AI Challenge Hackathon

AI Challenge Hackathon

W dniach 8-10 grudnia Politechnika Warszawska we współpracy z BlueSoft zaprasza na AI Challenge Hackathon, którego celem jest wyróżnienie kreatywnych zespołów potrafiących sprawnie posługiwać się sztuczną inteligencją dla zastosowań programistycznych. Prawdziwą nagroda, dla której warto wziąć udział w hackathonie jest możliwość sfinansowania pilotażowego wdrożenia w firmie BlueSoft. Jeśli zwycięskiemu zespołowi uda się zaproponować rozwiązanie warte wdrożenia, to firma zaprosi go do płatnej realizacji pilotażu.

Narzędzia oparte o LLM/AI wspierają programistów w budowie kodu i asystują przy różnych zadaniach związanych z cyklem wytwarzania oprogramowania. Te modele i technologie skupiają się na "szerokiej wiedzy", dotyczącej danego języka programowania lub są asystentami "general purpose" wspierającymi programistów w różnych kontekstach. Tymczasem chcielibyśmy sprawdzić na ile zawężenie kontekstu do jednego, precyzyjnie wskazanego systemu, przełoży się na lepsze wsparcie jego rozwoju i utrzymania.

Wyzwaniem, jakie chcemy rzucić uczestnikom AI Challenge Hackathon, jest przygotowanie ogólnej koncepcji i architektury funkcjonalnej takiego narzędzia, a jeśli czas na to pozwoli również wykonanie działającego prototypu wykorzystującego LLM/AI, czy też różnego rodzaju narzędzia open source. Zaproponowane rozwiązanie ma wspierać rozwój oraz utrzymanie wskazanego systemu informatycznego. System ten ma już swoją historię oraz cykl z odpowiednią liczbą danych.

Koncepcje będą oceniane pod kątem zastosowania do tego konkretnego systemu, bez dodatkowych punktów za uniwersalność.

Wszystkie szczegóły wydarzenia znajdują się pod tym linkiem: https://akcelerator.pw.edu.pl/ai-challenge.html