Academic Research Source

Academic Research Source

Biblioteka Główna uzyskała dostęp testowy do następujących bazy Academic Research Source, czyli multidyscyplinarnej bazy danych, oferującej użytkownikom szeroki, pełnotekstowy dostęp do książek i czasopism elektronicznych. Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Baza składa się z dwóch zasobów:

Art & Architecture Source - obejmuje szeroki zakres powiązanych tematycznie zagadnień, od architektury i projektowania architektonicznego aż po sztukę użytkową i komercyjną. Zawiera pełne teksty ponad 600 czasopism naukowych, przeszło 200 książek, szczegółowe indeksy i abstrakty wiodących czasopism naukowych oraz kolekcję ponad 63 000 zdjęć z bazy Picture Desk i innych źródeł.

Bazy Academic Research Source i Art & Architecture Source dostępne są na tej samej platformie EBSCOhost, co pozostałe bazy EBSCO. Dzięki temu użytkownicy mogą prowadzić wyszukiwanie w połączonych zbiorach książek elektronicznych i baz danych, a otrzymane rezultaty wyświetlane są na jednej liście.

 

Dostęp testowy jest aktywny do 8 marca 2024 r. dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.

 

Więcej informacji na stronie Biblioteki Głównej w aktualnościach