Kandydaci na doktorantów - termin się zbliża! 31.07.2023!

Kandydaci na doktorantów - termin się zbliża! 31.07.2023!

Politechnika Warszawska (PW), we współpracy z Uniwersytetem Arktycznym w Norwegii w Tromsø (UiT), szuka kandydatów na w pełni finansowany, 4-letni program doktorski Narodowego Centrum Nauki (Polska) PRELUDIUM BIS skoncentrowany na rozwijaniu nowych metod numerycznych w nanoskalowych pomiarach optycznych i obrazowaniu z wykorzystaniem wnioskowania Bayesowskiego. Przyszły kandydat dołączy do Zespołu Obliczeniowego Obrazowania Ilościowego prowadzonego przez prof. Macieja Trusiaka (PW) i będzie współpracował z grupą prof. Balpreeta Ahluwali (UiT).

Projekt opiera się na wstępnych wynikach uzyskanych we współpracy z doktorem Maciejem Wielgusem z Max Planck Institute for Radioastronomy (Bonn, Niemcy) oraz Marią Cywińską (PW). Aplikacja będzie uzależniona od przyjęcia do szkoły doktorskiej PW. Oficjalny dzień rozpoczęcia studiów doktorskich to 1 października 2023. Doktorat będzie współprowadzony przez Marię Cywińską (PW). Aby aplikować, prosimy o przesłanie swojego CV i listu motywacyjnego na adres maciej.trusiak@pw.edu.pl do 31 lipca 2023. Więcej informacji: https://qcilab.mchtr.pw.edu.pl/open-positions/

Podczas studiów doktoranckich kandydat będzie: 

• Pracował w dynamicznym zespole nad nową technologią dla metrologii optycznej i obrazowania optycznego, wspólnie z PW i UiT. 

• Spędzi w pełni opłacony 6-miesięczny staż na UiT. 

• Publikował w czołowych czasopismach i uczestniczył w renomowanych konferencjach międzynarodowych. 

• Miał finansowanie na zakupy laboratoryjne i biurowe. 

• Otrzymywał konkurencyjne wynagrodzenie do około 8000 PLN netto miesięcznie.

Przyszły kandydat na doktoranta powinien: 

• Mieć doświadczenie w programowaniu i zainteresowania chociaż częściowo związane z optyką i fotoniką. 

• Ukończyć studia magisterskie z zakresu fizyki, optyki, informatyki, inżynierii lub pokrewnych dziedzin do terminu składania wniosków do szkoły doktorskiej (14 sierpnia 2023) i pomyślnie aplikować do szkoły doktorskiej PW. 

• Mieć doświadczenie w programowaniu w MATLAB i Python oraz entuzjazm do pracy naukowej.