Konkurs o Nagrodę Jamesa Dysona

Nagroda Jamesa Dysona jest międzynarodową nagrodą w dziedzinie projektowania, która celebruje, stanowi zachętę i inspirację dla następnej generacji konstruktorów. Konkurs jest otwarty dla obecnych i niedawnych studentów kierunków inżynierskich. Prowadzi go Fundacja Jamesa Dysona, fundacja Jamesa Dysona na cele dobroczynne, w ramach jej misji zachęcania młodych ludzi do pasjonowania się konstruowaniem.

Dla kogo?Dla obecnych i niedawnych studentów kierunków inżynierskich. Poszukiwani są konstruktorzy, którzy myślą inaczej i chcą tworzyć produkty, które działają lepiej.Przynajmniej jeden członek zespołu musi studiować aktualnie lub mieć ukończone w ciągu ostatnich czterech lat studia w dziedzinie inżynierii, projektowania produktów lub projektowania przemysłowego. Wszyscy pozostali członkowie zespołu muszą być zapisani aktualnie (lub w ciągu ostatnich czterech lat) na przynajmniej jeden semestr na studia licencjackie lub drugiego stopnia. Wszyscy członkowie zespołu muszą spełniać warunek studiowania obecnie lub w przeszłości w tym samym kraju.ZgłoszeniaDo 19 lipca przez stronę https://www.jamesdysonaward.org/pl-PL/Dlaczego warto?

• Nagrody pieniężne. Zwycięzcy etapu międzynarodowego otrzymają 160 tys. zł, a zwycięzcy etapów krajowych – po 26,5 tys. zł na dalsze prace nad projektem.
  • Rozgłos medialny uzyskany dzięki zdobyciu nagrody pomaga w realizacji dalszych planów.
  • Wsparcie dla zwycięzców poprzednich edycji - dzięki specjalnej platformie dla zwycięzców wcześniejszych edycji komercjalizujących swoje pomysły można uczestniczyć w różnych wydarzeniach, nawiązywać kontakty, dzielić się doświadczeniami i wspierać się nawzajem.

W poprzedniej edycji nasi doktoranci wygrali główną nagrodę (tak, tak, etap międzynarodowy!)  i to drugi rok z rzędu!