Nabór do konkursu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” rozpoczęty

Wystartował projekt wsparcia rozwoju naukowego wybitnych studentów. Uczestnicy programu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” otrzymają dofinansowanie udziału w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach. Przyznane środki będą mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów podróży, opłat wstępnych lub zakup materiałów i aparatury niezbędnej do przygotowania projektów.

W ramach kolejnej edycji projektu uzdolnieni studenci otrzymają dofinasowanie, które umożliwi im większe zaangażowanie w inicjatywy naukowe. Program służy wspieraniu rozwoju naukowego, kreatywności i innowacyjności. Jego spodziewanym efektem będą nagrody i wyróżnienia zdobyte przez studentów w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach naukowych.

Konkurs ma być zachętą do prowadzenia i rozwijania pracy naukowej w przyszłości. Z tegorocznego wsparcia będzie mogło skorzystać przynajmniej 130 wybitnie uzdolnionych studentów.

Więcej na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.