27. Festiwal Nauki w Warszawie (15–29 września)

27. Festiwal Nauki w Warszawie (15–29 września)

Zapraszamy na 27. Festiwal Nauki a na nim warsztaty, pokazy, gry edukacyjne, wykłady, wystawy i lekcje przygotowane przez naukowców i studentów z Politechniki Warszawskiej. Na uczestników czeka fascynujący świat nauki!

„Nauka to podróż w przyszłość” – pod takim hasłem odbywa się 27. Festiwal Nauki w Warszawie (15–29 września). Słowa te odwołują się do działalności Pawła Edmunda Strzeleckiego – podróżnika, geografa, geologa, badacza i odkrywcy, patrona tegorocznego Festiwalu.

A sam Festiwal? To wydarzenie, które co roku gromadzi osoby zainteresowane aktualnymi problemami badawczymi, metodami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Impreza została powołana w 1996 roku przez Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Pierwsza edycja odbyła się w 1997 roku.

Wśród tegorocznych atrakcji naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie, a my polecamy te przygotowane przez studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Warszawskiej.

Na spotkania festiwalowe wstęp jest wolny (chyba że w opisie wydarzenia na stronie Festiwalu Nauki zaznaczono, że trzeba się na nie zapisać). Lekcje są przygotowane dla zorganizowanych grup szkolnych i trzeba się na nie zapisać (na stronie Festiwalu Nauki).

Harmonogram spotkań festiwalowych znajdziecie na stronie głównej PW.