Poland My First Choice NAWA - nabór wniosków już otwarty!

Mamy przyjemność ogłosić nabór do programu Poland My First Choice NAWA, który umożliwia młodym ludziom z krajów rozwiniętych studiowanie na polskich uczelniach ze stypendium. Program oferuje możliwość podjęcia studiów stacjonarnych II stopnia z miesięcznym stypendium NAWA. Dodatkowo program umożliwi bezpłatne studiowanie na uczelniach publicznych. Oferta skierowana jest do kandydatów aplikujących na polskie uczelnie wyższe typu uniwersyteckiego nadzorowane przez Ministra Edukacji i Nauki. W ramach programu zainteresowani mogą wybrać dowolny kierunek prowadzony w języku polskim lub angielskim.

Nabór jest otwarty dla:

obywateli 44 krajów i terytoriów: Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Kanady, Chile, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Hongkongu, Węgier, Islandii, Irlandii, Izraela, Włoch, Japonii, Łotwy, Liechtensteinu, Litwy, Luksemburga, Makau, Malty, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Singapuru, Słowacji, Słowenii, Korei Południowej, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanu, Wielkiej Brytanii, Urugwaju, USA
którzy studiują studia licencjackie w jednym z wyżej wymienionych krajów i terytoriów lub ukończyli je nie wcześniej niż w 2021 roku oraz
planują rozpocząć studia drugiego stopnia w Polsce w roku akademickim 2023/24.
Termin składania wniosków: do 15 czerwca 2023 r. do godz. 15:00 (czasu warszawskiego).

Więcej informacji w pełnym ogłoszeniu!

Złóż swoją aplikację!

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami: pmfc@nawa.gov.pl

W dwóch poprzednich edycjach programu stypendia otrzymali studenci z 19 krajów, najwięcej z Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Korei Południowej i Litwy.

19 uniwersytetów zostało wybranych przez stypendystów jako instytucje przyjmujące.

Stypendyści programu najczęściej wybierali kierunki z zakresu

stosunki międzynarodowe,
zarządzanie, ekonomia i finanse,