Aktualności

Rejestracja – wrzesień 2022 r. Studia I stopnia oraz studia II stopnia

Harmonogram postępowania rejestracyjnego na Wydziale Mechatroniki

Informacja dla kandydatów na studia II stopnia rozpoczynające się od sem. zimowego roku akademickiego 2022/2023

W semestrze zimowym przeprowadzona będzie rekrutacja na następujące kierunki studiów:

  • Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa (wg. systemu tutorskiego - bez specjalności);
  • Mechatronika (wg. systemu tutorskiego - bez specjalności);
  • Inżynieria biomedyczna (wg. systemu tutorskiego - bez specjalności);
  • Mechatronics – studia prowadzone w języku angielskim (rekrutacja dla obywateli polskich) (specjalność: Mechatronic Devices and Systems).

Międzynarodowy konkurs Falling Walls Lab!

Uczestnicy, którzy zarejestrują się do konkursu do 30 czerwca 2022 r., otrzymają zaproszenie na szkolenie online z zakresu budowania wizerunku i wystąpień publicznych oraz książkę pt. „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” wydaną przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy. Otateczny termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2022 r.

Indeksy zdobyte!

03.06.22 odbył się finałowy etap Konkursu Mechatroniki Automatyki i Robotyki PW. Udział wzięło w nim 22 uczniów szkół średnich. Wyłoniono 10 laureatów konkursu: 9 uczniów Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie oraz 1 uczeń z I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Laureatom serdecznie gratulujemy uzyskania indeksu naszego Wydziału!

Kolejne nagrody dla naszego Wydziału!

Rok akademicki 2021/2022 – trudny, trwający najpierw w cieniu pandemii, a potem wojny w Ukrainie, z pewnością przejdzie do historii jako jedno z największych wyzwań dla polskich szkół wyższych. Dziś możemy powiedzieć, że my mu sprostaliśmy. A zatem: Vivat Academia, vivant professores!

Droniada 25-30.06.2022 r. Lotnisko Katowice – Muchowiec

W imieniu Komitetu Organizacyjnego 9. Konkursu Technologicznego Droniada zapraszamy do obserwacji przebiegu zawodów. Przedsięwzięcie jest częścią World Urban Forum ONZ, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. W związku z tym Finał Droniady zostanie zorganizowany w formie pokazów pod hasłem „Miasta trzech wymiarów” już w tę środę 29 czerwca. To pokazy dronowe, które mają ułatwić akceptację społeczną dla latających robotów w miastach w różnych zastosowaniach od pozyskiwania danych na potrzeby ochrony środowiska poprzez detekcję zmian z wykorzystaniem AI, aż po transport dronowy.

Rozstrzygnięcie Konkursu Engineer 4 Science 2022 pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE oraz GovTech Polska!

W tym roku jury Konkursu Engineer 4 Science 2022 uhonorowało 3 przedstawicieli naszego Wydziału: inż. Michała Kossakowskiego, inż. Jakuba Gawrona oraz inż. Michała Krzynówka. Wszystkim Laureatom oraz ich Promotorom serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy wszystkich na galę wręczenia nagród w październiku 2022!

Przemysł kolejowy napędzany innowacjami

8 czerwca 2022 r. w godz. 10:30-14:00 w sali multimedialnej Wydziału SiMR odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firm działających w przemyśle kolejowym: Faiveley Transport Polska, Siemens Mobility, Transportation Poland. Przedstawione zostaną m.in. innowacje i nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane w kolejnictwie, trendy rynkowe, przykłady działalności B+R+I w przemyśle kolejowym oraz wskazówki dla osób chcących podjąć pracę w przemyśle kolejowym. Uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Program spotkania

Ogłoszenie wyników konkursu

Instytut Automatyki i Robotyki Wydziału Mechatroniki ogłosił nabór kandydatów na stanowiska:

  • adiunkta badawczego do projektu NAWA Polskie Powroty: Advanced control of cyber-physical systems - Application to automotive systems and robotics. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę: dr Rabiah Badar. 
  • asystenta badawczego (1/2 etatu – 3 osoby) do projektu NAWA Polskie Powroty: Advanced control of cyber-physical systems - Application to automotive systems and robotics. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców: mgr inż. Paweł Kluk, mgr inż. Piotr Kotuszewski, mgr Ali Soltani Sharif Abadi. 

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową AGRO

Z przyjemnością informujemy, że BNP Paribas Bank Polska S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego ASAP organizuje 4. edycję konkursu na najlepszą pracę dyplomową na temat związany z sektorem rolno-spożywczym. Do Konkursu zgłaszane mogą być prace: magisterskie, inżynierskie i licencjackie, których obrona odbyła się w 2021 lub 2022 r. Problematyka prac musi być związana z rozwojem agrobiznesu, tj. z postępem, innowacyjnością i działaniami przynoszącymi wartość dodaną dla społeczeństwa wiejskiego, zdrowia, środowiska naturalnego, gospodarstw rolnych, obszarów wiejskich, przemysłu rolno–spożywczego oraz zrównoważenia produkcji żywności.

Największe święto Kobiet w Tech & IT

Mamy wejściówki na Perspektywy Women in Tech Summit 2022 czyli międzynarodowe spotkanie kobiet nauki, biznesu i technologii, które podzielą się z nami swoim historiami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości technologicznej świata. Zapraszamy 7-8 czerwca 2022 do Warsaw Expo XXI oraz online na dwa dni pełne wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 8300 uczestników ze 103 krajów.

Pierwsze „zdjęcie” czarnej dziury w centrum naszej galaktyki

Naukowcy podejrzewali to od dawna, ale brakowało bezpośredniego potwierdzenia. Teraz mamy już pewność – w centrum Drogi Mlecznej znajduje się supermasywna czarna dziura. Dowodem jest obraz zaprezentowany przez uczestników projektu Teleskop Horyzontu Zdarzeń. Wkład w to wyjątkowe odkrycie ma dr inż. Maciej Wielgus z Max Planck Institute for Radioastronomy w Bonn, absolwent naszego Wydziału.

Drzwi otwarte na Wydziale Mechatroniki!

Jak to działa? Z czego jest zrobione? Czy da się wymyślić coś innego, lepszego, zupełnie nowego? Na Mechatronice zadajemy sobie pytania, które pozwalają nam wpadać na genialne pomysły. Nie wierzysz? Widzimy się w sobotę 28 maja od 10:00 do 16:00 - przyjdź i przekonaj się, że warto być częścią naszej społeczności!

Explorer’s ACADEMY

Studentko/Studencie! Wrzuć swoją karierę na wyższy bieg i już 20 maja wpadnij na dzień otwarty (Explorer’s ACADEMY) do Faurecia Polska, czyli do lidera branży motoryzacyjnej!Bardzo możliwe, że w Twoim aucie lub w aucie Twojego znajomego znajdują się części produkowane przez Faurecia, bo co trzeci samochód na europejskich drogach zawiera części tej firmy!

Zdobądź indeks!

Mamy przyjemność ogłosić kolejna edycję Konkursu Mechatroniki, Automatyki i Robotyki. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych lubiących rozwiązywać problemy techniczne, umiejących myśleć nieszablonowo i potrafiących szybko przyswajać wiedzę. Czyli dla przyszłych Mechatroników i Automatyków.

Rekrutacja na studia anglojęzyczne

5 maja 2022 r. rozpoczęła się rekrutacja kandydatów z zagranicy na studia anglojęzyczne na Politechnice Warszawskiej. W ofercie na październik 2022 r. znajduje się 29 programów (12 na studiach pierwszego stopnia i 17 na studiach drugiego stopnia) na 13 wydziałach. Wydział Mechatroniki również ma w swojej ofercie studia w języku angielskim.

Fotoniczne Targi Pracy

20.05.2022 r. w godzinach 10:00-15.00, w Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej organizujemy wspólnie z Polską Platformą Technologiczną Fotoniki - po raz pierwszy w kraju - Fotoniczne Targi Pracy, które wpisują się w obchody Międzynarodowego Dnia Światła. Na Targach będzie obecna delegacja klastra optycznego z Berlina-Brandenburgii.

Noc Muzeów

Jak wyglądają zakamarki PW niedostępne na co dzień? Gdzie najczęściej można spotkać naszych rektorów? Czy w świecie inżynierów jest miejsce na zabawę? Żądnych wiedzy i naukowych przygód zapraszamy na Politechnikę wieczorem 14 maja. Dajcie się zaskoczyć!

Kto ma największą szansę zdobyć medal na igrzyskach olimpijskich?

O jednoczesnym badaniu układu oddechowego i układu krążeniowego w kontekście formy sportowców opowiada dr inż. Marcel Młyńczak

ANSYS na Politechnice Warszawskiej

W środę 20 kwietnia 2022 roku o godzinie 14:00 odbędzie się webinarium poświęcone oprogramowaniu ANSYS na Politechnice Warszawskiej. Podczas spotkania, firma MESco opowie o dostępnych licencjach na Politechnice Warszawskiej, o możliwościach oprogramowania oraz zasadach korzystania z licencji przez studentów, doktorantów i pracowników. Szczegółowa agenda oraz formularz rejestracyjny dostępne są na https://mesco.com.pl/13503/. Zapraszamy!