Aktualności

Praca w międzynarodowej firmie anglojęzycznej

Grupa docelowa: Studenci i absolwenci kierunków ścisłych, technicznych, inżynierskich, matematycznych, finansowych, bankowych, informatycznych.
Kiedy: 16.02.2023 (czwartek) / 15:00-16:00 / webinarium w języku angielskim
Rejestracja jest otwarta do 15.02.2023 r. do godziny 12:00.
Rejestracja na wydarzenie jest możliwa po zalogowaniu się na platformie Centrum Kariery.

Jak poprowadzić z sukcesem projekt w firmie konsultingowej IT?

Biuro Karier PW oraz Devbridge zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi w Devbridge/Cognizant Softvision: "Jak poprowadzić z sukcesem projekt w firmie konsultingowej IT?" Celem tego wydarzenia jest umożliwienie studentom zdobycia praktycznego doświadczenia w prowadzeniu projektów IT. Spotkanie w języku angielskim.
Grupa docelowa: studenci wszystkich wydziałów
Dzień i godzina: 24 lutego, 12:00 - 16:00
Miejsce wydarzenia: Warszawa (zarejestrowani studenci otrzymają drogą mailową więcej informacji o miejscu wydarzenia na dzień przed Dniem Drzwi Otwartych)
Rejestracja trwa do 23.02.2023, do godziny 10:00
Rejestracja na wydarzenie jest możliwa po zalogowaniu się na platformie Centrum Kariery.

Ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską

Jeśli Twoja praca obroniona w roku 2022 dotyczyła Automatyki, Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki Technicznej lub Telekomunikacji to jesteś w idealnym miejscu! Współpracująca z Politechniką firma TRUMPF Huettinger ogłasza konkurs, w którym można zgłaszać prace dyplomowe z dyscyplin: Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne lub Informatyka Techniczna i Telekomunikacja, które zostały napisane w języku polskim lub angielskim oraz obronione w 2022 roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca b.r. na adres: konkurs@trumpf.com.

Nekrolog Franciszka Białokoza

Franciszek Białokoz - nekrolog

Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci naszego Kolegi Franciszka Białokoza - absolwenta Wydziału Elektroniki PW, pracownika Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej PW, związanego z Wydziałem Mechatroniki od początków jego istnienia, specjalistę z zakresu inżynierii biomedycznej, konstruktora urządzeń biomedycznych m.in. reografów impedancyjnych. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. 
Dyrekcja, Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy z Instytutu oraz całego Wydziału Mechatroniki
Pogrzeb odbędzie się 27.01.2023 w Kościele św. Hieronima w Starej Miłosnej, ul. Rumiankowa 2/4  (Warszawa-Wesoła) o godz. 12.

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca

Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą. Organizatorzy czekają również na zgłoszenia wynikające ze współpracy międzynarodowej, w której współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni. Nabór trwa do 25 stycznia 2023 roku.

Czy jesteś przyszłą liderką? Zgłoś się do LeaderSHEp in Tech Academy

Trwa nabór do III edycji LeaderSHEp in Tech Academy - programu mentoringowo-szkoleniowego realizowanego przez Perspektywy Women in Tech ze wsparciem Motorola Solutions Foundation. Zgłoszenia do 19 lutego 2023. Program mentoringowo-szkoleniowy LeaderSHEp in Tech Academy skierowany jest w większości do absolwentek innych, eksperckich programów Perspektyw, ale nie tylko. Więcej na: leadership.perspektywy.pl 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na PW!

W najbliższą niedzielę 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy 29.01.2023 r. do Gmachu Głównego PW, gdzie na małych i dużych czekać będzie moc atrakcji. W godz. 13.00-18.00 Dużą Aulę wypełnią nasze koła naukowe, które odkryją fascynujący świat nauki. Dla najmłodszych przygotowaliśmy również warsztaty taneczne oraz liczne konkursy. O godz. 14.00 w Małej Auli rozpocznie się licytacja atrakcji. Kawa z Rektorem PW czy sesja zdjęciowa w Gmachu Głównym to tylko niektóre propozycje. A o godz. 16.15 mocny akcent muzyczny – koncert Orkiestry Rozrywkowej PW „The Engineers Band”. Już teraz zapraszamy do zasilania politechnicznej e-Skarbonki. Szczegóły na: www.pw.edu.pl/WOSP

Nagrody i wyróżnienia w Konkursie im. prof. Adama Smolińskiego dla studentów Mechatroniki

Dwie nagrody i cztery wyróżnienia otrzymali absolwenci naszego Wydziału w Konkursie im. prof. Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki. Tematyka konkursu, organizowanego przez Polski Komitet Optoelektroniki, obejmuje w szczególności zagadnienia badania zjawisk podstawowych, materiałów, elementów, układów i systemów, technologii optoelektronicznych, a także konstrukcji przyrządów oraz metrologicznej aparatury optoelektronicznej.

Jak wziąć udział w Programie ATHENS?

Najbliższa sesja programu ATHENS odbędzie się w dniach 11-18.03.2023 r. Rejestracja studentów rozpocznie się 19 stycznia i potrwa do 31 stycznia. Oferta kursów na sesję Marzec 2023 zostanie opublikowana w dniu rozpoczęcia naboru. Po zapoznaniu się z wymaganiami kursów, które są dostępne na stronie http://athensnetwork.eu/ należy wybrać do 6 tematów (sugerowane minimum to 3 przedmioty), a następnie...

Sposób na zachowanie dziedzictwa

Zapraszamy na kurs dotyczący potencjalnego zastosowania UAV i modelowania fotogrametrycznego w projektach ochrony dziedzictwa. Kurs dla studentów będzie dostępny od 15 stycznia do końca marca 2023 r. Obejmie około 2,5 godziny kursu wideo + jedno webinarium Zoom (data i godzina do ustalenia). Organizatorem jest European Jewish Cemeteries Initiative we współpracy z Dron.ua. Szczegółowe informacje w załączniku.

Do końca stycznia czekamy na zgłoszenia do konkursu Siemensa i PW

Do 31 stycznia 2023 r. studenci, doktoranci i naukowcy mogą zgłaszać swoje pomysły do Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej. Czekamy na zespołowe propozycje, jak wykorzystując dane z różnych źródeł pomóc przedsiębiorstwom ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Więcej

NCN SONATA 16 – konkurs na stanowisko studenta rozstrzygnięty

Instytut Mikromechaniki i Fotoniki Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił nabór kandydatów do projektu NCN SONATA 16 pt. „[GaboScope] Numerycznie zaawansowana bezsoczewkowa mikroskopia Gabora do szybkiego bez-znacznikowego obrazowania dynamicznych żywych komórek w dużych objętościach pomiarowych”

Zostań studentem Mechatroniki - rekrutacja na studia II stopnia

Studiowanie Mechatroniki to nie tylko zdobywanie wiedzy. To przede wszystkim nabywanie umiejętności wykorzystywania jej w praktyce. A stąd już tylko krok do rozpoczęcia twórczej działalności w zakresie projektowania. 

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej PW na semestr letni 2022/2023

Realizuj badania i rób doktorat na naszej Uczelni! Rejestracja kandydatów i internetowe składanie dokumentów trwa od 12 grudnia 2022 roku (godz. 00.00) do 8 stycznia 2023 roku (godz. 23.59). Zapisy odbywają się za pośrednictwem systemu IRK irk.pw.edu.pl.

Więcej

Sposób na ludzkie cyfrowe bliźniaki

"Iwona Guzik i Michał Wiaderek ponad 17 lat temu założyli agencję Stars Impresariat, która jest obecnie największą tego typu w Polsce, posiadającą bazę liczącą ponad 300 tys. osób i tysiące produkcji na swoim koncie. Poszukując sposobów na szersze wykorzystanie potencjału swojej agencji, Iwona i Michał w 2018 r. wpadli na pomysł, aby odtwórców z bazy "eksportować" na cały świat poprzez stworzenie bazy modeli 3D. W tym czasie nawiązali znajomość z profesorem Robertem Sitnikiem, specjalistą w obrazowaniu 3D/4D..." Co było dalej? Przeczytacie tutaj.

Letni staż w USA

Już dziś zapisz się na letni staż dla studentów studiów inżynierskich w Carnegie Mellon University. Termin zgłoszeń upływa 15-go stycznia.
Wejdź do gry i... współpracuj ze światowej sławy ekspertami w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji; uzyskaj dostęp do wielu zaawansowanych laboratoriów i centrów robotyki; buduj umiejętności zawodowe poprzez warsztaty techniczne i rozmowy; weź udział w konkursach zaprojektowanych na zamówienie przez liderów branży oraz otrzymuj finansowanie i wsparcie.

Więcej

Strona www

Życzenia

Boże Narodzenie 2022

Rekrutacja na studia II stopnia rozpoczynające się od sem. letniego 2022/2023

W semestrze letnim w roku akademickim 2022/2023 będzie przeprowadzona rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia (studia magisterskie) na następujące kierunki studiów: automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa, mechatronika, inżynieria biomedyczna. Na wszystkich kierunkach studia będą realizowane wg. systemu tutorskiego - bez specjalności. W sem. letnim nie ma rekrutacji na studia anglojęzyczne. Warunkiem rozpoczęcia kwalifikacji kandydata przez WKR jest zarejestrowanie się w systemie internetowym na stronie internetowej PW: www.zapisy/pw.edu.pl.

Stypendium

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - ruszyły z nowym programem stypendialnym dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics). Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine” skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich, które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej. Wśród stypendystek znalazła się nasza studentka Yelyzaveta Leshchenko. Gratulujemy!

Otwarte Drzwi Inkubatora PW

Dla wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o przedsiębiorczości, tworzeniu startupów, biznesie i możliwościach wsparcia w pozyskaniu know how oraz rozwijaniu pomysłu otwieramy program Otwartych Drzwi Inkubatora PW. W każdy wtorek w godzinach od 10:00-12:00 jesteśmy do dyspozycji by porozmawiać o pomysłach na biznes, możliwościach wsparcia i otoczeniu gospodarczym. Konsultacje odbywają się w Sali 2.06 CZIiTT PW (piętro 2). Prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny by zarezerwować termin.