Programowanie Przemysłu Przyszłości

Zapraszamy do udziału w projekcie “Programowanie Przemysłu Przyszłości”. Inicjatywa nastawiona jest na rozwój Przemysłu 4.0 poprzez rozwój kompetencji studentów w zakresie informatyki technicznej i przemysłowej oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli. Zgłoszenia do projektu zarówno dla nauczycieli, jak studentów, rozpoczęły się 3 stycznia i potrwają do 31 stycznia.

Projekt finansowany jest przez rządowy podmiot Cyfryzacja KPRM (dawne Ministerstwo Cyfryzacji) i jest bezpłatny dla uczestników. Wydarzenie skierowane jest do studentów kierunków automatyka i robotyka, mechatronika, elektronika, informatyka przemysłowa i pokrewnych. Projekt obejmuje szereg działań na rok 2022:

• kurs wyrównawczy dla tych studentów, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie, ale mają niewielką wiedzę w temacie podstaw potrzebnych do nauki programowania,
  • platforma e-learningowa wykorzystująca elementy grywalizacji,
  • ćwiczenia praktyczne w formie zajęć z nauczycielami,
  • materiały edukacyjne,
  • indywidualne konsultacje z nauczycielami,
  • szkolenia stacjonarne w głównych miastach w Polsce,
  • wyjazdy do firm,
  • ogólnopolski Finał Mistrzostw w Algorytmice i Programowaniu Przemysłu Przyszłości.

Link do materiałów dla studentów.

Jednocześnie trwa też rekrutacja nauczycieli do projektu. Rozwój kompetencji uczniów nie jest możliwy bez wsparcia nauczycieli. Prowadzą oni studentów przez wszystkie aktywności związane z projektem - od prowadzenia dodatkowych zajęć (na podstawie dostarczonych materiałów), przez indywidualne konsultacje po uczestniczenie w szkoleniach prowadzonych przez szkoleniowców zarówno dla studentów (w formie obserwatora/opiekuna), jak dla nauczycieli akademickich (zwiększających kompetencje). Za udział w projekcie nauczyciele otrzymują wynagrodzenie.

Link do materiałów dla nauczycieli.

Więcej informacji na stronie: http:3p.edu.pl/l.