Aktualności

Stypendium pod choinkę

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji Stypendium pod choinkę — nagrody dla zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Na Wasze prezentacje czekamy do 9 listopada do 16.00.

Opłata za powtarzanie zajęć

Dnia 29.10.2021 upływa data płatności za powtarzanie zajęć w semestrze zimowym roku 2021/2022.

Szkolenie wstępne z zakresu BHP w semestrze zimowym 2021/2022

Dział ds. Szkoleń wraz z Inspektoratem BHP przygotował ofertę szkoleń z zakresu BHP. Informujemy, że dla studentów Wydziału Mechatroniki I roku studiów I stopnia oraz I semestru studiów II stopnia zostały w tym celu utworzone grupy w MS Teams.

Tandemy Językowe ENHANCE

Zapraszamy do wzięcia udziału w Inauguracyjnym Spotkaniu Tandemów Językowych ENHANCE. Podczas spotkania przedstawimy projekt i pokażemy jak znaleźć partnera tandemowego do nauki języka obcego. Data: 25 Październik 2021, Poniedziałek 14:00 - 15:00

Erasmus+ - Nowa rekrutacja

Pojawiła się możliwość uruchomienia dodatkowej rekrutacji na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2021/22, na semestr letni. Rekrutacja będzie trwałą od 19.10.2021 do 2.11.2021. Zainteresowani proszeni są o upewnienie się, do kiedy można składać dokumenty na uczelniach docelowych. 

Zasady komunikacji biznesowej: bezpośredniej, telefonicznej, mailowej

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na e-szkolenie “Zasady komunikacji biznesowej: bezpośredniej, telefonicznej, mailowej”  - trzygodzinny warsztat, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:

  • jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, 
  • jak eliminować bariery w pracy umysłowej,
  • jakie są skuteczne metody wyznaczania celów i ich konsekwentnej realizacji.

Jak wyznaczać sobie cele?

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na e-szkolenie “Jak wyznaczać sobie cele” - trzygodzinny warsztat, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak eliminować bariery w pracy umysłowej oraz jakie są skuteczne metody wyznaczania celów i ich konsekwentnej realizacji.

Masterclass z NASA

Światowi eksperci z NASA, uniwersytetów Harvarda czy Oksfordzkiego wezmą udział w debacie online „Masterclass z NASA”, która odbędzie się 21 października 2021 r. Temat przewodni: „Przyszłość człowieka, ekonomii i wszechświata”. Dla studentów, absolwentów i pracowników PW dostępna jest bezpłatna rejestracja na wydarzenie.

Konkurs SEP na najlepsze prace dyplomowe

Zachęcamy do udziału w konkursie Polskiego Komitetu Optoelektroniki Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP). Nagrody pieniężne i rzeczowe fundowane są przez sponsorów: uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, instytuty badawcze, laboratoria, fundacje, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne.

Studia to nie tylko nauka!

Na PW funkcjonuje ponad 150 studenckich kół naukowych, w tym 8 na naszym Wydziale. Zaangażowanie się w prace koła to szansa na tworzenie, wdrażanie i sprawdzanie własnych pomysłów, udział w prestiżowych konkursach i zawodach a także zdobycie cennych doświadczeń i nawiązanie przyjaźni.

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku

Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

Data szkolenia dla Wydziału Mechatroniki: 18-21 października 2021

Wygrana w konkursie o Nagrodę Jamesa Dysona

Nasz student Mike Ryan wraz z kolegą z Uniwersytetu w Edynburgu Aleksandrem Trakulem wygrał polską edycję Nagrody Jamesa Dysona! Gratulujemy nie tylko wygranej, ale i wyboru branży w jakiej studenci postanowili zawalczyć. 

Information for newcomers

This is your information source regarding the first steps you should take before starting your studies at our Faculty.

Nabór do Programu ATHENS

25 września 2021 r. rozpocznie się rejestracja na listopadową sesję Programu ATHENS w dn. 13-20 listopada 2021 r. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. W przypadku wzrostu poziomu obostrzeń tryb prowadzenia kursów może zostać zmieniony na zdalny.

Winter Schools at UniTrento

Już dziś zapraszamy do zapisów na dwa zimowe kursy na Uniwersytecie w Trento. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do koordynatora wymiany międzynarodowej dr. inż. Jerzego Szałapaka (jerzy.szalapak@pw.edu.pl) do 29 września 2021. Decyduje kolejność poprawnych zgłoszeń. Więcej informacji - link

Inauguracja na Wydziale Mechatroniki

Uprzejmie informujemy, że Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 na Wydziale Mechatroniki odbędzie się w dniu 01.10.2020 roku o godz. 14:00 w Audytorium Multimedialnym Wydziału Mechatroniki (ul. Św. A. Boboli 8 s.11). Transmisję z uroczystości mogą Państwo śledzić również w Internecie.

Nowe edycje konkursów na granty badawcze

Rozpoczął się nabór wniosków do III edycji konkursów Centrów Badawczych POB oraz II edycji konkursu BEYOND POB. Termin składania aplikacji upływa 31 października 2021 r.

Credit Suisse Global Coding Challenge 2021

Rozpoczęła się rejestracja uczestników globalnego konkursu programistycznego dla młodych talentów z całego świata - Credit Suisse Global Coding Challenge. Wyzwanie potrwa dwa tygodnie, od 27 września do 10 października 2021 r.

Węgiel to surowiec przyszłości - wystąpienie prof. Małgorzaty Jakubowskiej na Kongresie 3W

– Dziś myślimy o węglu jako o czymś zamierzchłym, archaicznym, z innej epoki. A to złe patrzenie. Węgiel to nie surowiec przeszłości, ale przyszłości – przekonywała podczas Pierwszego Kongresu 3W prof. Małgorzata Jakubowska z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Jak co roku studenci z warszawskich uczelni mogą się ubiegać o stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami 17. edycji programu! Rekrutacja dla studentów potrwa do 10 października!