Inżynieria Biomedyczna oraz Automatyka i Robotyka na pierwszym miejscu!

Wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021

Po raz piąty z rzędu Politechnika Warszawska znalazła się w pierwszej trójce zestawienia Rankingu Uczelni Akademickich. W Rankingu Kierunków Studiów na podium znalazły się 22 kierunki PW, w tym Inżynieria Biomedyczna oraz Automatyka i Robotyka na miejscu pierwszym oraz Mechatronika na miejscu drugim.

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Ranking przygotowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy pod nadzorem kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera. To już 22. edycja zestawienia.

Politechnika Warszawska po raz 5. znalazła się na podium zestawienia, natomiast po raz 16. okazała się najlepszą uczelnią techniczną w Polsce.

tabela 1 miejsce

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2021, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się od 11 do 13 wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał akademicki, Potencjał dydaktyczny, Potencjał naukowy, Umiędzynarodowienie. W zestawieniu znalazło się 71 kierunków studiów w dziewięciu obszarach obejmujących nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, medyczne i o zdrowiu, a także rolnicze, leśne i weterynaryjne.

W tym roku wszystkie kierunki prowadzone na naszym Wydziale zebrały najwyższe noty. Inżynieria Biomedyczna oraz Automatyka i Robotyka znalazły się na miejscu pierwszym, natomiast Mechatronika zajęła miejsce drugie.

Pełne wyniki są dostępne na stronie ranking.perspektywy.pl