Konkurs Engineer 4 Science 2023 rozstrzygnięty!

Wyłoniono najlepsze prace dyplomowe na największych i najbardziej znaczących uczelniach technicznych w Polsce. Wśród laureatów znalazło się aż 11 studentów Politechniki Warszawskiej, w tym 2 z Wydziału Mechatroniki: inż. Agata Biernacka oraz inż. Kacper Kilianek. Pełna lista laureatów jest dostępna tutaj. Wszystkim Laureatom oraz ich Promotorom serdecznie gratulujemy. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbędzie się w październiku 2023.

Praca Pani Biernackiej pt.: Porównanie metod klasyfikacji obrazów zmian nowotworowych uzyskanych metodą ultrasonografii piersi zrealizowana została we współpracy z IPPT PAN pod kierownictwem dr inż. Beaty Leśniak-Plewińskiej z Wydziału Mechatroniki PW oraz dr. Norberta Żołka z IPPT.

Natomiast praca Pana inż. Kacpra Kilianka pt: Aplikacja umożliwiająca predykcję udaru mózgu z użyciem metod uczenia maszynowego napisana została pod kierownictwem dr. hab. inż. Jakuba Żmigrodzkiego.

Patroni: PS IEEE, Centrum GovTech Polska, CERN, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju NCBR+, Łukasiewicz - PIAP, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe PCSS oraz ELKApw.

Patroni Medialni: Polskie Radio Trójka, Radio Gdańsk S.A.

Partnerami Biznesowymi w konkursie są firmy: Intel i Samsung Electronics.

Partner Technologiczny: firma Billon.