Aktualności

Multimedia w Repozytorium

Macie ciekawy materiał multimedialny? Opublikujcie go na łamach Repozytorium PW! W nowym module, dostępnym w naszym Repo, znajdziecie kilkanaście multimediów prezentujących działalność naukowców z Wydziału Mechatroniki. Multimedia, które tworzycie i wszelkie zapytania odnośnie nich, należy przesyłać do naszej Redaktor BW, p. Magdaleny Jankowskiej.

Birety pofrunęły!

W zeszłą sobotę na Wydziale Mechatroniki odbyło się wręczenie dyplomów naszym 24 absolwentom. 12 magistrów i 12 inżynierów podrzucało swoje birety w geście radosnego zakończenia nauki, bądź etapu nauki, na Politechnice Warszawskiej. Sześciu obecnych promotorów dumnie gratulowało zwłaszcza tym swoim studentom, którzy otrzymali specjalne wyróżnienie. 

Wszystkim naszym Absolwentom raz jeszcze gratulujemy oraz życzymy wiary w siebie oraz wytrwałości w dążeniu do osiągania założonych celów!

Stwórzmy razem inteligentniejszą, bardziej zrównoważoną przyszłość!

Szukamy śmiałych pomysłów, które mogą zmienić sposób, w jaki wykorzystujemy energię i zasoby w naszych miastach, budynkach i domach. Dołącz do naszego wyzwania i zgłoś swój najbardziej przełomowy pomysł. Poprzez udział w konkursie Go Green będziesz mieć szansę dokonać prawdziwej zmiany planety a także możliwość wygrania niesamowitych nagród i rozpoczęcia swojej kariery zawodowej w naszych zespołach #SEGreatPeople! Nie czekaj! Zarejestruj się już teraz i bądź częścią rewolucji Schneider Electric: https://gogreen.se.com/en

Letnia szkoła w Göteborgu

Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu zaprasza studentów PW do udziału w międzynarodowej szkole letniej ENHANCE Summer School on Sustainable Entrepreneurship and Innovation (SEI). W programie szkoły letniej znajdują się kluczowe zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, przedsiębiorczością i innowacjami. TERMIN REKRUTACJI: 24 kwietnia 2023 r. Zapraszamy studentów PW do przesyłania listów motywacyjnych do Pani Mileny Gołofit-Stawińskiej na adres: milena.stawinska@pw.edu.plWięcej informacji: TUTAJ. 

Webinarium nt. ustalania stanu techniki dla studentów i pracowników uczelni

Dział ds. Szkoleń w imieniu Działu Ochrony Własności Intelektualnej oraz Urzędu Patentowego RP zaprasza dla studentów i pracowników uczelni do udziału w bezpłatnym webinarium w formie online. 

Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia 2023, godz. 10:00 i zostanie podzielone na dwie części: teoretyczną dostępną dla wszystkich poprzez link do transmisji oraz warsztatową na którą obowiązują zapisy.

Zaproszenie na konferencję 3W - woda, wodór, węgiel

Niezależne Zrzeszenie Studentów zaprasza na konferencję 3W - woda, wodór, węgiel, na której wystąpią prelegenci ze świata nauki i biznesu. Partnerem Strategicznym projektu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, który rozpoczął popularyzację Idei 3W. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie: https://idea3w.org/. Konferencja odbędzie się 19 kwietnia 2023r. o godzinie 10:00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Na widownię zaproszeni zostaną przedstawiciele partnerów wydarzenia oraz studenci zainteresowani omawianymi tematami.

Zaproszenie do II edycji konkursu 3W: woda, wodór, węgiel

Dziennik Gazeta Prawna oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają do udziału w II edycji konkursu 3W: woda, wodór, węgiel, którego celem jest popularyzacja wśród młodych ludzi idei 3W i wiedzy o wodzie, wodorze i węglu – niezbędnych do życia. Podczas konkursu wyłonione zostaną najlepsze prace licencjackie, magisterskie i inżynierskie dotyczące innowacyjnego wykorzystania wodoru, węgla i wody oraz prowadzenia gospodarki wodnej - w kontekście wyzwań i szans stojących przed Polską. Konkurs adresowany jest do autorów prac licencjackich, magisterskich i inżynierskich. Do wygrania są cenne nagrody, a dla laureatów pierwszych miejsc przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy złotych.

Bezpłatne wejściówki na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w międzynarodowej konferencji z obszarów STEM, Tech & IT zapraszamy do zgłaszania się do 21 kwietnia 2023 roku na eventy@pw.edu.pl. Liczba wejściówek jest ograniczona. W przypadku większej liczby chętnych decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na zgłoszenie przesłany zostanie specjalny kod, upoważniający do bezpłatnej rejestracji na wydarzenie. Wejściówka uprawnia do wstępu na konferencję przez oba dni i udziału w ogólnodostępnych spotkaniach i wydarzeniach.

Pranie pieniędzy a zagrożenie finansowania terroryzmu - 13.04 o 15:00 - 16:30

Biuro Karier PW oraz Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie z funkcjonariuszami największej służby specjalnej w Polsce. Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w CZIiTT. Termin zapisów: do 12.04.2023 do godz. 14:00.

Zapisy do XIV edycja konkursu Studenckiego Nobla zostały przedłużone do 11 kwietnia 2023!

Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami natury naukowej, społecznej czy artystycznej. To jedyny taki program stypendialny stworzony przez organizację studencką. Skierowany jest do studentów uczelni wyższych z całej Polski, którzy wyróżniają się ambicją oraz zaangażowaniem.

Konkurs o Nagrodę Jamesa Dysona

Nagroda Jamesa Dysona jest międzynarodową nagrodą w dziedzinie projektowania, która celebruje, stanowi zachętę i inspirację dla następnej generacji konstruktorów. Konkurs jest otwarty dla obecnych i niedawnych studentów kierunków inżynierskich. Prowadzi go Fundacja Jamesa Dysona, fundacja Jamesa Dysona na cele dobroczynne, w ramach jej misji zachęcania młodych ludzi do pasjonowania się konstruowaniem.

11 szczęśliwych w konkursie o indeks Wydziału Mechatroniki

Drugi i ostatni etap konkursu o indeks Wydziału Mechatroniki za nami. 11 szczęśliwcom gratulujemy i już dziś cieszymy się, że w październiku przestąpicie progi Politechniki Warszawskiej jako jej dumni studenci!

Wielkanoc 2023

Życzenia świąteczne

Birety w górę!

Zapraszamy wszystkich Absolwentów Wydziału Mechatroniki, którzy obronili pracę dyplomową w okresie: 01.09.2022-17.04.2023 na uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów. 

Tech-Athon 2023

Zapraszamy wszystkich doktorantów do wzięcia udziału w Tech-Athonie "Inżynierowie dla społeczeństwa". Jest to zorganizowany maraton pracy nad własnymi pomysłami badawczymi zgłoszonymi przez zespoły doktorantów. Główne wydarzenie zostanie przeprowadzone w maju 2023 roku w formie hackatonu. Doktoranci tworzą zespoły, pracują nad swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami dla społeczeństwa, prezentują koncepcje, a najlepsi otrzymują fundusze na realizację demonstratorów. Łączna kwota dofinansowania wynosi do 400 000 zł, co przy tym poziomie daje wiele możliwości. Jest to dla nich szansa na spróbowanie co-workingu i świetna okazja do pobudzenia kreatywności. Więcej

Klaster Mikroelektroniki Elektroniki i Fotoniki

W dniu 4 kwietnia 2023 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja The Challenges and Opportunities for Electronic and Photonic Ecosystems Resulting from the EU Chips Act. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację na konferencję za pomocą poniższego linku. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie CEZAMAT. Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim.

Drugi etap konkursu o indeks!

Już w tę sobotę, w Prima Aprilis ruszamy z drugą częścią naszego konkursu o indeks Wydziału Mechatroniki. Kandydatów, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego zapraszamy 1.04.2023 o godzinie 12:00 do sali nr. 11. Trzymamy za Was kciuki - wygrać indeks na Politechnikę Warszawską to nie żart!

Przysposobienie biblioteczne

W semestrze letnim ekurs Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów odbędzie się w terminie 25 marca -  11 kwietnia 2023.

Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

Więcej informacji w aktualnościach na stronie BG PW.

Zostań Ambasadorem Karier Unii Europejskiej!

Biuro Karier PW zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w programie „Ambasadorowie Karier Unii Europejskiej” edycji 2023/2024. Jesteś studentem i chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe i kontakty? Czy jesteś otwarty, zmotywowany i entuzjastycznie nastawiony do UE? W takim razie możesz zostać naszym kolejnym ambasadorem marki! Poszukujemy wolontariuszy do promowania możliwości kariery w UE na Politechnice Warszawskiej. Więcej

Zostań naszym studentem!

Chcesz uzyskać dyplom prestiżowej uczelni, czyli taki, który otworzy Ci wiele drzwi do wymarzonej drogi zawodowej? Zapraszamy na Mechatronikę!