Tutoring by nie tracić czasu

Tutoring by nie tracić czasu

Idąc na studia magisterskie już wiedziałam co mnie interesuje, a na co nie chcę tracić czasu. Dzięki systemowi tutorskiemu mogłam zrezygnować z części przedmiotów, które do tej pory były obowiązkowe dla mojej specjalizacji i zamiast nich dobrać zajęcia lepiej dopasowane do moich potrzeb. Większa dowolność wyboru przedmiotów, to też duże ułatwienie podczas wymiany studenckiej Erasmus+. Wcześniej, bardzo trudno było uzyskać pełną zgodność programową z uczelnią goszczącą. Wiele osób nie decydowało się przez to na wyjazd. Ja, w systemie tutorskim, nie musiałam się tym w ogóle martwić. A doświadczenia mieszkania w Kraju Basków i studiowania na Mondragon Unibertsitatea nie oddałabym za nic! 

Najważniejsza w nowym systemie jest jednak wyjątkowa relacja między studentami/kami a ich tutorami/kami. To nie tylko współpraca związana z pisaniem pracy dyplomowej, ale również ogromne wsparcie w codziennym życiu na uczelni. Dzięki tutorowi miałam możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia przy rozwijaniu systemu do monitorowania ruchu człowieka i rozpocząć zawodową karierę w najbardziej życzliwej atmosferze, jaką mogłabym sobie wymarzyć! 

W ramach pracy inżynierskiej pisałam algorytmy do rozpoznawania chmur punktów zebranych z powierzchni ciała człowieka systemem OGX|4DBODY. Musiałam opracować i zaimplementować algorytmy, które pozwoliły na bezbłędne przypisanie danym informacji, o tym jaką część ciała opisują. Najlepiej wspominam wspólne burze mózgów, bo choć to była moja praca dyplomowa, to zawsze mogłam liczyć na cały zespół. A ze współpracy wychodzą najlepsze rozwiązania! Teraz szukam nowych zastosowań dla systemu. Atutem OGX|4Dbody, jako metody bezznacznikowej, jest możliwość zapewnienia dobrej powtarzalności pomiarów. A ogromna ilość każdorazowo zbieranych danych pozwala na dokładną ocenę zmian zachodzących w ciele osoby badanej. Czy dałoby się zastąpić naszym systemem tradycyjne badanie EMG? Właśnie to sprawdzam. Porównuję zmianę aktywności  mięśnia trójgłowego łydki ze zmianą powierzchni ciała wokół niego. Na podstawie danych otrzymanych przy pomocy OGX|4DBODY obliczam krzywiznę w kolejnych fazach ruchu i próbuję znaleźć współczynnik dający najlepszą korelację z danymi EMG zbieranymi w tym samym czasie. Trzymajcie kciuki!

Kalina Wilk studentka studiów magisterskich

nogi