowej konferencji.

Płatność
Prosimy o uiszczenie opłaty rejestracyjnej, podczas rejestracji w miejscu konferencji Inter-Academic 2023. Akceptowana jest tylko gotówka w jenach japońskich (JPY).

Język konferencji - angielski

Kontakty:

E-mail: interacademia@adb.shizuoka.ac.jp

Graduate School of Science and Technology, Shizuoka University Prof. Masakazu Hara
Prof. Kazuhiko Hara

Organizacja Współpracy Międzynarodowej, Uniwersytet Shizuoka Prof. Noriko Matsuda
Assoc. Prof. Yuko Ryan

IA2023 First Announcement (pdf, , 777,63 kB)