Steve Wozniak na Politechnice - 22.09.2023

Steve Wozniak na Politechnice - 22.09.2023

"Innowacje technologiczne na rzecz wolności jednostki, narodów, społeczeństw" - pod takim hasłem odbywa się "The Three Seas Generation Freedom Future Leaders Conference" - trzecia edycja międzynarodowego wydarzenia, które w tym roku gości na Politechnice Warszawskiej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Steve Wozniak - współzałożyciel firmy Apple i konstruktor pierwszych komputerów tej marki.

Miejsce: Gmach Główny PW, Duża Aula

Data: 22 Września 2023, Piątek, godz. 10:00 - godz. 18:00

Na uczestników czekają także wystąpienia innych ekspertów. Wśród nich będą m.in. dr Lars Frolund - badacz i praktyk stosowania uczenia maszynowego do zwiększania potencjału geopolitycznego danego kraju, dr Colin W. P. Lewis - pionier wdrażania AI w finansach i bankowości, dr Yuri Felshtinsky - rosyjski historyk mieszkający w Stanach Zjednoczonych, współautor głośnej, zakazanej w jego ojczyźnie publikacji "Wysadzić Rosję".

Wystąpienia wygłoszą także ekspertki z Politechniki Warszawskiej: prof. Anna Maria Wierzbicka z Wydziału Architektury (opowie o walce z bezdomnością wśród ukraińskich uchodźców przez wykorzystaniu prefabrykowanych domów drewnianych) oraz prof. Agnieszka Jastrzębska z Wydziału Inżynierii Materiałowej i spółki spin-off ADJ Nanotechnology (przybliży najnowsze dokonania polskich innowatorów w zakresie nanotechnologii), a także Zuzanna Podgórska - z ACTE i laboratoriów Radonova, absolwentka Politechniki Warszawskiej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Należy się zarejestrować na stronie www genfree.eu/conference/conference-2023

Organizatorem konferencji jest Fundacja State of Poland.