Critical Sustainability w Berlinie

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów wszystkich kierunków studiów ze wszystkich uczelni ENHANCE oraz osoby, które nie są studentami na hybrydowy oraz zdalny kurs Critical Sustainability.

Kurs rozpocznie się 18 kwietnia 2023 r. Składa się z części online (8 spotkań, we wtorki i czwartki w godz. 14.00-16.00) oraz szkoły letniej, która odbędzie się w dniach 17-21 lipca 2023 r. na terenie kampusu Politechniki w Berlinie. Oprócz wersji hybrydowej będzie realizowana równolegle ścieżka online. Więcej informacji

Podczas zajęć zdalnych i stacjonarnych uczestnicy zmierzą się z krytycznym podejściem do idei zrównoważonego rozwoju i jej szczegółowych zastosowań. W ramach interaktywnych zajęć grupowych będą analizować zależności między jednostkami, technologią i środowiskiem naturalnym oraz ich wpływ na demokrację. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć będą stanowić podstawę wkładu uczestników w przyszłą, zarówno indywidualną jak i zbiorową, społeczno-ekologiczną transformację społeczeństwa obywatelskiego.