Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu - doktorant

Spośród kandydatów aplikujących na stanowisko DOKTORANT, finansowanego ze środków NCN, w ramach projektu Opus 23 pt. "A two-dimensional bio-platform for self-sustainable microbiome - 2DMICRONET", na drodze konkursu jako osoba pobierająca stypendium wybrany został mgr inż. Seweryn Grabowiecki. Od decyzji komisji oceniającej zgłoszenia nie przysługuje odwołanie. Gratulujemy serdecznie!

Dostępy do nowych baz naukowych

Zapraszamy do skorzystania z trzech nowych dostępów do baz wiedzy. Do Państwa dyspozycji są: Scopus AI, Inspec with Full Text  oraz Petroleum Source.

31. Inżynierskie Targi Pracy

Tysiące przyszłych inżynierów będą miały okazję poznać oferty ponad 80 firm, skonsultować swoje CV i wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez partnerów wydarzenia. To idealna okazja, żeby zrobić krok w stronę kariery. Targi organizuje działające na Politechnice Warszawskiej Stowarzyszenie Studentów BEST Warsaw. 11.03.2025 godz. 09:00, Gmach Główny, pl. Politechniki 1, Duża Aula

Targi Pracy IT 2025

Targi Pracy IT (06.03.2025 godz. 09:30, Gmach Główny, Pl. Politechniki 1) to okazja, żeby: porozmawiać z najciekawszymi pracodawcami z branży, znaleźć praktyki lub staż, znaleźć pracę, dowiedzieć się, jakie są trendy na rynku i w którym kierunku warto się rozwijać, skonsultować CV, wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez firmy, wygrać gadżety i nagrody.

Spotkanie informacyjne dla przyszłych kierowników projektów badawczych finansowanych przez NCN

Zapraszamy na spotkanie informacyjne wszystkich naukowców planujących składanie wniosków na projekty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Nauki. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu młodych naukowców oraz tych z Państwa, którzy nie mają doświadczenia w aplikowaniu o projekty badawcze do NCN i są zagubieni w gąszczu uczelnianych procedur. Spotkanie prowadzone przez pracowników Działu Projektów Krajowych COP z udziałem mentora odbędzie się 05 marca 2025 r o godz. 10.00-12.00. Więcej

Uczelnie Przyszłości

Macie pomysł na innowacyjny projekt i chcecie go rozwijać w ramach studiów? Chcecie zdobyć nowe kompetencje? A może "tylko" uzyskać punkty ECTS oraz stypendium na realizację swojego przedsięwzięcia? Zapraszamy do "Uczelni przyszłości". W ramach projektu: otrzymacie min. 24 ECTS w ramach indywidualnie realizowanego programu studiów zamiast części standardowego programu kształcenia, możecie uzyskać stypendium do 20 000 zł na rozwój swojego pomysłu biznesowego, zdobędziecie przewagę na rynku pracy dzięki praktycznym umiejętnościom i dokumentom potwierdzającemu Wasze kompetencje oraz będziecie mieli możliwość współpracy z mentorami naukowymi i biznesowymi.

Przysposobienie biblioteczne

Uprzejmie informujemy, że w semestrze letnim ekurs Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów będzie dostępny dla wszystkich wydziałów w terminie od 24 lutego do 24 marca br. Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Leon Politechniki Warszawskiej. Każdy uczestnik kursu musi samodzielnie zalogować się na platformie LeOn PW we wskazanym terminie i wykonać ekurs. Więcej informacji w aktualnościach na stronie BG PW - link.

NCN SONATA – konkurs na stanowisko doktoranta

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN SONATA pt. “[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”. Zgłoszenia na stanowisko doktoranta są przyjmowane przez kierownika projektu dr hab. inż. Macieja Trusiaka drogą mailową na adres maciej.trusiak@pw.edu.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z kierownikiem projektu. Szczegóły ofert dostępne są pod poniższymi linkiem:

Doktorant

Cel: eliminowanie nierzetelnych praktyk publikacyjnych

"Publikacje z tzw. paper mills i czasopism drapieżnych nie powinny być brane pod uwagę w ewaluacji działalności naukowej i artystycznej oraz stanowić osiągnięć uwzględnianych w postępowaniach awansowych nauczycieli akademickich." - Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wydało 7 lutego 2025 r. komunikat w sprawie rekomendowanych działań mających na celu eliminowanie nierzetelnych praktyk publikacyjnych. Więcej

Seminarium "Przemysł i trendy w elektromobilności" | 26.02.2025, godz. 12:15, SK 4-5

Serdecznie zapraszamy studentów Politechniki Warszawskiej, na spotkanie z firmą DACPOL, specjalizującą się w kompleksowych dostawach, usługach doradczych i produkcyjnych podzespołów do energoelektroniki, elektrotechniki, elektroniki, automatyki i energetyki. Porozmawiamy o historii i wnioskach z 30-letniego doświadczenia w świecie biznesu oraz o roli nowoczesnych komponentów w EV. Świetna atmosfera i pyszna pizza gwarantowane! Kiedy: 26 lutego 2025 (środa), godz. 12.15. Gdzie: Gamach Starej Kotłowni, sala SK 4-5.

Erasmus+ 2025

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dla studentów Politechniki Warszawskiej zainteresowanych wyjazdami w programie Erasmus+ w roku akademickim 2025/2026. Termin: 25.02.2025, w godz. 15.00-18.00. Miejsce: ul. Rektorska 4, s. 1.01. Podczas spotkania pracownicy Biura Erasmus+ przedstawią zasady wyjazdów na mobilności długo- i krótkoterminowe w programie Erasmus+. 

Ogólnopolski konkurs TRUMPF Huettinger na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską

Możesz zgłosić swoją pracę, jeśli obroniłeś/-aś się w roku kalendarzowym 2024 i jeśli Twoja praca tematycznie związana jest z jedną z poniższych dyscyplin naukowych: Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne, Informatyka Techniczna i Telekomunikacja. Przyjmujemy prace napisane w języku polskim lub angielskim, obronione na polskiej uczelni. Na Twoje zgłoszenie czekamy do 12 marca 2025 r. Do tego czasu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, zebrać wszystkie potrzebne dokumenty i przesłać je na nasz adres: konkurs@trumpf.com.

Oferta kursów letnich Politechniki w Berlinie w ramach ENHANCE - DEADLINE 28.02.2025

Czy kiedykolwiek rozważałeś studiowanie w Niemczech? Może wahasz się z powodu bariery językowej lub braku czasu na dłuższą podróż za granicę? Teraz masz szansę na doświadczenie międzynarodowej edukacji opartej na praktyce w Technische Universität Berlin, jednej z najlepszych niemieckich uczelni technologicznych, znajdującej się w samym sercu Berlina. W ramach konsorcjum ENHANCE możesz wzbogacić swoje studia o naukę na światowym poziomie poprzez ENHANCE Innovative Learning Campus

Przedłużamy rekrutację

Rekrutacja na studia II stopnia na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej została przedłużona w systemie IRK do 11 lutego 2025 r. 

Inaugural ENHANCE Lunchinar: Racism - 20.03.2025

Dołącz do nas na pierwszym ENHANCE Lunchinarze, krótkiej sesji edukacyjnej na temat rasizmu, prowadzonej przez profesora Aleksandra Gamsta Page'a z NTNU, z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową. Lunchinary to krótkie sesje edukacyjne, otwarte dla wszystkich – zarówno studentów, pracowników, jak i osób uczących się przez całe życie. Każda sesja trwa godzinę, od 12:00 do 13:00, i jest dostępna online za darmo. Sesje wspierają krytyczne myślenie i pobudzają publiczną debatę. Podczas spotkań poruszamy tematy takie jak antyrasizm, przemoc ze względu na płeć, narzędzia do nauczania w sposób inkluzywny, dostępność IT i inne. 

A two-dimensional bio-platform for self-sustainable microbiome - 2DMICRONET - konkurs

Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechatroniki PW ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN Opus 23. Zgłoszenia na stanowisko DOKTORANTA-STYPENDYSTY są przyjmowane przez kierownik projektu prof. dr hab. inż. Agnieszkę Jastrzębską drogą mailową na adres agnieszka.jastrzebska@pw.edu.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z kierownikiem projektu. Projekt NCN-u oferuje unikalny ekosystem do rozwoju naukowego i pracy badawczej w prężnie działającej multidyscyplinarnej grupie we współpracy międzynarodowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu i przesyłania aplikacji. Szczegóły dostępne są pod poniższym linkiem.

Aspekty toksykologiczne nowych nanomateriałów dwuwymiarowych z rodziny MBenes - konkurs

Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechatroniki PW ogłasza nabór kandydatów do projektu NCN Opus 18. Zgłoszenia na stanowisko STUDENTA-STYPENDYSTY są przyjmowane przez kierownik projektu prof. dr hab. inż. Agnieszkę Jastrzębską drogą mailową na adres agnieszka.jastrzebska@pw.edu.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z kierownikiem projektu. Projekt NCN-u oferuje unikalny ekosystem do rozwoju naukowego i pracy badawczej w prężnie działającej multidyscyplinarnej grupie we współpracy międzynarodowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu i przesyłania aplikacji. Szczegóły dostępne są pod poniższym linkiem.

Jak napisać #karieropoMOCne CV?

Jak napisać CV, które zwróci uwagę rekruterów i wyróżni mnie na tle innych kandydatów? Jak sprawić, by moje CV przeszło I etap rekrutacji i zwróciło uwagę pracodawcy? Czy warto założyć profil na LinkedIn? Bez obaw, już wkrótce uzyskasz odpowiedzi na te pytania! Na warsztaty zapraszamy z wydrukowanym CV. Będzie możliwość skonsultowania go z prowadzącymi. 

Data: 20 lutego 2025 (czwartek), w godz. 11:00-15:00

Miejsce: Biuro Karier Politechniki Warszawskiej, Polna 50, 4 piętro

31. Inżynierskie Targi Pracy

Tysiące przyszłych inżynierów będą miały okazję poznać oferty ponad 80 firm, skonsultować swoje CV i wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez partnerów wydarzenia. To idealna okazja, żeby zrobić krok w stronę kariery. Targi organizuje działające na Politechnice Warszawskiej Stowarzyszenie Studentów BEST Warsaw. 

Kiedy:11-12.03.2025 godz. 09:00-16:00

Gdzie: Gmach Główny, pl. Politechniki 1, Duża Aula