Zapraszamy na nasz uczelniany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy na nasz uczelniany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W programie koncerty, licytacje na żywo, zabawy i warsztaty dla dzieci i całych rodzin oraz spotkania ze światem nauki i techniki. Wstęp wolny!

WOŚP można wspierać już teraz, i to bez wychodzenia z domu. Zachęcamy do wpłat do eSkarbonki Politechniki Warszawskiej – jest dostępna pod linkiem eskarbonka.wosp.org.pl/wypyfewyli i będzie aktywna do 28 stycznia, do końca dnia. 

Trwają już też licytacje online:

  • gitary z podpisami artystów, którzy wystąpili na Varsonaliach – Juwenaliach PW 2023 (Kult, Strachy na Lachy, WaluśKraksaKryzys, Krzysztof Zalewski) – licytuj,
  • gitary z podpisami artystów, którzy wystąpili na Varsonaliach – Juwenaliach PW 2023 (Myslovitz, Beata Kozidrak, The Dumplings) – licytuj,
  • atrakcji zgromadzonych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów PW – dołącz do wydarzenia z aktualną ofertą,
  • monografii „Sztuczna inteligencja dla inżynierów. Istotne obszary i zastosowania” (książka zostanie opatrzona dedykacją wybraną przez zwycięzcę licytacji oraz podpisami autorów – profesorów Politechniki Warszawskiej) – licytuj.

 Kulminacja orkiestrowych wydarzeń na PW nastąpi w dniu wielkiego finału – w niedzielę 28 stycznia. Zapraszamy do naszego Gmachu Głównego – atrakcje będą się odbywać w dwóch lokalizacjach – Dużej i Małej Auli. 

Duża Aula, godz. 13.00-18.00

Strefa nauki i techniki

Pojawią się tu stanowiska kół naukowych i organizacji studenckich PW, które przygotują atrakcje i zabawy z różnych dziedzin. Do celu tegorocznego finału WOŚP-u – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – nawiążemy na stoisku naszych młodych naukowców z zespołu pd meds. Zaprezentują oni swoje innowacyjne urządzenia do rehabilitacji oddechowej – Notos i Boreas, za które zbierają laury w Polsce i na świecie (m.in. zakwalifikowali się do ścisłego finału międzynarodowego konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona). 

Strefa zabawy

Tu będą królować… serca. Pojawią się podczas warsztatów artystycznych, zabaw tanecznych i sportowych oraz konkursów. Animacje te zaangażują przede wszystkim najmłodszych, ale w przypadku wielu atrakcji niezbędne będzie wsparcie rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa. Przy okazji wszyscy uczestnicy będą się mogli przekonać o sile współpracy. 

Mała Aula, godz. 14.00-17.00

Licytacje na żywo – godz. 14.00-15.00

Na aukcję trafią wyjątkowe pamiątki z Politechniki Warszawskiej, m.in. parasol z widoczną wewnątrz rozetą z Gmachu Głównego, filiżanka z różowej porcelany, pióro, zestaw miodów z politechnicznej pasieki, miś PW oraz obrazek i plakat z naszym centralnym budynkiem. Dla miłośników muzyki i kolekcjonerów wspomnień mamy naciągi perkusyjne z autografami artystów, którzy wystąpili na Varsonaliach –Juwenaliach PW 2023. Swoje podpisy złożyli członkowie zespołów Kult, The Dumplings, Strachy na Lachy, Myslovitz, WaluśKraksaKryzys oraz Krzysztof Zalewski. 

Regulamin przeprowadzenia licytacji na WOŚP.pdf

Koncert Chóru Małych Inżynierów – godz. 15.15-15.30

Swoje wokalne talenty zaprezentują dzieci z nowego chóru – to projekt realizowany przez zespół naszego uczelnianego Chóru Akademickiego. To będzie jeden z pierwszych publicznych występów grupy.

Koncert Orkiestry Rozrywkowej The Engineers Band – godz. 15.40-17.00

Nasi Inżyniersi zaprezentują swoje popisowe numery. To będzie uczta nie tylko muzyczna, ale też wizualna, bo odpowiedni klimat zapewni piękne oświetlenie – dostosowane do repertuaru. 

 

Udział we wszystkich atrakcjach jest darmowy. Zapraszamy oczywiście do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wrzucając pieniądze do papierowych puszek (które będą cały czas dostępne podczas wydarzenia) albo dokonując wpłat do eSkarbonki