Aktualności

Bentham Science Publisher - dostęp testowy

Bentham Science Publishers aktywowało 2-miesięczny dostęp testowy do czasopism i książek z następujących dziedzin: chemia, informatyka, fizyka/Astronomia, matematyka, nauki o Ziemi i środowisku, technologia inżynieryjna, biologia/nauki przyrodnicze, ekonomia i biznes, nauki społeczne, medycyna, filozofia/lingwistyka, psychologia/psychiatria, rolnictwo, nauki o żywności. Dostęp testowy jest aktywny do 31 grudnia 2023 r. dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.  Więcej informacji znajdziecie Państwo w aktualnościach na stronie Biblioteki Głównej PW.

EMPOWHER

Zapraszamy 28, 29 i 30 listopada na Wirtualne wydarzenie Schneider Electric, podczas którego: poznacie inspirujące prelegentki, weźmiecie udział w angażujących dyskusjach panelowych, będziecie mieć możliwość nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych oraz weźmiecie udział w warsztatach rozwijających umiejętności. Niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonymi profesjonalistkami czy dopiero zaczynacie swoją karierę - EMPOWHER ma coś wartościowego dla każdej z Was. EMPOWHER to nasze zobowiązanie do wspierania integracyjnego i sprawiedliwego środowiska pracy, w którym każda kobieta może się rozwijać. Zarejestrujcie się już dziś.

Kiermasz Świąteczny PW 2023

7 i 8 grudnia plac przed Gmachem Głównym znów zamieni się w świąteczne miasteczko. Pojawią się domki z upominkami i jedzeniem, a wśród nich ten jeden wyjątkowy – politechniczny. Kiermasz potrwa od godz. 10.00 do godz. 17.00. Zapraszamy!

Szkolenie biblioteczne - nowy termin

Nie zdążyłeś zaliczyć Przysposobienia Bibliotecznego? Nic straconego - ekurs będzie dostępny dla wszystkich wydziałów w terminie 3-19 listopada 2023.

Wejdź na stronę https://leon.pw.edu.pl/?lang=pl, zaloguj się i zalicz przedmiot.

Instrukcja: https://bg.pw.edu.pl/index.php/aktualnosci-pl/618-szkolenie-biblioteczne-dla-studentow-i-roku-studiow-pierwszego-stopnia

Trening Umiejętności Społecznych dla Studentów Politechniki Warszawskiej

Biuro ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni zaprasza chętnych studentów w spektrum autyzmu do udziału w stacjonarnej grupie wsparcia. Trening Umiejętności Społecznych – TUS – to szeroko stosowana forma wsparcia dla osób: doświadczających trudności w relacjach, chcących lepiej rozpoznawać emocje swoje i innych, chcących rozwijać umiejętności skutecznego uczestniczenia w życiu społecznym, pragnących budować poczucie własnej wartości i siły sprawstwa. Zgłoszenia na trening przyjmujemy pod adresem e-mail: katarzyna.lis@pw.edu.pl do dnia 12.11.2023. W treści zamieść numer albumu i poczekaj na dalsze informacje od nas.

Uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów - zapisz się już dziś

25.11.2023 r. (sobota) o godz. 10:00 na Wydziale Mechatroniki odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów w roku akademickim 2022/23. Aby wziąć udział między innymi we wspólnym podrzuceniu biretów, należy zarejestrować się pod linkiem. W przypadku dużej liczby uczestników, uroczystość odbędzie się w II turach: o godz. 10 i 12. Podział na tury zostanie dokonany na podstawie kolejności alfabetycznej nazwisk. Zaproszenie dotyczy Absolwentów, którzy obronili/obronią pracę dyplomową w okresie: 02.01.2023 - 17.11.2023. Do zobaczenia na Wydziale!

Unieważnienie postępowania nr IMiB/13/2023/UCP

Dotyczy: Postępowanie nr IMilB/13/2023/UCP
Zleceniodawca Instytut Metrologii i Inżynierii Biomedycznej Politechniki Warszawskiej, unieważnia postępowanie nr IMilB/13/2023/UCP. Powodem unieważnienia jest błędne wyliczenie godzin, które Zleceniodawca przeznaczył na wykonanie zlecenia oraz błędnie zamieszczony załącznik wzoru umowy.

Warszawa, 31 .10.2023 r.

Listopad

2023

To Poland for Science

Fundacja Polonium zaprasza pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w konferencji Science: Polish Perspectives Meetup "To Poland for Science", która odbędzie się 4 listopada 2023 w Pałacu Staszica w Warszawie. Listopadowy Meetup jest pierwszym wydarzeniem organizowanym w Polsce i ma na celu pokazanie umiędzynarodowienia polskiego środowiska naukowego, a także stworzenie przestrzeni dla zagranicznych naukowców pracujących w Polsce do spotkania i wymiany doświadczeń. Obowiązuje rejestracja: Tutaj. Więcej informacji: Tutaj.

Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów

Promocja PW Niezależne Zrzeszenie Studentów i inicjatywa The Presja oferują studentom możliwość udziału w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych on-line (50 min). Zapisy odbywają się przez link: https://thepresja.pl/nzs2023/, gdzie istnieje możliwość dopasowania dnia i godziny konsultacji oraz wyboru terapeuty, działającego w ramach określonej specjalizacji. Każdemu studentowi w ramach tegorocznego programu przysługuje możliwość zarezerwowania maksymalnie trzech terminów. Zachęcamy do przekazania informacji w Państwa kanałach komunikacyjnych skierowanych do studentów. Więcej na Facebooku.

Nie przegap okazji!

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczoną profesjonalistką, wschodzącą gwiazdą, czy dopiero zaczynasz swoją karierę, EMPOWHER ma coś wartościowego dla każdej uczestniczki. Spotkajmy się, aby uczyć się, rozwijać i wspierać się nawzajem w dążeniu do sukcesu. Zarejestruj się tutaj na Wirtualne wydarzenie Schneider Electric, podczas którego: poznasz inspirujące prelegelentki, weźmiesz udział w angażujących dyskusjach panelowych, będziesz mieć możliwość nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych, weźmiesz udział w warsztatach rozwijających umiejętności. Data: 28, 29 i 30 listopada.

Konkursu Engineer 4 Science 2023 - wyniki

"Pragniemy wyrazić uznanie dla Promotorów oraz Studentów za podejmowanie ambitnych wyzwań, dążenie do doskonałości inżynierskiej oraz wspieranie utalentowanych studentów.  Widzimy, że działalność naukowo-dydaktyczna prowadzona przez Pracowników na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w istotny sposób buduje polski potencjał wdrożeniowy" - z listu gratulacyjnego dr. inż. Marcina Ziółka, Prezesa Zarządu 4 Science Institute informującego o wynikach tegorocznej edycji Konkursu Engineer 4 Science. Kto w tym roku zwyciężył? Mamy dobre wiadomości!

Szkolenie biblioteczne - dodatkowy termin

Nie zdążyłeś zaliczyć Przysposobienia Bibliotecznego, nic straconego. 

Do końca października jest możliwy dostęp dla wszystkich.

Wejdź na stronę https://leon.pw.edu.pl/?lang=pl, zaloguj się i zalicz przedmiot

Instrukcja: https://bg.pw.edu.pl/index.php/aktualnosci-pl/618-szkolenie-biblioteczne-dla-studentow-i-roku-studiow-pierwszego-stopnia 

Nakręcona Nauka – naucz się tworzyć filmy popularnonaukowe

Trwają zapisy na kurs "Nakręcona Nauka" - wyjątkowe szkolenie tworzone przez naukowców dla naukowców na temat tworzenia popularnonaukowych treści video. Obecna edycja odbywa się po raz pierwszy na Politechnice Warszawskiej w dniach 23-26 listopada na Rektorskiej 4, a poprzedzona jest czterema spotkaniami on-line (6, 8, 13 i 15 listopada) w celu przygotowania do intensywnego warsztatu stacjonarnego. Dzięki dofinansowaniu z programu IDUB udział osób z Politechniki jest darmowy (do wyczerpania miejsc). Zapisy trwają do 20.10.2023 r. Więcej informacji na stronie https://www.nakreconanauka.pl.

Zajęcia poniedziałkowe odbędą się w czwartek

W dniu 26 października 2023 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek. – zgodnie z §1 ust. 3 Zarządzenia nr 28/2023 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 30 maja 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2023/2024.

Z myślą o pracy

Wiesz już co zrobisz po PW? A może zastanawiasz się, co możesz zrobić w trakcie studiów, żeby ułatwić sobie wejście na rynek pracy? Umów się na konsultację z doświadczonym doradcą zawodowym w naszym biurze na Polnej 50 lub online: wykonaj test predyspozycji zawodowych FRIS/ IP121, zaplanuj działania w trakcie studiów, sprawdź CV i LM, przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej ...i wiele więcej. Wybierz temat, termin i godzinę, która Ci odpowiada w kalendarzu konsultacji na stronie.

Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej

Zapraszamy na Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej, które odbędą się 26 października 2023 r. w godzinach 9:00-15:30 na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, przy ulicy Narbutta 84 w Warszawie. Uczestnicy Targów będą mieli okazję odwiedzić stanowiska m.in.:
- 27 potencjalnych pracodawców z branży automotive, maszyn roboczych, pojazdów szynowych, układów mechanicznych i hydraulicznych oraz obróbki mechanicznej;
- Centrum Innowacji PW oraz studiów podyplomowych Nowa Mobilność
- kilku studenckich Kół Naukowych.

Szczegóły wydarzenia można śledzić w naszych mediach: strona internetowaFacebook Wydziału SiMR

Erasmus+

19 października 2023 r. o godz. 12:00 upływa termin składania wniosków o Akredytację Erasmus+. Zachęcamy do aplikowania! Akredytacja Erasmus+ określana jest mianem „biletu wstępu” do programu lub rodzajem stałego w nim członkostwa. W praktyce oznacza to odejście od corocznych konkursów wniosków oraz stabilne finansowanie działań związanych z mobilnością na kilka kolejnych lat. W tym roku wnioski o Akredytację Erasmus+ można składać w związku z: dziedziną kształcenia i szkolenia zawodowego, kształcenia szkolnego i kształcenia dorosłych, dziedziną młodzieży. Zachęcamy do składania wniosków! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie.

Pożegnanie

W dniu 08.10.2023r. zmarł dr inż. WILLI MEDNIS
Wieloletni, wspaniały nauczyciel akademicki Wydziału Mechatroniki PW
Wychowawca wielu pokoleń inżynierów automatyków i robotyków
Prodziekan Wydziału Mechaniki Precyzyjnej w latach 1977-1981
Wspaniały, życzliwy i dobry człowiek. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci!!!
Społeczność Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 17.10.2023r. o godz. 11:30 w Domu Pogrzebowym sala B na Cmentarzu Komunalnym Północnym.

Mechatronika w rankingu World’s TOP 2% Scientists 2022

W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022, przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier, znalazło się 59 przedstawicieli Politechniki Warszawskiej. W tym troje znalazło się w zestawieniu danych za całą karierę: prof. dr hab. inż. Tomasz Kozacki, prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska, prof. dr hab. inż. Krzysztof Patorski oraz czworo w zestawieniu danych za ostatni rok: prof. dr hab. inż. Tomasz Kozacki, prof. dr hab. inż. Małgorzata Kujawińska, prof. dr hab. inż. Krzysztof Patorski oraz dr hab. inż. Maciej Trusiak. Serdecznie gratulujemy!