Zostań naszym studentem!

Chcesz uzyskać dyplom prestiżowej uczelni, czyli taki, który otworzy Ci wiele drzwi do wymarzonej drogi zawodowej? Zapraszamy na Mechatronikę!

Czym się zajmujemy?

Słowo mechatronika pojawiło się po raz pierwszy w 1969 roku w Japonii i oznaczało mniej więcej tyle co zelektryfikowany mechanizm. Dziś Mechatronikę można określić jako dziedzinę inżynierii, która stanowi połączenie mechaniki, elektroniki, automatyki i robotyki oraz informatyki. Służy projektowaniu i integracji nowoczesnych urządzeń czy procesów produkcyjnych. Mechatronika jest uznawana za jedną z kluczowych dziedzin trwającej obecnie rewolucji 4.0, czyli wzajemnego wykorzystywania automatyzacji, przetwarzania i wymiany danych oraz technik wytwórczych.

Zajrzyj po więcej.