Aktualności

Wirtualne Drzwi Otwarte na PW

Chociaż tej wiosny nie możemy się spotkać podczas tradycyjnej imprezy organizowanej na terenie naszej uczelni, to dla kandydatów stojących przed decyzją o wyborze uczelni mamy ciekawą alternatywę. Zapraszamy na wirtualne wydarzenie poświęcone rekrutacji, studiowaniu i wszystkiemu, co związane z życiem studenckim.

Nagrody Naukowe POLITYKI

Fundacja Tygodnika POLITYKA rozpoczęła nabór zgłoszeń młodych naukowców do 21. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców, czyli osób do ok. 35. roku życia. Akcja ma w założeniu promować wartościowy wzór kariery i osiągnięcia naukowe młodych ludzi nauki w Polsce. Stypendiami zostaną nagrodzone osoby, które w ciągu ostatniego roku, dwóch minęły ważny kamień milowy w życiu zawodowym - może to być praca doktorska, habilitacyjna, książka, ważny artykuł naukowy, zakończenie badań albo ich rozpoczęcie, zbudowanie zespołu, objęcie istotnej funkcji w instytucji naukowej.

Z Politechniki Warszawskiej na Jowisza – rozmowa z Martą Tokarz

Na PW ukończyła dwa kierunki studiów i jak sama mówi - ten czas wspomina, jako jeden z najlepszych w życiu. Marta Tokarz, absolwentka Wydziału Mechatroniki, dziś pracuje w firmie inżynierii kosmicznej Astronika.

Wdrażanie nowych technologii – aspekty operacyjne i planowanie inwestycji

Biuro Karier PW oraz Coca-Cola HBC Polska zapraszają na webinar, który poprowadzi Dyrektor Zakładu Produkcyjnego w Radzyminie - Paweł Nagórny. Szczególne zaproszenie kierowane jest do studentów kierunków: automatyka i robotyka, mechanika, inżynieria produkcji.

Zajęcia

Jutro 31.03.2021 r. (środa) zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem zajęć w piątek.

Życzenia świąteczne

Noc Wielkanocna jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności oraz zapala w sercach wierzących nadzieję, radość.

Jan Paweł II

List Rektora PW w związku z sytuacją epidemiczną

Szanowni Państwo,

aktualna sytuacja epidemiczna w województwie mazowieckim i w całej Polsce, wprowadzony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan zagrożenia epidemicznego oraz ogłoszone przez Prezesa Rady Ministrów – mające obowiązywać od soboty 27 marca – zmiany w zasadach bezpieczeństwa, wymuszają na naszej społeczności akademickiej podjęcie nadzwyczajnych środków ostrożności.

Nabór do konkursu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” rozpoczęty

Wystartował projekt wsparcia rozwoju naukowego wybitnych studentów. Uczestnicy programu „Najlepsi z najlepszych! 4.0” otrzymają dofinansowanie udziału w międzynarodowych konkursach, zawodach czy konferencjach. Przyznane środki będą mogli przeznaczyć na pokrycie kosztów podróży, opłat wstępnych lub zakup materiałów i aparatury niezbędnej do przygotowania projektów.

Poszukiwani: Pogromcy Problemów - Nagroda Jamesa Dysona

Dzisiaj ruszyła rejestracja do tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona. Konkurs jest otwarty dla obecnych i niedawnych studentów kierunków inżynierskich.

Konkurs Inżynierski EBEC Warsaw 2021

EBEC to jeden z największych konkursów inżynierskich w Europie. Jego celem jest wykorzystanie wiedzy i umiejętności nabytych na studiach w praktycznych zadaniach i problemach. To także okazja do niesamowitej zabawy z przyjaciółmi, ponieważ rywalizacją ze sobą czteroosobowe drużyny!

Studencki Nobel

Studencki Nobel to jedyny taki program stypendialny tworzony przez organizację studencką i skierowany do studentów uczelni wyższych wyróżniających się swoją ambicją i zaangażowaniem. Tegoroczna edycja konkursu ma na celu wyłonienie finalistów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach zarówno naukowych jak i społecznych oraz propagowanie rozwoju nauki, literatury i sztuki a także wsparcie idei wolontariatu. To program, który w swoim założeniu ma ułatwiać młodym, zdolnym artystom, działaczom społecznym i naukowcom rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, a przede wszystkim dodatkowa motywacja, by mimo przeciwności losu sięgać coraz dalej.

Nabór kandydatów do projektu BiOpTo

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu BiOpTo: Tomograficzny mikroskop fazowy do zastosowań w biomedycynie.

E-obiegówka na Wydziale Mechatroniki

Od 17.03. 2021 Dziekanat Wydziału Mechatroniki wdraża Elektroniczną Kartę obiegową tzw. E-obiegówkę.

Wspomnienie

„nie umiera ten kto trwa w pamięci żywych”
Ks. Jan Twardowski

NCN OPUS 19 – konkurs na stanowisko doktoranta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN OPUS 19 pt. “[PHAICELL] Koherentna mikroskopia z ilościowym kontrastem fazowym: powrót do podstaw i zaproponowanie nowej techniki numerycznej rekonstrukcji z zastosowaniem do zaawansowanego obrazowania biomedycznego bez znaczników”. Komisja konkursowa oceniła wszystkie zgłoszenia i po obradach wyłoniła zwycięzcę.

E-kurs z przysposobienia biliotecznego

Zapraszamy na e-kurs z przysposobienia biliotecznego, który będzie otwarty w terminie 4-19 marca 2021.Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej. 

Pozycja Politechniki Warszawskiej w rankingach w 2020 roku

Miejsce / Ranking 

/ Perspektywy - Ranking Uczelni Wyższych 
551 / RUR - Round University Ranking 
600 / URAP - University Ranking by Academic Performance 
611 / U. S. News - Best Global Universities Ranking 

Erasmus + 2021/22: spotkanie dla studentów anglojęzycznych

Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza wszystkich studentów zainteresowanych udziałem w programie Erasmus+ na spotkanie informacyjne.

Game of Code

Już dziś zapraszamy na Game of Code, którego 6. edycja odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia 2021 r. 

36-godzinny ogólnoświatowy hackathon kodowania jest idealnym miejscem, aby dać uczniom szansę na pochwalenie się swoimi umiejętnościami kodowania. To także świetny czas, aby spotkać się z międzynarodowymi specjalistami od kodowania i zobaczyć, jak wypada się na ich tle.

Projekt „NSMET – Narodowa Sieć Metrologii Współrzędnościowej”

Kierownikiem projektu ze strony PW jest dr inż. Tomasz Kowaluk z naszego Wydziału.