Aktualności
Rejestracja – wrzesień 2022 r. Studia I stopnia oraz studia II stopnia
Harmonogram postępowania rejestracyjnego na Wydziale Mechatroniki
Koniec przykrych niespodzianek
Co łączy hasła inteligentny dom, Internet rzeczy i wygodę? Wszystkie te elementy znajdziemy w prostym, ale jakże ułatwiającym życie wynalazku polskiej firmy produkującej elektronikę domową i ogrodową. Przedsiębiorcze podejście firmy Aquilo wraz z naukowym zacięciem pracowników naszej uczelni: mgr. Karola Bagińskiego, mgr. Wojciecha Credo, prof. Sergiusza Łuczaka oraz kierownika Centrum Komercjalizacji Wyników Badań - mgr. Pawła Zycha pozwoliło na stworzenie urządzenia ułatwiającego codzienną opiekę nad domem.
Spotkajmy się na Warszawskim Salonie Maturzystów
Uczniów (szczególnie maturzystów 2023), nauczycieli, rodziców i wszystkich tych, którzy są zainteresowani naszą Uczelnią, zapraszamy 8 i 9 września 2022 roku na targi, które odbędą się w Szkole Głównej Handlowej.
Preinkubacja
Inkubator Innowacyjności CZIiTT PW rusza z rekrutacją do już 8. edycji programu "Preinkubacja - szybki start dla przedsiębiorczych". Jeśli macie pomysł na biznes - zachęcamy do zapoznanie się z ofertą kursu. Ma on na celu weryfikację założeń pomysłu i zbudowanie modelu biznesowego przyszłej spółki. Rekrutacja trwa do 10 września.
Doktorant w projekcie REVEAL
Z przyjemnością informujemy o otwartej pozycji doktoranta w Instytucie Mikromechaniki i Fotoniki. Stanowisko finansowane jest ze środków Programu Horyzont 2020 Unii Europejskiej w ramach projektu REVEAL http://reveal-h2020.eu. Projekt ten łączy innowacyjne technologie mikroskopowe 2D oraz 3D, uczenie maszynowe i analizę biologiczną (proteomika, genomika) komórek nowotworowych wątroby. Celem projektu jest znalezienie wskaźników nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju choroby.
Nekrolog
Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi prof. nzw. dr. hab. inż. Leszka Kudły, który przez ponad 50 lat związany był z Wydziałem Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Naukowca, który na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Metrologii i Inżynierii Biomedycznej, został wychowawcą wielu pokoleń znakomitych specjalistów. Prywatnie zaś był niezastąpionym i nieodżałowanym mężem, tatą i dziadkiem.
Skaner dla Sherlocka
Projekty prowadzone przez naszych naukowców są doprawdy różnorakie. W jednym z ostatnich numerów Stołecznego Magazynu Policyjnego możecie przeczytać o stworzonym na naszym Wydziale skanerze 3D, dzięki któremu wprawni specjaliści w każdej chwili mogą wirtualnie powrócić na miejsce czynności procesowych. To nowoczesne rozwiązanie pomaga odtworzyć, w jaki sposób mogło dojść do zabójstwa. Więcej o nowoczesnych skanerach 3D przeczytacie w artykule Daniela Niezdropa "Plamy krwawe. Ślady, które mówią", gdzie prof. dr hab. inż. Robert Sitnik opowiada o projekcie badawczym, w ramach którego powstał profesjonalny skaner miejsca zbrodni.
Wyniki Konkursu Engineer 4 Science 2022 - mamy nagrody!
Polska Sekcja IEEE, GovTech Polska oraz 4 Science Institute działając wspólnie w celu umocnienia współpracy środowiska akademickiego oraz przedsiębiorstw, wspierania wyższej edukacji i promowania najlepszych absolwentów wyższych szkół technicznych, pragną poinformować, że w ramach Konkursu Engineer 4 Science 2022, jury wyłoniło najlepszą Pracę Dyplomową: Development of algorithm for cloud of point's segmentation based on orientation similarity autorstwa: inż. Michała Kossakowskiego zrealizowana pod opieką prof. dr hab. inż. Roberta Sitnika.
Miniaturowy aparat EKG
Jest o wiele mniejszy od swoich szpitalnych odpowiedników, a jakościowo śmiało może z nimi konkurować. To miniaturowy aparat do EKG, stworzony przez naukowca z PW oraz dwóch lekarzy.
Mechatronika w programie Polska Metrologia
2 955 000 zł - tyle dokładnie wyniesie kwota przeznaczona dla PW w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Warunkiem otrzymania finansowania była pozytywna opinia Prezesa Głównego Urzędu Miar oraz potwierdzona współpraca przy wdrażaniu badań naukowych i prac rozwojowych. W efekcie przeprowadzonego konkursu przyznano ją na realizację czterech projektów badawczo-rozwojowych, pochodzących z dwóch z wydziałów Politechniki Warszawskiej: Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Mechatroniki.
Trwa nabór zespołów do udziału w procesie coachingowym
Dział Wsparcia Edukacji PW CZIiTT przypomina o trwającym do 31 lipca 2022 naborze zespołów do udziału w procesie coachingowym (zespołowym dla członków wybranego zespołu i indywidualnym dla lidera/kierownika zespołu) realizowanym w ramach zadania 25 "Nowoczesne zarządzanie uczelnią" projektu „NERW 2 PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”.
Trwa ostatni nabór wniosków w zakresie finansowania studiów podyplomowych oraz kursów i szkoleń
Dział Wsparcia Edukacji PW CZIiTT przypomina o trwającym do 31 lipca 2022 naborze wniosków w konkursie na udzielenie finansowania studiów podyplomowych, szkoleń lub kursów specjalistycznych dla pracowników Politechniki Warszawskiej. To już ostatnia szansa na skorzystanie z tego rodzaju wsparcia w ramach zadania 25. "Nowoczesne zarządzanie uczelnią" projektu „NERW 2 PW. Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca”.
Informacje o funduszach strukturalnych, międzynarodowych i krajowych
Zapraszamy po aktualne informacje na temat funduszy strukturalnych, międzynarodowych i krajowych na stronę COP: www.cop.pw.edu.pl. Na stronie dostępny jest również Formularz poszukiwania źródeł finansowania projektu przeznaczony dla osób, które mają wstępną propozycję projektu i szukają możliwości jego sfinansowania.
Kandydaci zakwalifikowani na studia I stopnia – wszystkie kierunki
Przejmowanie dokumentów odbywać się będzie w dniach:
12.07. 2022 do 15.07.2022 w godz. 9:00-15:00
Sala 119 Gmach Wydziału Mechatroniki PW
ul. św. Andrzeja Boboli 8
Rejestracja – wrzesień 2022 r. Studia I stopnia oraz studia II stopnia
Harmonogram postępowania rejestracyjnego na Wydziale Mechatroniki
Informacja dla kandydatów na studia II stopnia rozpoczynające się od sem. zimowego roku akademickiego 2022/2023
W semestrze zimowym przeprowadzona będzie rekrutacja na następujące kierunki studiów:
- Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa (wg. systemu tutorskiego - bez specjalności);
- Mechatronika (wg. systemu tutorskiego - bez specjalności);
- Inżynieria biomedyczna (wg. systemu tutorskiego - bez specjalności);
- Mechatronics – studia prowadzone w języku angielskim (rekrutacja dla obywateli polskich) (specjalność: Mechatronic Devices and Systems).
Międzynarodowy konkurs Falling Walls Lab!
Uczestnicy, którzy zarejestrują się do konkursu do 30 czerwca 2022 r., otrzymają zaproszenie na szkolenie online z zakresu budowania wizerunku i wystąpień publicznych oraz książkę pt. „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” wydaną przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy. Otateczny termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2022 r.
Indeksy zdobyte!
03.06.22 odbył się finałowy etap Konkursu Mechatroniki Automatyki i Robotyki PW. Udział wzięło w nim 22 uczniów szkół średnich. Wyłoniono 10 laureatów konkursu: 9 uczniów Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie oraz 1 uczeń z I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Laureatom serdecznie gratulujemy uzyskania indeksu naszego Wydziału!
Kolejne nagrody dla naszego Wydziału!
Rok akademicki 2021/2022 – trudny, trwający najpierw w cieniu pandemii, a potem wojny w Ukrainie, z pewnością przejdzie do historii jako jedno z największych wyzwań dla polskich szkół wyższych. Dziś możemy powiedzieć, że my mu sprostaliśmy. A zatem: Vivat Academia, vivant professores!