Aktualności

Studia za granicą?

Dnia 3.03.2023 w sali 1.01 (aula) CZITT o godzinie 13.00 Centrum Wymiany Międzynarodowej organizuje spotkanie informacyjne dla studentów, którzy chcieliby wyjechać na studia w roku akademickim 2023/2024. Przypominamy, że informacje dotyczące wymiany można znaleźć na stronie www.erasmus.pw.edu.pl

Lokalne Oddziały Projektowe

Za nami spotkanie podsumowujące pierwsze miesiące pracy Lokalnych Oddziałów Projektowych (LOP), które powstały w 2022 r. w ramach modernizowania systemu wsparcia przygotowywania i realizacji projektów badawczych. LOP Fizyka i LOP Południe to komórki, które świadczą usługi związane ze wsparciem administracyjnym dla pracowników czterech wydziałów PW: Fizyki (LOP Fizyka), Mechatroniki, Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Mechaniczny Technologiczny (LOP Południe). Oba LOP-y powstały jako pilotaż koncepcji SOP, czyli Systemu Obsługi Projektów, który polega na ścisłej współpracy Centrum Obsługi Projektów z Lokalnymi Oddziałami Projektowymi.

Critical Sustainability w Berlinie

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów wszystkich kierunków studiów ze wszystkich uczelni ENHANCE oraz osoby, które nie są studentami na hybrydowy oraz zdalny kurs Critical Sustainability.

Kurs rozpocznie się 18 kwietnia 2023 r. Składa się z części online (8 spotkań, we wtorki i czwartki w godz. 14.00-16.00) oraz szkoły letniej, która odbędzie się w dniach 17-21 lipca 2023 r. na terenie kampusu Politechniki w Berlinie. Oprócz wersji hybrydowej będzie realizowana równolegle ścieżka online. Więcej informacji

Signify Open Door

Chcesz poczuć atmosferę technologicznych i biznesowych rozwiązań przyszłości, które oświetlają m.in. Wieżę Eiffla? Zależy Ci na tym, aby wysłuchać, poznać i zainspirować się osobami stojącymi za rewolucyjnymi rozwiązaniami, które niezmiennie oświetlają otaczający nas świat? Być może brakuje Ci iskry, która oświeci Twoją drogę kariery? Już 8 marca o godzinie 11:00 wybierz się na Signify Open Door! Więcej informacji.

Dzień Otwarty Inchcape Jaguar Land Rover

Biuro Karier PW oraz Inchcape Jaguar Land Rover zapraszają na Dzień Otwarty Inchcape Jaguar Land Rover. Oferta skierowana jest do studentów ostatnich lat studiów inżynierskich, licencjackich oraz magisterskich zainteresowanych udziałem w AUTOMOTIVE CAREER ORIENTATION PROGRAM FOR GRADUATES 2023.docx. W Dniu Otwartym wezmą udział osoby zarejestrowane i potwierdzone ze strony Biura Karier PW. Osoby zapisane prosimy o przyniesienie ze sobą aktualnego prawa jazdy. Zapisy trwają do 09.03.2023 do godz. 14:00 i możliwe są jedynie przez Career Center. Więcej.

KIEDY: 10.03.2023 (piątek), w godz. 10:00-15:00,
GDZIE: Warszawa, ul. Łopuszańska 38 B, Inchcape Park.

Plurimos annos, plurimos Panie Profesorze!!!

W dniu 22.02.2023 podczas posiedzenia Rady Wydziału Mechatroniki obchodziliśmy Jubileusz Pana Prof. Grzegorza Pawlickiego – Dziekana Wydziału w latach 1990-1996.

Dziekan Wydziału – prof. Gerard Cybulski odczytał listy gratulacyjne JM Rektora PW oraz Dziekana. Swoje życzenia przekazali również przedstawiciele Koła Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Mechaniki Precyzyjnej/ Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Był czas na wspomnienia i degustacje urodzinowego tortu.

Eureka na Wydziale Mechatroniki

Miło nam poinformować, że jeden ze zgłoszonych przez nas projektów otrzymał finansowanie w ramach konkursu Eureka - nabór w roku 2022. Celem inicjatywy EUREKA jest zwiększanie nowoczesności, produktywności i konkurencyjności przemysłu europejskiego. W jej ramach finansowane są projekty realizowane przez co najmniej dwóch partnerów z dwóch różnych państw członkowskich. Projekty te muszą być ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie lub znaczące ulepszenie istniejącej technologii produkcyjnej, wdrożenie nowego produktu lub usługi. Projekt pt.: „Wspomagany sztuczną inteligencją, bezpieczny i przyjazny środowisku recykling dysków twardych” zrealizowany zostanie przez konsorcjum: Politechnika Warszawska, Phoenix Surowce Sp. z o.o. oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Gratulujemy!

Demo Day – podsumowanie MedTech-Athonu – „Inżynierowie dla medycyny”

Zapraszamy na prezentację projektów zespołów doktorantów z Politechniki Warszawskiej. Przez kilka miesięcy laureaci MedTech-Athonu – „Inżynierowie dla medycyny” rozwijali swoje projekty. Efekty pokażą podczas Demo Day. Najlepszy zespół wygra staż badawczy w wybranej jednostce Politechniki Warszawskiej. Na wydarzenie obowiązują zapisy przez formularz. Więcej informacji o Demo Day na stronie www.cezamat.eu
Miejsce: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej CEZAMAT, ul. Poleczki 19, Warszawa. 
DATA: 28 Lutego 2023, Wtorek, godz. 17:00 - godz. 20:00

Nowy semestr w Uniwersytecie Trzeciego Wieku PW

Wszystkich, którzy po okresie intensywnej pracy zawodowej, nadal chcą być aktywni i ciekawie spędzać czas, zapraszamy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej. Zapisy na semestr letni trwają do 24 lutego 2023 roku. Więcej

Spotkanie z laureatami Nagrody Nobla z dziedziny fizyki

Zapraszamy na publiczne wykłady, które wygłoszą prof. Barry C. Barish oraz prof. Arthur B. McDonald, laureaci Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki. Profesor Arthur B. McDonald z Queen’s University w Kingston w Kanadzie otrzymał Nagrodę Nobla w 2015 r. za przełomową pracę w fizyce neutrin. Prof. Barry C. Barish z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside w USA został nagrodzony w 2017 r. za kluczowy wkład w historyczne odkrycie fal grawitacyjnych. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie AstroCeNT.
Miejsce: Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, ul. Rektorska 4, sala 01.01
DATA: 22 Lutego 2023, Środa, godz. 13:00 - godz. 15:00

Dodatkowe zapisy na zajęcia wychowania fizycznego

W terminie od 20.02.2023 (poniedziałek) do 24.02.2023 (piątek) rozpoczynają się dodatkowe zapisy na zajęcia wychowania fizycznego w semestrze 2023L. W zapisach mogą brać udział wszyscy studenci. Na zapisy bezpośrednio do grup należy zgłosić się osobiście do SWFiS PW (ul. Waryńskiego 12a) od godz. 10.00 do godz. 15.00. Plan zajęć w załączonym dokumencie.

Konkurs Mechatroniki, Automatyki i Robotyki PW - Edycja 2023

Jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, który lubi rozwiązywać problemy techniczne, umiesz myśleć nieszablonowo i potrafisz szybko przyswajać wiedzę? Weź udział w naszym konkursie, a indeks Wydziału Mechatroniki będzie Twój!

Seminarium z zakresu inżynierii biomedycznej

Uprzejmie informuję, że na Wydziale Mechatroniki, Politechniki Warszawskiej (ul. Św. A. Boboli 8) 7 lutego 2023, o godz. 14:15 w sali 14 (Centrum Seminaryjne) odbędzie się seminarium z zakresu inżynierii biomedycznej, na którym Pan mgr inż. Jerzy Orkiszewski, absolwent naszego Wydziału (obecnie prowadzący działalność w USA) przedstawi referat na temat podstaw interakcji światła z tkanką oraz kierunków rozwoju urządzeń laserowych w medycynie.

Koordynatorem seminarium jest Pan Profesor Tadeusz Pałko. Serdecznie zapraszam osoby zainteresowane wymienioną tematyką do udziału w tym wydarzeniu.

Gerard Cybulski

Nadchodzą Targi Pracy – przygotuj się!

Orientuj się, czyli harmonogram najbliższych Targów Pracy:
09.03.2023 Targi Pracy IT PW
14-15.03.2023 Inżynierskie Targi Pracy
17.03.2023 Targi Pracy IT Online
27.03.2023 XXX Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej
28-30.03.2023 Targi Pracy branży Life Science/Spotkaj Swojego Pracodawcę
31.03-01.04.2023 Warszawskie Dni Informatyki

Praca w międzynarodowej firmie anglojęzycznej

Grupa docelowa: Studenci i absolwenci kierunków ścisłych, technicznych, inżynierskich, matematycznych, finansowych, bankowych, informatycznych.
Kiedy: 16.02.2023 (czwartek) / 15:00-16:00 / webinarium w języku angielskim
Rejestracja jest otwarta do 15.02.2023 r. do godziny 12:00.
Rejestracja na wydarzenie jest możliwa po zalogowaniu się na platformie Centrum Kariery.

Jak poprowadzić z sukcesem projekt w firmie konsultingowej IT?

Biuro Karier PW oraz Devbridge zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi w Devbridge/Cognizant Softvision: "Jak poprowadzić z sukcesem projekt w firmie konsultingowej IT?" Celem tego wydarzenia jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznego doświadczenia w prowadzeniu projektów IT. Spotkanie w języku angielskim.
Grupa docelowa: studenci wszystkich wydziałów
Dzień i godzina: 24 lutego, 12:00 - 16:00
Miejsce wydarzenia: Warszawa (zarejestrowani studenci otrzymają drogą mailową więcej informacji o miejscu wydarzenia na dzień przed Dniem Drzwi Otwartych)
Rejestracja trwa do 23.02.2023, do godziny 10:00
Rejestracja na wydarzenie jest możliwa po zalogowaniu się na platformie Centrum Kariery.

Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską

Jeśli Twoja praca obroniona w roku 2022 dotyczyła Automatyki, Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki Technicznej lub Telekomunikacji to jesteś w idealnym miejscu! Współpracująca z Politechniką firma TRUMPF Huettinger ogłasza konkurs, w którym można zgłaszać prace dyplomowe z dyscyplin: Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne lub Informatyka Techniczna i Telekomunikacja, które zostały napisane w języku polskim lub angielskim oraz obronione w 2022 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca b.r. na adres: konkurs@trumpf.com.

Nekrolog Franciszka Białokoza

Franciszek Białokoz - nekrolog

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci naszego Kolegi Franciszka Białokoza - absolwenta Wydziału Elektroniki PW, pracownika Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej PW, związanego z Wydziałem Mechatroniki od początków jego istnienia, specjalistę z zakresu inżynierii biomedycznej, konstruktora urządzeń biomedycznych m.in. reografów impedancyjnych. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. 
Dyrekcja, Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy z Instytutu oraz całego Wydziału Mechatroniki
Pogrzeb odbędzie się 27.01.2023 w Kościele św. Hieronima w Starej Miłosnej, ul. Rumiankowa 2/4  (Warszawa-Wesoła) o godz. 12.

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Organizatorzy czekają również na zgłoszenia wynikające ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni. Nabór trwa do 25 stycznia 2023 roku.

Czy jesteś przyszłą liderką? Zgłoś się do LeaderSHEp in Tech Academy

Trwa nabór do III edycji LeaderSHEp in Tech Academy - programu mentoringowo-szkoleniowego realizowanego przez Perspektywy Women in Tech ze wsparciem Motorola Solutions Foundation. Zgłoszenia do 19 lutego 2023. Program mentoringowo-szkoleniowy LeaderSHEp in Tech Academy skierowany jest w większości do absolwentek innych, eksperckich programów Perspektyw, ale nie tylko. Więcej na: leadership.perspektywy.pl