Aktualności

Do 20.12.2022 przedłużamy możliwość przynoszenia darów dla Ukrainy. Zapraszamy do pokoju 233 w GG.

Lista potrzeb dla walczących na Ukrainie jest krótka: żywność i ciepło. Wiem, że mamy dużo ciepła w naszych sercach, i gorąco wierzę, że damy radę przekonwertować nasze ciepło w:

  • ❤ żywność dla dzieci 1-4 lat (kaszki, słoiczki, tubki etc.)
  • ❤ żywność o długim terminie przydatności (konserwy w puszkach, słoikach/dania błyskawiczne (makaron) typu knorr/kawa/herbata/cukier/ciastka/czekoladki)
  • ❤ poduszki, kołdry, śpiwory (20 sztuk), nieduże koce polarowe (do zawijania i transportowania dzieci)
  • ❤ komplety dresowe dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze)
  • ❤ powerbanki 20 000 mAh, agregat 2-3 kW (2 sztuki), baterie, latarki, latarki czołowe

Nagrody na WorldSkills Poland 2022

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills, to konkursy w których rywalizuje 30 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. To największe tego rodzaju zawody na świecie. A jak najważniejsze zawody na świecie to i nasi wychowankowie. Zobaczcie, ile osób stanęło na podium.

Wykręciliśmy laury!

Znamy wyniki sportowego eventu "W 80 kółek dookoła Gmachu Głównego". Gratulacje należą się poszczególnym pracownikom naszego Wydziału: Vibekanandzie Duttcie oraz Szymonowi Cyganowi, którzy wspólnie wykręcili ponad 280km. Sumarycznie Wydział Mechatroniki pojawił się na 3. miejscu z wynikiem ponad 330km. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na trasie wokół Gmachu Głównego.

Życie najbliższej mi osoby leży także w Twoich rękach!

Nazywam się mgr inż. Robert Makowski, jestem absolwentem Mechatroniki i mierzę się z tragedią rodzinną. U mojej żony Kasi zdiagnozowano czerniaka złośliwego błony śluzowej. Mamy szansę na pokonanie raka, ale potrzebujemy wsparcia. Znaleźliśmy jednostkę w Izraelu, która jest w stanie zastosować pionierską i indywidualnie dopasowaną do choroby Kasi, metodę leczenia nowotworów. Moja żona ma szansę na dalsze życie. Oficjalna strona zbiórki: https://www.siepomaga.pl/kasia-makowska

Robert Makowski

Programowanie Przemysłu Przyszłości - I miejsce

Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu Przemysłu Przyszłości to zwieńczenie, trwającego przez ostatnie 10 miesięcy ogólnopolskiego projektu 3P. 13 najlepszych drużyn, wyłonionych dzięki zadaniu eliminacyjnemu, zmierzyło się ze sobą w zadaniu programistycznym, którego celem było napisanie programu opartego na sterownikach PLC. Do finału doszły dwa zespoły przygotowywane przez dr. inż. Krzysztofa Kukiełkę, dr. inż. Zbigniewa Setę oraz dr. Igora Ostrowskiego. Zespół z naszego Wydziału zdobył pierwsze miejsce. Serdeczne gratulacje panowie: Kacper Smykowski, Mateusz Kochański, Michał Juśkiewicz, Daniel Cudny, Krzysztof Błażejewski!

Piątki z pracodawcą

Zapraszamy na cykl spotkań z pracodawcami pt.: „Piątki z pracodawcą na Wydziale MEiL”. Rozmawiamy na nich o sprawach związanych z karierą zawodową, pożądanych kompetencjach, ale i o aspektach technicznych i projektach prowadzonych w danej firmie. Goście z przedsiębiorstw przedstawiają ofertę praktyk, staży, wolnych miejsc pracy i niejednokrotnie prowadzą indywidualne konsultacje ze studentami.

Ogromny pożar gospodarstwa rolnego - prośba o pomoc

"Z ogniem walczyło aż 16 zastępów straży pożarnej. Cała akcja ratunkowa trwała około 12 godzin. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i mimo ogromu starań, szkody okazały się być olbrzymie w inwentarzu i zabudowaniach. Pożar zajął również znajdujące się w garażu maszyny rolnicze, między innymi kombajn zbożowy i agregat uprawowo-siewny." - Dotarła do nas wiadomość o pożarze w gospodarstwie rodziców jednego z naszych studentów. W imieniu jego i naszym prosimy o pomoc. Link do zbiórkiLink do artykułu opisującego pożar.

Sukces PW w ostatniej rundzie konkursu MINIATURA 6

Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki ostatniej rundy konkursu MINIATURA 6. Wśród laureatów znaleźli się naukowcy z Politechniki Warszawskiej w tym z naszego Wydziału. Do konkursu MINIATURA zgłaszane są wnioski na realizację pojedynczego działania naukowego w jednej z form: badań wstępnych/pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego albo wyjazdu konsultacyjnego. Celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych.

Dzień Otwarty w fabryce AkzoNobel

Biuro Karier PW oraz AkzoNobel zapraszają studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w wyjątkowym wydarzeniu: Open Day w fabryce AkzoNobel dnia 25.11.2022 (piątek) w godzinach: 9:00-16:00. W programie m.in.: wycieczka po wydziałach produkcyjnych, inspirujące zajęcia z wykorzystaniem produkowanych farb, informacje o IV edycji programu Graduate Engineering Trainee (GET) oraz spotkania z obecnymi uczestnikami programu, warsztat, który przybliży codzienne wyzwania osób zarządzających produkcją, upominki.

Żołnierze Cyberprzestrzeni 2022

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji pod tytułem „Jak zostać żołnierzem Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni”, która odbędzie się w trybie online w grudniu. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z prof. Sergiuszem Łuczakiem: prodziekan.studenci.mchtr@pw.edu.pl

Wparcie dla Ukrainy

Lista potrzeb dla walczących na Ukrainie jest krótka: żywność i ciepło. Wiem, że mamy dużo ciepła w naszych sercach, i gorąco wierzę, że damy radę przekonwertować nasze ciepło w:

  • ❤ żywność dla dzieci 1-4 lat (kaszki, słoiczki, tubki etc.)
  • ❤ żywność o długim terminie przydatności (konserwy w puszkach, słoikach/dania błyskawiczne (makaron) typu knorr/kawa/herbata/cukier/ciastka/czekoladki)
  • ❤ poduszki, kołdry, śpiwory (20 sztuk), nieduże koce polarowe (do zawijania i transportowania dzieci)
  • ❤ komplety dresowe dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze)
  • ❤ powerbanki 20 000 mAh, agregat 2-3 kW (2 sztuki), baterie, latarki, latarki czołowe

Prof. Małgorzata Kujawińska wyróżniona przez Towarzystwo Optica

Badaczka z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej otrzymała tytuł fellow member amerykańskiego Towarzystwa Optica. To jedna z czołowych światowych organizacji naukowych zajmujących się badaniami z dziedziny optyki i fotoniki. Prof. Małgorzatę Kujawińską doceniono za wybitny wkład w rozwój metod obrazowania poprzez wprowadzenie do nich standardów metrologicznych.

Mamy nagrodę Jamesa Dysona! Drugi rok z rzędu!

SmartHEAL, inteligentny opatrunek autorstwa absolwentów Wydziału Mechatroniki: mgr. inż. Tomasza Raczyńskiego, mgr. inż. Piotra Waltera oraz mgr. inż. Dominika Baranieckiego to rozwiązanie, które może pomóc w gojeniu się ran przewlekłych. Rozwiązanie, które zostało docenione przez samego Jamesa Dysona - brytyjskiego miliardera, a także projektanta urządzeń przemysłowych i wynalazcy, który poszukuje pomysłów rozwiązujących praktyczne problemy z życia codziennego. 

Stypendium naukowe z Funduszu Stypendialnego Stowarzyszenia Elektryków Polskich – edycja 2022

Przewodniczący Kapituły Funduszu Stypendialnego SEP Sławomir Cieślik i Przewodniczący Zarządu Funduszu Stypendiów Naukowych Wojciech Kocańda ogłaszają nabór wniosków o przyznanie stypendium naukowego dla uczniów, studentów i młodych pracowników nauki. Wnioski o stypendia należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej (w jednym pliku PDF) na adres: katarzyna.gut@sep.com.pl w terminie do 30.11.2022 r. godz. 16.00. Pełna treść ogłoszenia i Regulamin dostępne są na stronie

ENHANCE

W imieniu konsorcjum ENHANCE zapraszamy na wirtualne spotkanie w ramach cyklu ENHANCE Conversations. Spotkanie odbędzie sie 24 listopada 2022 r. o godz. 16. Tematem tegorocznego cyklu jest „Różnorodność, włączenie i równość płci” i ich związek z cyfryzacją i rozwojem sztucznej inteligencji (AI). Wśród zaproszonych prelegentów będzie możliwość posłuchania pracownika PW – dr. hab. inż. Jarosława Arabasa, prof. Uczelni, Dyrektora Instytutu Informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. 

Czworonogi szukają nowego domu

Potrzebują uwagi, opieki, a przede wszystkim kogoś, kto je pokocha. Dziewięć czekających na adopcję psów wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w naszym Gmachu Głównym. Ze zwierzakami pozowali ludzie z PW: studenci, doktoranci i pracownicy, w tym przedstawiciele władz Uczelni. Może i ty chciałbyś poznać przyjaciela do końca życia?

Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej

16 listopada 2022 r., w godzinach 9-16, na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych PW, przy ulicy Narbutta 84 w Warszawie, odbędą się Targi Pracy Inżynierii Mechanicznej.

Szczegóły wydarzenia można śledzić na: stronie internetowejprofilu Facebookowymwydarzeniu na Facebooku

Świąteczny kiermasz

Rozszerzamy formułę Kiermaszu Świątecznego PW - w tym roku Politechniczny domek chcemy wypełnić nie tylko uwielbianymi uczelnianymi gadżetami , ale także rękodziełem wykonanym przez studentów, doktorantów i pracowników PW. To mogą być m.in.: rysunki, obrazy, fotografie, rzeźby, maskotki, biżuteria, ceramika, odzież, stroiki, elementy wydrukowane w 3D…Zgłoszenia rękodzieła przyjmujemy do 25 listopada!

Bezpłatne zajęcia sportowe dla pracowników PW - semestr zimowy 22/23

Już od 7.11.2022 pracownicy PW będą mogli ponownie skorzystać z oferty bezpłatnych zajęć sportowych. Aby wziąć udział w zajęciach, należy zapisać się przez formularz zapisu. Każdy może zapisać się na dowolną liczbę zajęć. Nie musisz deklarować udziału w całym cyklu zajęć. Zajęcia są w 100% dofinansowane przez PW w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza".

Święto Politechniki Warszawskiej 2022

15 listopada to dla nas wyjątkowa data.