Aktualności

Nagrody i wyróżnienia w Konkursie im. prof. Adama Smolińskiego dla studentów Mechatroniki

Dwie nagrody i cztery wyróżnienia otrzymali absolwenci naszego Wydziału w Konkursie im. prof. Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki. Tematyka konkursu, organizowanego przez Polski Komitet Optoelektroniki, obejmuje w szczególności zagadnienia badania zjawisk podstawowych, materiałów, elementów, układów i systemów, technologii optoelektronicznych, a także konstrukcji przyrządów oraz metrologicznej aparatury optoelektronicznej.

Jak wziąć udział w Programie ATHENS?

Najbliższa sesja programu ATHENS odbędzie się w dniach 11-18.03.2023 r. Rejestracja studentów rozpocznie się 19 stycznia i potrwa do 31 stycznia. Oferta kursów na sesję Marzec 2023 zostanie opublikowana w dniu rozpoczęcia naboru. Po zapoznaniu się z wymaganiami kursów, które są dostępne na stronie http://athensnetwork.eu/ należy wybrać do 6 tematów (sugerowane minimum to 3 przedmioty), a następnie...

Sposób na zachowanie dziedzictwa

Zapraszamy na kurs dotyczący potencjalnego zastosowania UAV i modelowania fotogrametrycznego w projektach ochrony dziedzictwa. Kurs dla studentów będzie dostępny od 15 stycznia do końca marca 2023 r. Obejmie około 2,5 godziny kursu wideo + jedno webinarium Zoom (data i godzina do ustalenia). Organizatorem jest European Jewish Cemeteries Initiative we współpracy z Dron.ua. Szczegółowe informacje w załączniku.

Do końca stycznia czekamy na zgłoszenia do konkursu Siemensa i PW

Do 31 stycznia 2023 r. studenci, doktoranci i naukowcy mogą zgłaszać swoje pomysły do Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Czekamy na zespołowe propozycje, jak wykorzystując dane z różnych źródeł pomóc przedsiębiorstwom ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Więcej

NCN SONATA 16 – konkurs na stanowisko studenta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN SONATA 16 pt. „[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”

Zostań studentem Mechatroniki - rekrutacja na studia II stopnia

Studiowanie Mechatroniki to nie tylko zdobywanie wiedzy. To przede wszystkim nabywanie umiejętności wykorzystywania jej w praktyce. A stąd już tylko krok do rozpoczęcia twórczej działalności w zakresie projektowania. 

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej PW na semestr letni 2022/2023

Realizuj badania i rób doktorat na naszej Uczelni! Rejestracja kandydatów i internetowe składanie dokumentów trwa od 12 grudnia 2022 roku (godz. 00.00) do 8 stycznia 2023 roku (godz. 23.59). Zapisy odbywają się za pośrednictwem systemu IRK irk.pw.edu.pl.

Więcej

Sposób na ludzkie cyfrowe bliźniaki

"Iwona Guzik i Michał Wiaderek ponad 17 lat temu założyli agencję Stars Impresariat, która jest obecnie największą tego typu w Polsce, posiadającą bazę liczącą ponad 300 tys. osób i tysiące produkcji na swoim koncie. Poszukując sposobów na szersze wykorzystanie potencjału swojej agencji, Iwona i Michał w 2018 r. wpadli na pomysł, aby odtwórców z bazy "eksportować" na cały świat poprzez stworzenie bazy modeli 3D. W tym czasie nawiązali znajomość z profesorem Robertem Sitnikiem, specjalistą w obrazowaniu 3D/4D..." Co było dalej? Przeczytacie tutaj.

Letni staż w USA

Już dziś zapisz się na letni staż dla studentów studiów inżynierskich w Carnegie Mellon University. Termin zgłoszeń upływa 15-go stycznia.
Wejdź do gry i... współpracuj ze światowej sławy ekspertami w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji; uzyskaj dostęp do wielu zaawansowanych laboratoriów i centrów robotyki; buduj umiejętności zawodowe poprzez warsztaty techniczne i rozmowy; weź udział w konkursach zaprojektowanych na zamówienie przez liderów branży oraz otrzymuj finansowanie i wsparcie.

Więcej

Strona www

Życzenia

Boże Narodzenie 2022

Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczynające się od sem. letniego 2022/2023

W semestrze letnim w roku akademickim 2022/2023 będzie przeprowadzona rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia (studia magisterskie) na następujące kierunki studiów: automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa, mechatronika, inżynieria biomedyczna. Na wszystkich kierunkach studia będą realizowane wg. systemu tutorskiego - bez specjalności. W sem. letnim nie ma rekrutacji na studia anglojęzyczne. Warunkiem rozpoczęcia kwalifikacji kandydata przez WKR jest zarejestrowanie się w systemie internetowym na stronie internetowej PW: www.zapisy/pw.edu.pl.

Stypendium

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - ruszyły z nowym programem stypendialnym dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics). Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine” skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich, które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej. Wśród stypendystek znalazła się nasza studentka Yelyzaveta Leshchenko. Gratulujemy!

Otwarte Drzwi Inkubatora PW

Dla wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o przedsiębiorczości, tworzeniu startupów, biznesie i możliwościach wsparcia w pozyskaniu know how oraz rozwijaniu pomysłu otwieramy program Otwartych Drzwi Inkubatora PW. W każdy wtorek w godzinach od 10:00-12:00 jesteśmy do dyspozycji by porozmawiać o pomysłach na biznes, możliwościach wsparcia i otoczeniu gospodarczym. Konsultacje odbywają się w Sali 2.06 CZIiTT PW (piętro 2). Prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny by zarezerwować termin.

Mikołaj rozpoczął leczenie! Walczymy dalej!

Po zeszłorocznej przerwie z powodu operacji neurochirurgicznych Mikołaj od października powrócił do studiowania mechatroniki na Politechnice Warszawskiej! Z ogromną pasją zabrał się do nauki, działalności w samorządzie studenckim, grania na gitarze, robienia zdjęć i majsterkowania wierząc, że dzięki ogromnej dobroci tylu ludzi będzie miał szansę robić w życiu to wszystko, co kocha. W zeszłym tygodniu udało nam się sprowadzić do Polski nową dawkę leku. Teraz musi być tylko lepiej! Link do zbiórki

Moi rodzice stracili wszystko - potrzebna pomoc!

"Z ogniem walczyło aż 16 zastępów straży pożarnej. Cała akcja ratunkowa trwała około 12 godzin. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i mimo ogromu starań, szkody okazały się być olbrzymie w inwentarzu i zabudowaniach. Pożar zajął również znajdujące się w garażu maszyny rolnicze, między innymi kombajn zbożowy i agregat uprawowo-siewny." - Dotarła do nas wiadomość o pożarze w gospodarstwie rodziców jednego z naszych studentów. W imieniu jego i naszym prosimy o pomoc. Link do zbiórkiLink do artykułu opisującego pożar.

Nasi laureaci Stypendium pod choinkę 2022

To siódma edycja akcji, podczas której nagradzamy naszych studentów i doktorantów. Tych, którzy wyróżniają się działalnością w kołach naukowych, uczestniczą w konkursach, zawodach, przybliżają dzieciom i młodzieży świat nauki, a także angażują się w akcje społeczne i charytatywne. Jak znajdują na to czas – nie wiemy, ale jesteśmy pewni, że zasługują, aby ich docenić. Tradycyjnie stypendia pochodzą ze środków zebranych podczas Kiermaszu Świątecznego PW. W tym roku jury doceniło Marię Muszyńską oraz Mike'a Ryana.

NCN SONATA – konkurs na stanowisko Studenta

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN SONATA pt. “[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”.

Do 20.12.2022 przedłużamy możliwość przynoszenia darów dla Ukrainy. Zapraszamy do pokoju 233 w GG.

Lista potrzeb dla walczących na Ukrainie jest krótka: żywność i ciepło. Wiem, że mamy dużo ciepła w naszych sercach, i gorąco wierzę, że damy radę przekonwertować nasze ciepło w:

  • ❤ żywność dla dzieci 1-4 lat (kaszki, słoiczki, tubki etc.)
  • ❤ żywność o długim terminie przydatności (konserwy w puszkach, słoikach/dania błyskawiczne (makaron) typu knorr/kawa/herbata/cukier/ciastka/czekoladki)
  • ❤ poduszki, kołdry, śpiwory (20 sztuk), nieduże koce polarowe (do zawijania i transportowania dzieci)
  • ❤ komplety dresowe dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze)
  • ❤ powerbanki 20 000 mAh, agregat 2-3 kW (2 sztuki), baterie, latarki, latarki czołowe

Nagrody na WorldSkills Poland 2022

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills, to konkursy w których rywalizuje 30 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. To największe tego rodzaju zawody na świecie. A jak najważniejsze zawody na świecie to i nasi wychowankowie. Zobaczcie, ile osób stanęło na podium.

Wykręciliśmy laury!

Znamy wyniki sportowego eventu "W 80 kółek dookoła Gmachu Głównego". Gratulacje należą się poszczególnym pracownikom naszego Wydziału: Vibekanandzie Duttcie oraz Szymonowi Cyganowi, którzy wspólnie wykręcili ponad 280km. Sumarycznie Wydział Mechatroniki pojawił się na 3. miejscu z wynikiem ponad 330km. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na trasie wokół Gmachu Głównego.