Aktualności

Szlachetna paczka na PW

Już od tego tygodnia do 15.12.2023 r. Szlachetną paczkę możecie wesprzeć poprzez datki na zrzutce.pl albo poprzez przyniesienie produktów dla rodzin w potrzebie - rodzin pani Barbary i pani Kai. Na swoich wydziałach znajdziecie stoiska i kartony, do których możecie przynosić rzeczy takie jak: żywność trwała: herbata, ryż, makaron, olej, konserwy mięsne, owoce i warzywa w puszkach, środki czystości: szampon, pasta do zębów, płyny do mycia naczyń, płyny do płukania tkanin, materiały szkolne: zeszyty, farbki, plastelina, kredki, wyposażenie mieszkania: koce, ręczniki, pościele. Stwórzmy razem piękny świąteczny prezent!

Black Sea Science 2024

Narodowy Uniwersytet Techniczny w Odessie (ONUT) pod auspicjami Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy oraz międzynarodowej organizacji Black Sea Universities Network (BSUN) zapraszają do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Studenckich Prac Naukowych Black Sea Science 2024 w kategorii "Informatyka, Automatyka i Robotyka". Celem konkursu jest rozszerzenie współpracy międzynarodowej wśród studentów. Udział w konkursie jest bezpłatny. Wzięcie udziału w konkursie uwarunkowane jest przygotowaniem i wysłaniem pracy w języku angielskim (nie więcej niż 15 stron). Deadline: 1 lutego 2024 r. Uczestnicy z najwyższymi wynikami zostaną zaproszeniu do zdalnej obrony swoich prac. Więcej

Konkurs SzIR-PN

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie SzIR-PN, którego celem jest popularyzacja badań w zakresie wykorzystania metod sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do rozwiązywania problemów z dziedziny wizji komputerowej wymagających umiejętności rozumowania abstrakcyjnego, tworzenia analogii oraz odkrywania reguł. Zadaniem konkursowym jest rozwiązywanie tzw. matryc Ravena, stanowiących jeden z popularnych rodzajów zadań z testów na inteligencję (IQ). Więcej

AI Challenge Hackathon

W dniach 8-10 grudnia Politechnika Warszawska we współpracy z BlueSoft zaprasza na AI Challenge Hackathon, którego celem jest wyróżnienie kreatywnych zespołów potrafiących sprawnie posługiwać się sztuczną inteligencją dla zastosowań programistycznych. Prawdziwą nagroda, dla której warto wziąć udział w hackathonie jest możliwość sfinansowania pilotażowego wdrożenia w firmie BlueSoft. Jeśli zwycięskiemu zespołowi uda się zaproponować rozwiązanie warte wdrożenia, to firma zaprosi go do płatnej realizacji pilotażu.

IA Masters. Projektuj przyszłość z Digital Twin

Studiujecie automatykę i robotykę lub pokrewny kierunek? Chcecie pracować pod okiem doświadczonych inżynierów? Waszym marzeniem jest realny wkład w rozwój technologiczny branży automatyki przemysłowej? Weźcie udział w konkursie Schneider Electric "IA Masters", wykonajcie najlepszy projekt badawczy z dziedziny automatyki i robotyki i przyczyńcie się do rozwoju nowych technologii cyfrowych w dziedzinie automatyki przemysłowej! Do udziału zapraszamy zespoły projektowe (2 lub 3 osoby), które pod opieką mentora z firmy Schneider Electric opracują rozwiązanie przemysłowe przy użyciu oprogramowania EcoStruxure Machine Expert Twin.

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. JAK ROZPOZNAĆ OBIECUJĄCY STARTUP, czyli polityka inwestycyjna funduszu VC. Data: 29.11.2023 r. godz. 16:00 Link do spotkania: https://zoom.us/. Gościem spotkania będzie Pan Michał Michalewicz Investment Manager w Xplorer Fund, który wspiera założycieli w budowaniu zespołu, definiowaniu planów badawczych i budżetów oraz budowaniu ładu korporacyjnego. Spotkanie składa się z dwóch części: prezentacji dotyczącej ekosystemu innowacji i sesji Q&A otwartej dla wszystkich uczestników.

Ludzie nauki

Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło projekt #LudzieNauki. To portal, w którym każdy będzie mógł w łatwy sposób odnaleźć informacje o polskich naukowcach. Serwis zgromadzi w jednym miejscu dane o ponad 90 tys. polskich naukowców. Każdemu z nich zostanie założony profil, który będzie zasilany danymi o osiągnięciach, wykształceniu i zatrudnieniu, dostarczanymi przez uczelnie i inne instytucje naukowe. Za pośrednictwem systemu naukowcy będą m.in. otrzymywać powiadomienia o nowych konkursach i możliwościach zdobycia środków finansowych na badania. Naukowiec będzie mógł także wykorzystać swój profil przy wnioskowaniu o rządowe granty, nie musząc za każdym razem na nowo sprawozdawać swoich osiągnięć na potrzeby aplikacji.

Bentham Science Publisher - dostęp testowy

Bentham Science Publishers aktywowało 2-miesięczny dostęp testowy do czasopism i książek z następujących dziedzin: chemia, informatyka, fizyka/Astronomia, matematyka, nauki o Ziemi i środowisku, technologia inżynieryjna, biologia/nauki przyrodnicze, ekonomia i biznes, nauki społeczne, medycyna, filozofia/lingwistyka, psychologia/psychiatria, rolnictwo, nauki o żywności. Dostęp testowy jest aktywny do 31 grudnia 2023 r. dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.  Więcej informacji znajdziecie Państwo w aktualnościach na stronie Biblioteki Głównej PW.

EMPOWHER

Zapraszamy 28, 29 i 30 listopada na Wirtualne wydarzenie Schneider Electric, podczas którego: poznacie inspirujące prelegentki, weźmiecie udział w angażujących dyskusjach panelowych, będziecie mieć możliwość nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych oraz weźmiecie udział w warsztatach rozwijających umiejętności. Niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonymi profesjonalistkami czy dopiero zaczynacie swoją karierę - EMPOWHER ma coś wartościowego dla każdej z Was. EMPOWHER to nasze zobowiązanie do wspierania integracyjnego i sprawiedliwego środowiska pracy, w którym każda kobieta może się rozwijać. Zarejestrujcie się już dziś.

Kiermasz Świąteczny PW 2023

7 i 8 grudnia plac przed Gmachem Głównym znów zamieni się w świąteczne miasteczko. Pojawią się domki z upominkami i jedzeniem, a wśród nich ten jeden wyjątkowy – politechniczny. Kiermasz potrwa od godz. 10.00 do godz. 17.00. Zapraszamy!

Szkolenie biblioteczne - nowy termin

Nie zdążyłeś zaliczyć Przysposobienia Bibliotecznego? Nic straconego - ekurs będzie dostępny dla wszystkich wydziałów w terminie 3-19 listopada 2023.

Wejdź na stronę https://leon.pw.edu.pl/?lang=pl, zaloguj się i zalicz przedmiot.

Instrukcja: https://bg.pw.edu.pl/index.php/aktualnosci-pl/618-szkolenie-biblioteczne-dla-studentow-i-roku-studiow-pierwszego-stopnia

Trening Umiejętności Społecznych dla Studentów Politechniki Warszawskiej

Biuro ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni zaprasza chętnych studentów w spektrum autyzmu do udziału w stacjonarnej grupie wsparcia. Trening Umiejętności Społecznych – TUS – to szeroko stosowana forma wsparcia dla osób: doświadczających trudności w relacjach, chcących lepiej rozpoznawać emocje swoje i innych, chcących rozwijać umiejętności skutecznego uczestniczenia w życiu społecznym, pragnących budować poczucie własnej wartości i siły sprawstwa. Zgłoszenia na trening przyjmujemy pod adresem e-mail: katarzyna.lis@pw.edu.pl do dnia 12.11.2023. W treści zamieść numer albumu i poczekaj na dalsze informacje od nas.

Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów - zapisz się już dziś

25.11.2023 r. (sobota) o godz. 10:00 na Wydziale Mechatroniki odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów w roku akademickim 2022/23. Aby wziąć udział między innymi we wspólnym podrzuceniu biretów, należy zarejestrować się pod linkiem. W przypadku dużej liczby uczestników, uroczystość odbędzie się w II turach: o godz. 10 i 12. Podział na tury zostanie dokonany na podstawie kolejności alfabetycznej nazwisk. Zaproszenie dotyczy Absolwentów, którzy obronili/obronią pracę dyplomową w okresie: 02.01.2023 - 17.11.2023. Do zobaczenia na Wydziale!

Unieważnienie postępowania nr IMiB/13/2023/UCP

Dotyczy: Postępowanie nr IMilB/13/2023/UCP
Zleceniodawca Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej Politechniki Warszawskiej, unieważnia postępowanie nr IMilB/13/2023/UCP. Powodem unieważnienia jest błędne wyliczenie godzin, które Zleceniodawca przeznaczył na wykonanie zlecenia oraz błędnie zamieszczony załącznik wzoru umowy.

Warszawa, 31 .10.2023 r.

Listopad

2023

To Poland for Science

Fundacja Polonium zaprasza pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w konferencji Science: Polish Perspectives Meetup "To Poland for Science", która odbędzie się 4 listopada 2023 w Pałacu Staszica w Warszawie. Listopadowy Meetup jest pierwszym wydarzeniem organizowanym w Polsce i ma na celu pokazanie umiędzynarodowienia polskiego środowiska naukowego, a także stworzenie przestrzeni dla zagranicznych naukowców pracujących w Polsce do spotkania i wymiany doświadczeń. Obowiązuje rejestracja: Tutaj. Więcej informacji: Tutaj.

Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów

Promocja PW Niezależne Zrzeszenie Studentów i inicjatywa The Presja oferują studentom możliwość udziału w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych on-line (50 min). Zapisy odbywają się przez link: https://thepresja.pl/nzs2023/, gdzie istnieje możliwość dopasowania dnia i godziny konsultacji oraz wyboru terapeuty, działającego w ramach określonej specjalizacji. Każdemu studentowi w ramach tegorocznego programu przysługuje możliwość zarezerwowania maksymalnie trzech terminów. Zachęcamy do przekazania informacji w Państwa kanałach komunikacyjnych skierowanych do studentów. Więcej na Facebooku.

Nie przegap okazji!

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczoną profesjonalistką, wschodzącą gwiazdą, czy dopiero zaczynasz swoją karierę, EMPOWHER ma coś wartościowego dla każdej uczestniczki. Spotkajmy się, aby uczyć się, rozwijać i wspierać się nawzajem w dążeniu do sukcesu. Zarejestruj się tutaj na Wirtualne wydarzenie Schneider Electric, podczas którego: poznasz inspirujące prelegelentki, weźmiesz udział w angażujących dyskusjach panelowych, będziesz mieć możliwość nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych, weźmiesz udział w warsztatach rozwijających umiejętności. Data: 28, 29 i 30 listopada.

Konkursu Engineer 4 Science 2023 - wyniki

"Pragniemy wyrazić uznanie dla Promotorów oraz Studentów za podejmowanie ambitnych wyzwań, dążenie do doskonałości inżynierskiej oraz wspieranie utalentowanych studentów.  Widzimy, że działalność naukowo-dydaktyczna prowadzona przez Pracowników na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w istotny sposób buduje polski potencjał wdrożeniowy" - z listu gratulacyjnego dr. inż. Marcina Ziółka, Prezesa Zarządu 4 Science Institute informującego o wynikach tegorocznej edycji Konkursu Engineer 4 Science. Kto w tym roku zwyciężył? Mamy dobre wiadomości!

Szkolenie biblioteczne - dodatkowy termin

Nie zdążyłeś zaliczyć Przysposobienia Bibliotecznego, nic straconego. 

Do końca października jest możliwy dostęp dla wszystkich.

Wejdź na stronę https://leon.pw.edu.pl/?lang=pl, zaloguj się i zalicz przedmiot

Instrukcja: https://bg.pw.edu.pl/index.php/aktualnosci-pl/618-szkolenie-biblioteczne-dla-studentow-i-roku-studiow-pierwszego-stopnia