
dr hab. inż. Edyta Ładyżyńska-Kozdraś, profesor uczelni
Instytutu Mikromechaniki i Fotoniki
e-mail: edyta.ladyzynskaSPAMFILTER@pw.edu.pl
telefon:
pokój: p. 109
Opis tematyki badawczej/wdrożeniowej
- Analiza, modelowanie dynamiki oraz badanie zagrożeń bezpieczeństwa sterowanych obiektów latających;
- Modelowanie i symulacja numeryczna naprowadzania na manewrujące cele różnej klasy pocisków rakietowych, bomb oraz torped;
- Modelowanie ruchu programowego robotów mobilnych i manipulatorów;
- Analiza MES modeli konstrukcji mechanicznych;
- Badanie dynamiki i aerodynamiki ciała człowieka jako obiektu mechanicznego.
Osiągnięcia naukowe/wdrożeniowe
Wykaz mojego najnowszego dorobku naukowego znajduje się w Bazie Wiedzy Politechniki Warszawskiej: http://repo.bg.pw.edu.pl/index.php/pl/ludzie-pw/osoby
Jestem wieloletnim członkiem zarządu Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej (http://ptmts.org.pl/)
Posiadam I stopień certyfikacji MA TRIZ (http://matriz.pl/?page=czym_jest_triz)
Współpraca międzynarodowa
Jestem członkiem komitetów naukowych kilku międzynarodowych konferencji z obszaru inżynierii mechanicznej i automatyzacji.
Pełnię rolę recenzenta w międzynarodowych czasopismach naukowych. W ostatnim czasie recenzowałam artykuły dla: Applied Sciences, Journal of Marine Engineering & Technology, Journal of Theoretical and Applied Mechanics, Archives of Electrical Engineering, Bulletin of the Polish Academy of Sciences.
Preferowana tematyka dyplomowania
Interesuje mnie szeroka tematyka związana z modelowaniem układów mechanicznych, w tym analizą dynamiki oraz badaniami numerycznymi różnej klasy obiektów poruszających się w powietrzu, na ziemi i w wodzie. Temat i zakres każdego dyplomu jest indywidualnie omawiany i adaptowany do zainteresowań studenta, a rozpoczęta tematyka może stać się przyczynkiem do dalszej współpracy i rozwoju naukowego dyplomanta.
Tytuły ostatnich obronionych prac dyplomowych
- Model samoczynnej stabilizacji rakiety typu Sidewinder przy pomocy układu girolotek
- Model numeryczny lotu skoczka spadochronowego w fazie swobodnego spadania w konfiguracji "SITFLY"
- Algorytm do badań wpływu sił zewnętrznych na koordynację ruchów realizowanych przez wirtualny model dłoni
- Analiza i dobór napędów trójpalczastej protezy dłoni
- Wirtualny model dłoni do badań nad protezą kończyny górnej
- Konstrukcja laboratoryjna modelu bioprotezy ramienia
- Projekt konstrukcji oraz dobór napędów bioprotezy ramienia
O sobie prywatnie
Prywatnie jestem szczęśliwą kobietą, dla której rodzina jest najważniejsza!