Aktualności

Praca szuka mechatronika

ModelingEvolution sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie poszukuje Mechatronika Przemysłowego, który byłby w stanie podjąć się zaprojektowania przekładni i montażu silnika krokowego do przekładni do wózka spawalniczego (montaż silników krokowych i przekładni w dwóch miejscach - zaprojektowanie i wykonanie). Poszukujemy osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą lub będącej w stanie podjąć się zlecenia, z możliwością dalszych współprac. Osoby chętne prosimy o kontakt z Pauliną Prochorowską - IT Assistant, +48 881 445 997, https://modelingevolution.com

Nasi laureaci w Programie START

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła listę stu najzdolniejszych polskich naukowców przed trzydziestką. Są to laureaci i laureatki konkursu w programie START (konkurs 2023), w którym Fundacja już od ponad 30 lat nagradza wybitnych przedstawicieli młodego pokolenia badaczy. Roczne stypendia dla wybitnych młodych uczonych na początku kariery naukowej posiadających udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań przyznane zostały trójce z naszego Wydziału: doktorantom Mikołajowi Rogalskiemu oraz Michałowi Ziemczonokowi a także dr inż. Angice Bulbul. Całej trójce serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwach Polski Programistów PLC

Serdecznie zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Polski Programistów PLC, które odbędzie się 3 czerwca we Wrocławiu na Politechnice Wrocławskiej. Podczas wydarzenia obecni będą przedstawiciele firm związanych z automatyką przemysłową, którzy zaprezentują swoje najnowsze projekty i osiągnięcia z zakresu automatyki przemysłowej. Niezbędne informacje mogą uzyskać Państwo na stronie internetowej: https://mistrzostwaplc.pl/

Wielka Muzyka w Małej Auli

Zapraszamy 25.05.2023 o godzinie 19:00 do Małej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej na koncert Chóru Akademickiego PW.

125. koncert w ramach Cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli odbędzie się pod tytułem "Brzmienia znad Wisły". Chór akademicki wystąpi pod dyrekcją swojego wieloletniego dyrygenta Dariusza Zimnickiego.

Konkurs na granty rektorskie w roku 2023 dla kół naukowych

Do 31 maja 2023 r. koła naukowe PW mogą składać wnioski w ramach konkursu o grant rektorski. Kryteriami oceny Wniosku są:

 1. nowatorstwo, perspektywiczność i interdyscyplinarność tematu (30%);
 2. ocena metodyki i możliwości realizacji tematu (40%);
 3. efekty projektu (20%);
 4. zasadność zaplanowanych kosztów (10%). 

Więcej informacji na stonie PW.

Ankieta Polskiej Izby Książki – wykorzystanie książek naukowych

Polska Izba Książki realizuje ogólnopolskie badanie ankietowe, którego celem jest diagnoza sposobów korzystania przez pracowników naukowych i studentów z podręczników i monografii naukowych.

Zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety (co zajmie nie więcej niż 5 minut) i wypowiedzenia się na temat oczekiwanego dostępu do źródeł naukowych niezbędnych w pracach badawczych, dydaktyce oraz kształceniu.

Ankieta dla pracowników naukowychAnkieta dla studentów

Aktualne zagrożenia w cyberprzestrzeni

Biuro Karier PW oraz Agencja Wywiadu zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie i prelekcję "Aktualne zagrożenia w cyberprzestrzeni".Kiedy: 19.05.2023 (piątek), w godz. 14:30-16:30Gdzie: Kampus Główny Politechniki Warszawskiej, szczegóły zostaną podane wkrótceDla kogo: dla studentów Politechniki WarszawskiejObowiązuje rejestracja na spotkanie za pośrednictwem platformy Career Center. Termin rejestracji: do 19.05.2023 do godz. 12:00.

Zapisy do drugiej edycji szkoły letniej ENHANCE Students Against Climate Change 2023 na PW - DEADLINE 2 czerwca 2023 r.

Politechnika Warszawska zaprasza studentów do udziału w międzynarodowej szkole letniej ENHANCE Students Against Climate Change 2023. W programie szkoły letniej znajdują się zagadnienia związane ze zmianami klimatu. W szkole letniej może wziąć udział 5 studentów PW. Za udział w szkole letniej można otrzymać 4 punkty ECTS. TERMIN REKRUTACJI: 2 czerwca 2023 r. Zapraszamy studentów PW do przesyłania listów motywacyjnych do Pana Piotra Szczepańskiego na adres: piotr.szczepanski@pw.edu.pl 

Parking

Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 maja 2023 r., w związku z organizacją Pikniku Południe, parking przy Wydziale Mechatroniki będzie nieczynny. W tym dniu istnieje możliwość skorzystania z parkingu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych. Prosimy o zabranie samochodów z parkingu Wydziału Mechatroniki najpóźniej w dniu 17 maja 2023 r. do godz. 20:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Noc Muzeów 2023

Co to będzie za wieczór! Co to będzie za noc! Zapraszamy na niezwykle bogatą w atrakcje Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej. Pokażemy miejsca na co dzień niedostępne, trudno dostępne albo po prostu nieznane, a także opowiemy o naszej Uczelni i rozmaitych naukowych zagadnieniach. W godz. 18.00-23.00 będzie można wziąć udział w spacerach po Gmachu Głównym i Kampusie Centralnym, grze terenowej, pokazach, warsztatach i wykładach. Nie zabraknie też akcentów muzycznych. Więcej na stronie głównej PW.

NCN PRELUDIUM BIS na MCHTR – zrób doktorat z fotoniki!

Dr hab. inż. Maciej Trusiak, prof. uczelni, kierownik projektu pt. „Bayesowskie wnioskowanie w metrologii optycznej” realizowanego w ramach konkursu PRELUDIUM BIS finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN), ogłasza nabór na stanowisko doktoranta. Finansowanie zwycięskiego doktoranta/doktorantki obejmuje 48 miesiące studiów doktoranckich w Szkole Doktorskiej PW, budżet na badania naukowe w wysokości 240 tys. PLN oraz płatny wyjazd studyjny na 6 miesięcy do grupy prof. Balpreeta Ahluwalii do The Arctic University of Norway w Tromso w ramach funduszy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). W ramach projektu prowadzona będzie także współpraca z grupą prof. Vicente Micó z Uniwersytetu w Walencji.

Bezpłatna opieka medyczna dla studentów

Jak otrzymać bezpłatną opiekę medyczną w Polsce jeśli:

 • posiadasz polskie obywatelstwo i numer PESEL
 • jesteś studentem-obcokrajowcem z krajów UE/EFTA
 • jesteś studentem ze wschodu posiadającym Kartę Polaka
 • przebywasz na terytorium Rzeczpospolitej na podstawie wizy?

II Miedzynarodowe Fotoniczne Targi Pracy 12 maja 2023

Zapraszamy na drugą edycję Fotonicznych Targów Pracy, organizowanych we współpracy z Polską Platformą Technologiczną Fotoniki.

W programie wydarzenia:

 • godz. 10.00 – otwarcie stoisk Fotonicznych Targów Pracy;
 • godz. 12.00 – uroczyste otwarcie targów, krótkie prezentacje firm, rozstrzygnięcie konkursów dla firm i kół/chapterów studenckich;
 • godz. 16.00 – zakończenie wydarzenia.

Zainteresowanych szczegółami FTP zachęcamy do kontaktu: pob.photonics@pw.edu.pl.

Wydarzenie jest współorganizowane w ramach realizowanego na PW programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Miejsce: Aula Gmachu Wydziału Fizyki, ul. Koszykowa 75

20. Międzynarodowa Konferencja Badań i Edukacji Globalnej - Inter-Academia 27-29 września 2023

Międzynarodowa Konferencja na temat Badań Globalnych i Edukacji, Inter-Academia jest kontynuacją serii wydarzeń organizowanych przez społeczność Inter-Academia każdej jesieni od 2002 roku. Konferencje te służą jako podwaliny międzynarodowej sieci naukowej promującej filozofię Inter-Academia oraz akademickie i społeczne interakcje pomiędzy profesorami, badaczami i studentami Uniwersytetu Shizuoka oraz Uniwersytetów Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach konferencji odbędą się specjalne sesje dla młodych naukowców i studentów, które dadzą młodym talentom szansę na zaprezentowanie swoich badań w krótkich prezentacjach ustnych i plakatach. 

Multimedia w Repozytorium

Macie ciekawy materiał multimedialny? Opublikujcie go na łamach Repozytorium PW! W nowym module, dostępnym w naszym Repo, znajdziecie kilkanaście multimediów prezentujących działalność naukowców z Wydziału Mechatroniki. Multimedia, które tworzycie i wszelkie zapytania odnośnie nich, należy przesyłać do naszej Redaktor BW, p. Magdaleny Jankowskiej.

Birety pofrunęły!

W zeszłą sobotę na Wydziale Mechatroniki odbyło się wręczenie dyplomów naszym 24 absolwentom. 12 magistrów i 12 inżynierów podrzucało swoje birety w geście radosnego zakończenia nauki, bądź etapu nauki, na Politechnice Warszawskiej. Sześciu obecnych promotorów dumnie gratulowało zwłaszcza tym swoim studentom, którzy otrzymali specjalne wyróżnienie. 

Wszystkim naszym Absolwentom raz jeszcze gratulujemy oraz życzymy wiary w siebie oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania założonych celów!

Stwórzmy razem inteligentniejszą, bardziej zrównoważoną przyszłość!

Szukamy śmiałych pomysłów, które mogą zmienić sposób, w jaki wykorzystujemy energię i zasoby w naszych miastach, budynkach i domach. Dołącz do naszego wyzwania i zgłoś swój najbardziej przełomowy pomysł. Poprzez udział w konkursie Go Green będziesz mieć szansę dokonać prawdziwej zmiany planety a także możliwość wygrania niesamowitych nagród i rozpoczęcia swojej kariery zawodowej w naszych zespołach #SEGreatPeople! Nie czekaj! Zarejestruj się już teraz i bądź częścią rewolucji Schneider Electric: https://gogreen.se.com/en

Letnia szkoła w Göteborgu

Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu zaprasza studentów PW do udziału w międzynarodowej szkole letniej ENHANCE Summer School on Sustainable Entrepreneurship and Innovation (SEI). W programie szkoły letniej znajdują się kluczowe zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, przedsiębiorczością i innowacjami. TERMIN REKRUTACJI: 24 kwietnia 2023 r. Zapraszamy studentów PW do przesyłania listów motywacyjnych do Pani Mileny Gołofit-Stawińskiej na adres: milena.stawinska@pw.edu.plWięcej informacji: TUTAJ. 

Webinarium nt. ustalania stanu techniki dla studentów i pracowników uczelni

Dział ds. Szkoleń w imieniu Działu Ochrony Własności Intelektualnej oraz Urzędu Patentowego RP zaprasza dla studentów i pracowników uczelni do udziału w bezpłatnym webinarium w formie online. 

Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia 2023, godz. 10:00 i zostanie podzielone na dwie części: teoretyczną dostępną dla wszystkich poprzez link do transmisji oraz warsztatową na którą obowiązują zapisy.

Zaproszenie na konferencję 3W - woda, wodór, węgiel

Niezależne Zrzeszenie Studentów zaprasza na konferencję 3W - woda, wodór, węgiel, na której wystąpią prelegenci ze świata nauki i biznesu. Partnerem Strategicznym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, który rozpoczął popularyzację Idei 3W. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie: https://idea3w.org/. Konferencja odbędzie się 19 kwietnia 2023r. o godzinie 10:00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Na widownię zaproszeni zostaną przedstawiciele partnerów wydarzenia oraz studenci zainteresowani omawianymi tematami.