Aktualności

Zmiana planu zajęć

Zgodnie z §1 ust. 4 pkt 1 Zarządzenia nr 38/2021 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 28 kwietnia 2021 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2021/2022: W semestrze letnim: 20.04.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek.

22. edycja Nagród Naukowych POLITYKI

Do 8 czerwca 2022 r. Fundacja Tygodnika POLITYKA przyjmuje zgłoszenia młodych naukowców (czyli osób do ok. 35. roku życia) do 22. edycji Nagród Naukowych „Polityki”. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła wybierze 15 finalistów w pięciu dziedzinach nauki: nauki humanistyczne, społeczne, ścisłe, o życiu i techniczne. W 2022 r. piątka najlepszych otrzyma Nagrody Naukowe – stypendia w wysokości 15 tys. zł oraz wywiad w tygodniku „Polityka”. Pozostała dziesiątka finalistów otrzyma nagrody finałowe w wysokości 5 tys. zł.

Konkurs Nagroda Jamesa Dysona 2022

Pozostały już niecały miesiąc do zakończenia możliwości wysyłania zgłoszeń do nowej edycji Konkursu Nagroda Jamesa Dysona - koniec zgłoszeń 6.07.2022.

W tym roku zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 27 000 zł, a ich projekty zdobędą prestiżowe wyróżnienie.

Zwycięzcy etapu międzynarodowego mogą wygrać nawet 162 000 zł.

Odwiedź stronę www.jamesdysonaward.org, żeby dowiedzieć się więcej i zgłosić swój projekt.

Droniada 2022

Nauka – Przygoda – Emocje – te słowa najlepiej oddają charakter 9. konkursu technologicznego Droniada GZM 2022. Jego głównym organizatorem od 2014 r jest Fundacja Instytut Mikromakro. Termin: 25-30.06.2022. Pula nagród pieniężnych wynosi 50 000 zł. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://www.5zywiolow.pl/

Wylicytuj Pojazd Flinstonów i pomóż Ukrainie

Jak to jest choć przez chwilę poczuć się niczym bohaterowie kultowej kreskówki? Teraz można to sprawdzić! Wystarczy wygrać licytację, zorganizowaną przez płocką filię Politechniki Warszawskiej i Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku.

Drzwi Otwarte PW 2022!

Jak wiosna, to… Drzwi Otwarte! W tym roku wracamy do formuły stacjonarnej – z radością zapraszamy Was do Gmachu Głównego i na kampus PW. Widzimy się w sobotę 28 maja. Szczegóły wkrótce na stronie głównej PW.

JUWENALIA!!!

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza do wspólnego celebrowania największego studenckiego święta, jakim są JUWENALIA PW. To najbardziej wyczekiwane studenckie wydarzenie nie tylko tego roku, ale ostatnich kilku lat!
Juwenalia PW rok rocznie przyciągały po kilkanaście tysięcy Studentów PW, jednak pandemia spowodowała trzyletnią przerwę w tej pięknej tradycji oraz wiele zmian.

Serwis wydawnictwa Cambridge University Press

Zapraszamy do skorzystania z serwisu wydawnictwa Cambridge University Press (CUP), który umożliwia dostęp do ok. 160 czasopism zawartych w kolekcji STM (Science, Technology, Medicine)

Kolekcja obejmuje numery bieżące i archiwalne czasopism między innymi z zakresu: ekonomia, inżynieria, matematyka, materiałoznawstwo, medycyna, fizyka i astronomia. Dostęp do serwisu z Listy E-Baz na stronie BG. Więcej informacji oraz film instruktażowy.

Konkurs na stanowisko Asystenta

Instytut Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej, ogłasza nabór na stanowisko asystenta w grupie pracowników badawczych (3 stanowiska po ½ etatu) w ramach projektu „Polskie Powroty” (nr PPN/PPO/2018/1/00063/U/00001) finansowanego z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
Wybrana osoba (osoby) będzie członkiem Grupy Projektowej Andrzeja Ordysa w projekcie „Polskie Powroty”.

Warszawskie Dni Informatyki 2022

Warszawskie Dni Informatyki to wydarzenie IT i data science skierowane do studentów i profesjonalistów. Zapraszamy 1-2 Kwietnia w godz. 09:00-18:00.

W ramach WDI odbywają się:

  • - konferencja - z kilkunastoma ścieżkami, współtworzonymi przez największe społeczności oraz spotkaniami karierowymi prowadzonymi przez rekruterów najważniejszych pracodawców IT,
  • - giełda pracy IT - największe w Polsce targi pracy IT i data science,
  • - konkursy z nagrodami.

Nasz student zaprojektował robota, który pomoże straży pożarnej

„LIvE SAVER” – to nazwa zdalnie sterowanego robota mobilnego, który pomoże straży pożarnej w akcjach ratunkowych. Zaprojektował go Piotr Kurządkowski, student Wydziału Mechatroniki PW i strażak-ochotnik.

Rekrutacja na warsztaty PW Makers „Druk 3D od podstaw”

Dział Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej z czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia na warsztaty: Druk 3D od podstaw. W trakcie trzech spotkań Uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności wystarczające do rozpoczęcia realizacji własnych projektów z wykorzystaniem technologii druku 3D, a także poznają praktykę tworzenia modelu, obsługi drukarki i jej oprogramowania a następnie wspierani przez prowadzących zrealizują pierwsze samodzielne projekty oparte na własnych pomysłach. Terminy: 18.03.2022, 19.03.2022, 20.03.2022

Rekrutacja na warsztaty PW Makers „Elektronika – podstawy Arduino”

Dział Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej z czterech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia na warsztaty: Elektronika – podstawy Arduino, wprowadzające w praktykę realizacji projektów robotyki i sterowania na przykładzie środowiska mikrokontrolerów Arduino. Terminy: 18.03.2022, 19.03.2022, 20.03.2022

Staż post-doktorski na Uniwersytecie Michigan

Politechnika Warszawska oraz Fundacja Dekaban ogłosiły konkurs na staż post-doktorski na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor. Rozpoczęcie rocznego stażu planowane jest na 1 października 2022 r. Zgłoszenia (list motywacyjny wraz z CV w języku angielskim) prosimy przesyłać do 2 maja 2022 r. na adres prorektor.nauka@pw.edu.pl oraz rlmich@umich.edu.

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku w semestrze letnim odbędzie się w terminie 21 marca - 3 kwietnia 2022 r. Szkolenie poprowadzone zostanie w j. polskim i angielskim. Szczegółowe informacje znajdują się w aktualnościach na stronie BG.

Apteczki dla Ukrainy

Pierwsza partia apteczek dla walczącej Ukrainy od Wydziału Mechatroniki już dotarła na miejsce. Dziękujemy wszystkim za ofiarną pomoc w sfinansowaniu zakupu. To dzięki Wam udało nam się zebrać przez tydzień 5460 zł. Pieniądze przekazywane są naszej pracowniczce i doktorantce Irynie Gorbenko, której Tata kieruje sztabem lekarskim w Kijowie. Puszka w Dziekanacie nadal stoi, a my zachęcamy do jej wypełniania.

Podnieś kwalifikacje!

I edycja konkursu na finansowanie udziału nauczycieli akademickich w zagranicznych usługach edukacyjnych podnoszących kompetencje dydaktyczne

Termin składania wniosków upływa 28 marca 2022 r. (dokumenty w wersji elektronicznej do końca dnia; dokumenty w wersji papierowej do godz. 16:00).

Erasmus

Rekrutacja na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2022/23 została otwarta w systemie USOS. Możliwość zgłoszenia się kończy się 31.03.2022. Szczegóły dotyczące wymagań można znaleźć na stronie erasmus.pw.edu.pl

Jest w nas moc!

Dziś przekazaliśmy 5460 zł naszej pracowniczce i doktorantce Irynie Gorbenko. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznych apteczek medycznych, które wspomogą pracę kijowskich lekarzy. Cel jest nam tym bliższy, że za kierowanie sztabem lekarskim w Kijowie odpowiada Tata Iryny. 

Otwórzmy nasze serca i pomagajmy - specjalną puszkę znajdziecie w Dziekanacie Mechatroniki

Zbieramy dalej!